Kuřák je nepřítel lidstva!

Tak nějak chápu smysl křižáckého tažení proti ne zrovna malému společenství těch, kteří se ke své slabosti veřejně přiznávají. Nic netají, klidně si pokuřují a mnohdy mlčky čelí urážkám a ponižování.

Zveřejněno 10.12.2015 

Tak nějak chápu smysl křižáckého tažení proti ne zrovna malému společenství těch, kteří se ke své slabosti veřejně přiznávají. Nic netají, klidně si pokuřují a mnohdy mlčky čelí urážkám a ponižování.

Prý je to vše vědecky dokázáno. Nepochybuji o tom, že se jedná o zlozvyk nezdravý, který nijak nepřispívá k naší fyzické odolnosti. Ale jak je to s duší? Ještě nikdy jsem nenarazil na nějakou odbornou studii o myšlenkových pochodech kuřáka ve srovnání s nekuřákem. A přitom jsem ve svém životě potkal již tisíce „zdravých“ jedinců, kteří se zavilostí jezuity prosazovali věci škodlivé a lidstvo opravdu ničící.

V průběhu života skoro každý dospěje ke smutnému poznání, že tím největším nebezpečím pro lidstvo je hloupost. Či čirá nevědomost, kterou se kasají mnozí politici. Patří mezi ně pochopitelně i ti, kteří se domnívají, že vymýcením kuřáků zachraňují společnost. Jsou to pokrytci. Jen se podívejte na naše poslance. Zakázali si kouřit a požívat alkohol. Tedy jen v jejich mocenských sídlech. Ale, že by to přispělo k ozdravění ovzduší, se říci nedá. Vždyť to tam páchne ještě smrdutěji něž předtím.

Zakázali si kouřit a požívat alkohol. Tedy jen v jejich mocenských sídlech. Ale, že by to přispělo k ozdravění ovzduší, se říci nedá. Vždyť to tam páchne ještě smrdutěji něž předtím.

Agresivita se jenom stupňuje, verbální nemohoucnost je očividná, duševní hodnoty mizí. A snad je to právě ten „čistý“ vzduch, který všemu dává ještě větší kontrast. Pozoroval jsme to v jedné mnichovské kavárně. Desetiletí se tam  kouřilo, byla tam taková normální člověčí atmosféra. Přítomní nejevili známky nějaké nervozity, spíše jen zamyšleně pozorovali dým cigaret a když je něco skutečně napadlo, tak to opatrně formulovali.

Pak se vše změnilo. Nekuřácký zákon udeřil. Ostatně v Bavorsku ho prosadil jeden mladý politik, který, jak sám veřejně přiznal, si chtěl jen vyzkoušet pravidla cesty k moci. O zdraví jak kuřáků tak nekuřáků mu vůbec nešlo. Jen ho strašně udivilo, že dokázal prosadit něco, co v podstatě odporuje zdravému rozumu a principům demokracie. Že dokázal prosadit nadřazenost jedněch nad druhými.

Ale zpět do té „kavárny“. Atmosféra se změnila, to člověčí zmizelo. Vzpřímeně zde trůnili bytosti, které neměli nic jiného na mysli, než dokázat svůj zdravý přístup k životu. Cítili se  jako vítězové, ba právě zachránci lidstva. Nic je nezajímalo, že tam venku postávají ti vypuzení kuřáci. Jen s povýšeností hlupáka pozorovali ty vyvržence. Vůbec jim nepřišlo na mysl, že svým tažením také vyhostili skutečné společenské problémy. Že si jen vytvořili oázu falešné svobody a nepravdivého života.

Nikdy se nezabývali tím, že ti, kteří teď mnohdy v chladu pokuřují na ulici, jsou blíže k životu a jeho problémům. Že tam stojí ti, kteří jsou ochotni přiznat se ke svým slabostem. Že tam stojí možná lidé,  kteří se vyznačují určitým pochopením pro člověčí strasti a podvědomě chápou, že člověk není bytost stoprocentní, která se dá nějakým způsobem znormovat a ztvárnit pokud možno nesmyslným zákonem.

