6 rozdílů mezi náboženstvím a duchovnem

6 rozdílů mezi náboženstvím a duchovnem

Zveřejněno 29.4.2016 

„Náboženství je víra ve zkušenost někoho jiného. Duchovno má své vlastní zkušenosti“- Deepak Chopra.  

Tvrdit lidem, že jste duchovní, ale nevěřící se často potýká se zmatenými výrazy. Lidé mají tendenci si myslet, že duchovno je něco velmi podivného a tajemného. Tito lidé mají dokonce problém odlišit duchovno od náboženství, ale to jen proto, že lidé v dnešní moderní společnosti mají strach z manipulace a mají nedostatek znalostí, pokud jde o nehmotné předměty.

Pravda je taková, že duchovno je asi ta nejpřirozenější věc která existuje, je to prostě jen vaše vlastní vědomí a vnímání toho, že jste více než jen tělo, že jste duše s nekonečným potenciálem.

Pro zjednodušení toho, co se zde snažím vysvětlit, uvádím krátký seznam věcí, které vám pomohou upozornit na rozdíly mezi náboženstvím a duchovnem.

Čtěte také: Dalajlama

 

Neexistují žádná pravidla pro duchovno

Na rozdíl od následujících konkrétních ideologií nebo sad pravidel, duchovno vám jednoduše umožní sledovat své srdce, které vás povzbuzuje poslouchat svou intuici a dělat to, co je správné pro sebe a ostatní kolem vás. Duchovno vám opravdu dává volnost být nejlepším a může z vás učinit dobrého člověka bez příslibu trestu nebo odměny. Odměna je prostě vaše vlastní vnitřní štěstí.

Duchovno je založeno pouze na lásce, ne na strachu   

Celé náboženství je prošpikováno spoustou strachu. Strachem z důsledků svých činů, strachem z toho, co by se mohlo stát po smrti, pokud nežijete svůj život v jeho souladu. No, duchovno je jen láska. To vás povzbuzuje soustředit všechnu svou energii jen na to dobré, a jednat pouze na základě lásky. To je klíčový bod pro mne, jelikož jakákoliv volba učiněná ze strachu nebude nikdy dobrá pro vaši duši. Zatímco rozhodnutí učiněné z lásky vás posílí, učiní vás odvážnějším a nasytí vaší duši. To vám ukáže, jak se postavit strachu, jak dělat to co cítíte, i navzdory důsledkům, které mohou přijít.

Náboženství vám říká pravdu- duchovno vám umožní pravdu sám objevit    

Na rozdíl od toho, říkat vám černo-bíle, jak vznikl vesmír a proč jsme tady, duchovno vám umožňuje objevovat tyto otázky a odpovědi sám. To vám umožní najít svou vlastní pravdu ve všech věcech a nestanoví vám žádné omezení, jak hluboko můžete jít v chápání všeho, co znáte.

Náboženství rozděluje, spiritualita sjednocuje      

Na celém našem světě existuje mnoho náboženství a všechny hlásají, že jejich příběh je ten správný příběh. Duchovno vidí všechnu jejich pravdu a spojuje je, protože pravda je stejná pro všechny z nás i přes naše rozdíly a jedinečnosti. Zaměřuje se na kvalitu dokonalého poselství, které oni sdílí a nikoli na rozdíly v detailech příběhů, o kterých hovoří.

Rozdíly karmy a trestu

Namísto hrozby trestu, nebo hrozby pekla, duchovno se zmiňuje pouze o karmě. Je to zákon přitažlivosti, dostanete jen to, co dáváte. Je to velmi jednoduché.

Jděte svou vlastní cestou        

Namísto antických příběhů o andělech a Božstvech, duchovno vás povzbuzuje jít vaší vlastní cestou a tvořit své vlastní příběhy. To vás nastaví na cestu osvícení a sebeobjevování, kde si limity stanovíte jen vy sami. To vás povzbuzuje důvěřovat svému srdci a sledovat jej kdykoli vás může vést.

Duchovno nám připomíná, že nejsme odděleni, že neexistují žádné hranice, žádné závody a žádné kulturní rozdíly. Vše, co je pravda je, že jsme všichni jedno a jedinou konstantou je Láska.

(http://www.thepositivepath.com      ilustrační obrázek Foto: lifecoachcode.com)

---

...doporučené externí odkazy

duchovno

spiritualita

náboženství - wiki

---

...tip na stránku 

samadhi

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

 

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na