Ano, mám strach ze „zdravých“ jedinců. Jsou to mnohdy bytosti netolerantní, schopné křižáckých tažení a jezuitských  zákonů. Ale hlavně, jsou to nebezpeční zastánci neomylnosti. Mám potíž, když se s nimi dostanu do křížku. Jsou nepřístupní, nechápou, že jsou to mnohdy právě lidské slabosti, které jsou součástí člověčího bytí. Jsou to prostě vlastnosti, které určují náš život. Jak v dobrém, tak ve zlém. Je to také něco, co nás bude vždy doprovázet.

Dobro nemůže existovat beze zla, jako protipólu. My se můžeme jen snažit dosáhnout určité převahy pozitivního nad negativním. Historie nás již mnohokrát přesvědčila, že násilné mýcení zla, přináší jen zlo nové, dobro samé se v tomto boji vytrácí. Problém je v tom, že pojem dobra a zla je proměnlivý. Každá společnost si ho určuje podle vlastních pravidel.

Nechci tvrdit opak. Tedy, že kuřáci zahrání svět. Ten může zachránit jen tolerance a pochopení. Vše doprovázeno úctou jednoho k druhému. Teprve v okamžiku, kdy cigareta zůstane nezapálena, protože náruživec uzná, že by dým druhého obtěžoval, pokročíme v našem rozumovém vývoji.

A zrovna tak ten zanícený bojovník proti mému zlozvyku by měl pochopit, že si možná zapaluji cigaretu v okamžiku, kdy mám pocit, že ho začínám nenávidět a chci jen ovládnout můj pud o přežití, který napovídá, že je nutno použít násilí k likvidaci fanatického protivníka. Jsem si totiž jist, že kdybychom všichni podle nějakého zákona od zítřka přestali kouřit, že bychom jen ohrozili naši budoucnost.

Oddali bychom se totiž nebezpečnému sebeklamu. Podlehli bychom pocitu falešného vítězství. Ukájeli bychom se pomyšlením, že jsem ovládli sami sebe. Přitom bychom podlehli jen mocenským snahám jedinců, kterým umožňujeme naší mnohdy falešnou volbou řízenou nevědomostí, aby nám vládly. To, že tak jen podporujeme společenský vývoj, který by se dal nazvat moc hlupáků nad hlupáky, nám přitom uniká.

Myslím, že bych se měl trochu omluvit tolerantním nekuřákům. Jsem si však jist, že ti jistě pochopili, že jsem zrovna tak mohl psát o politickém boji za elektronické kasičky, kontrolní hlášení, o zákonu na veřejné zakázky či o tom směšném boji proti korupci. Princip je stejný jako u těch zlovolných a vzpurných kuřáků. Jestliže se totiž tak rádi okrádáme navzájem, se sportovním nadšením ochuzujeme společné vlastnictví, či pácháme jiné nemorálnosti, tak nám v tom žádný zákon nezabrání. Bude to vždy jen paradoxní pokus nahradit pravidla slušnosti, která v nás nejsou, nějakou regulací.

Či jinak formulováno. Jestliže se vládnoucí třída dostala k moci na základě nemorálností ovládající společnost, není možno očekávat pozitivní vývoj. Je to období kulturní a sociální dekadence, předzvěst brzkého zániku. Je to boj proti něčemu, ale ne za něco. Je to bitva ideologií. Je to masakr nevědomosti a populismu, který postrádá lidskost. Člověk sám je tímto oloupen o schopnost samotného myšlení a rozhodování, ale hlavně odpovědnosti za své činy a konání.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/kurak-je-nepritel-lidstva/

-

+ 2 KOMENTÁŘE

Vladimir Mikusa

No teda, po dlouhééééé době zase článek, který mi mluví z duše. Na mém webu topcz.net, najdete čtyři podobné články, navíc s odkazy. Kdo má zájem, může se podívat:
Hitlerův zákaz kouření - http://www.wp.topcz.net/?p=1548#more-1548
Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté - http://www.wp.topcz.net/?p=182#more-182
Ach ten zdravý, nekuřácký svět - http://www.wp.topcz.net/?p=52#more-52
Ve jménu kuřáků! - http://www.wp.topcz.net/?p=166#more-166 
Přejí hezké čtení!

Like · Reply · Dec 10, 2015 10:28pm

 

Daniel Puchta · 

Fakulta strojního inženýrství VUT / Faculty of Mechanical Engineering BUT

Proč mají ti, co kouří, právo na veřejnosti smrdět a otravovat život a ničit zdraví nekuřákům? Nic proti kouření někde o samotě, ale nesmi kouřit na veřejných místech. Většina lidí je nekuřáků a ne kuřáků, tak se holt menšina bude muset přizpůsobit většině ;)

---

20 praktických využití Coca Coly- důkaz, že nepatří do lidského těla

Zveřejněno 22.6.2016 

Abychom dokázali, že Coca Cola nepatří do lidského těla, zde je 20 praktických příkladů, jak můžete Colu použít jako domácí čistič:

 1. Odstraňuje mastné skvrny z oděvů a textilií.
 2. Odstraňuje rez; metoda zahrnuje použití tkaniny namočené v Coca-Cole. Také uvolňuje zkorodované šrouby.
 3. Odstraňuje krvavé skvrny z oděvů a textilu.
 4. Čistí olejové skvrny z garážové podlahy; nechat skvrny odmočit, opláchnout hadicí.
 5. Zabíjí slimáky a hlemýždě, zabíjí je kyselina obsažena v Cole.
 6. Čistí spálené pánve; nechte pánev odmočit v Cole, poté opláchněte.
 7. Čistí konvice (stejná metoda jako u spálených pánví)
 8. Čistí terminály na autobaterie.
 9. Čistí motor; distributoři Coly používají tuto techniku po celá desetiletí.
 10. Čistí mince tak, že se poté krásně lesknou.
 11. Čistí spárovací hmotu; nalijte na podlahu v kuchyni, nechte několik minut, setřete.
 12. Rozpustí zub; Použijte uzavřený kontejner … nějakou dobu to trvá, ale funguje to.
 13. Odstraní žvýkačku z vlasů.
 14. Odstraňuje skvrny z porcelánu.
 15. Máte špinavý bazén? Přidáním dvou 2litrových láhví Coly vyčistíte rez.
 16. Můžete odstranit (nebo může vyblednout) barvivo z vlasů.
 17. Odstraní skvrny z koberce.
 18. Čistí WC.
 19. Cola a hliníková fólie přinesou chromu vysoký lesk.
 20. Čistí barvu z kovového nábytku.

 

Můžete si nyní představit, co Cola dělá s vaší žaludeční sliznici?

Navíc, už jste někdy přemýšleli nad tím, co Coca-Cola přesně je?

Po 10 minutách: Cukr obsažený ve sklenici Coly může způsobit zničující „šok“ ve vašem těle. Příčinou je kyselina fosforečná, která inhibuje účinky cukru.

Po 20 minutách: V krvi se skokově vyskytne zvýšená hladina inzulínu.

Po 40 minutách: Je dokončeno požití kofeinu. Oční zorničky se rozšiřují. Krevní tlak stoupá, protože játra vylučují více cukru do krevního oběhu. Receptory adenosinu se ucpou čímž zamezí ospalost.

Po 45 minutách: Tělo zvyšuje produkci hormonu dopaminu, který stimuluje mozkové centrum potěšení. Podobně jako reakce, kterou vytváří Heroin.

Po 1 hodině: Kyselina fosforečná váže vápník, hořčík a zinek v gastrointestinálním traktu, což přeplňuje metabolismus. Močí se uvolňuje vápník.

Po více než 1 hodině: Močopudné účinky nápoje vstupují do „hry“. Vápník, hořčík a zinek jsou odplaveny z těla, které jsou součástí našich kostí, stejně jako sodík. V tomto okamžiku se můžeme cítit podráždění nebo utlumení. Celé množství vody, obsažené v Coca-Cole, se odvádí močí.

Když si dáváme studenou láhev Coly a užíváme si nepopiratelnou svěžest, jsme si vědomi toho, jaký „koktejl“ chemických látek dáváme do našich těl? Aktivní látka v Coca-Cole je kyselina ortofosforečná. Vzhledem k vysoké kyselosti, cisterny používané pro přepravu této chemikálie musí být vybaveny speciálními nádržemi určenými pro vysoce korozivní materiály.

Podívejme se na „anatomii“ jednoho z nejvíce propagovaných výrobků „Coca-Cola Co.“- Coca-Cola Light bez kofeinu. Tento nápoj obsahuje sycenou vodu, E150D, E952, E951, E338, E330, E211, a aromata.

Perlivá/sycená voda-ta vyvolává žaludeční sekreci, zvyšuje kyselost žaludečních šťáv a vyvolává nadýmání. Primárně se používá filtrovaná voda z vodovodu.

E150D – jedná se o potravinářské barvivo získané zpracováním cukru při předepsané teplotě, s nebo bez přídavku chemických činidel. V případě Coca-Coly se přidává síran amonný.

E952 – cyklamát sodný je náhražkou cukru. Cyklamát je syntetická chemikálie, má sladkou chuť, která je 200krát sladší než cukr a je používána jako umělé sladidlo. V roce 1969 byla tato látka zakázána FDA, protože, stejně jako sacharin a aspartam, způsobovala u krys rakovinu.

E950 – acesulfam draselný. 200krát sladší než cukr, obsahující methyl-ether. Zhoršuje funkci kardiovaskulárního systému. Stejně tak obsahuje kyselinu asparaginic, která může také špatně působit na naši nervovou soustavu a po delší době může vést k závislosti. Acesulfam se špatně rozpouští a není doporučován pro děti a těhotné ženy.

E951 – aspartam. Náhražka cukru pro diabetiky a je chemicky nestabilní, při zvýšených teplotách se rozkládá na methanol a fenylamin. Methanol je velmi nebezpečný, protože pouze 5-10 ml může způsobit zničení zrakového nervu a nevratnou slepotu. V teplých nealkoholických nápojích se aspartam transformuje na formaldehyd, který je velmi silný karcinogen. Mezi příznaky otravy aspatnamem patří: bezvědomí, bolesti hlavy, únava, závratě, nevolnost, bušení srdce, přibývání na váze, podrážděnost, úzkost, ztráta paměti, rozmazané vidění, mdloby, bolesti kloubů, deprese, neplodnost, ztráta sluchu a další. Aspartam může také vyvolat tyto choroby: mozkové nádory, roztroušenou sklerózu, epilepsii, Gravesovu nemoc, chronickou únavu, Alzheimerovou chorobu, diabetes, duševní poruchy a tuberkulózu. Tato látka byla dříve ilegální kvůli nebezpečí, ale byla znovu podezřelým způsobem povolena.

E338 – kyselina fosforitá. Ta může způsobovat podráždění kůže a očí. Používá se pro výrobu solí kyseliny fosforečné z amoniaku, sodíku, vápníku, hliníku a také v organické syntéze pro výrobu dřevěného uhlí a filmových pásek. Používá se také při výrobě žáruvzdorných materiálů, keramiky, skla, hnojiva, syntetických detergentů, medicíny, při kovoobrábění, stejně jako v textilním a ropném průmyslu. Je známo, že kyselina orthofosforečná narušuje vstřebávání vápníku a železa do těla, což může způsobit oslabení kostí a osteoporózu. Další nežádoucí účinky jsou žízeň a kožní vyrážky.

E330 – kyselina citronová. Ta je široce používána ve farmaceutickém a potravinářském průmyslu. Soli kyseliny citronové (citráty) se používají v potravinářském průmyslu, jako kyseliny, konzervační látky, stabilizátory a v lékařských oborech- pro konzervování krve.

Aroma – neznámé aromatické přísady

E211 – benzoát sodný. Používá se při výrobě některých potravinářských výrobků pro antibakteriální a antiplísňové účely. Často jej můžeme nalézt v džemech, ovocných šťávách a ovocných jogurtech. Neměli by jej užívat lidi, kteří trpí na astma a kteří jsou citliví na kyselinu acetylsalicylovou. Studie provedená Peterem Piperem na Universitě v Sheffieldu ve Velké Británii zjistila, že tato látka způsobuje značné škody na DNA. Podle Petera, benzoát sodný, který je aktivní složkou konzervačních látek, neničí DNA, ale deaktivuje jej. To může vést k cirhóze k degenerativním onemocněním, jako je Parkinsonova choroba.

Coca-Cola je nepochybně velmi užitečný produkt. Klíčem k úspěchu je používat ji pro účely které nezahrnují pití!

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/20-praktickych-vyuziti-coca-coly-dukaz-ze-nepatri-do-lidskeho-tela/​

---

PŘIPRAVENI KE KOLAPSU SOCIÁLNÍHO SYSTÉMU – PREPPEŘI A JEJICH STOUPENCI

Zdroj: rozhlas.cz

.

KOLAPS SPOLEČNOSTI BUDE, ŘÍKAJÍ PREPPEŘI A BUDUJÍ SOBĚSTAČNÉ OSADY

.

Přemýšlíte o tom, jak by fungovala společnost po případném kolapsu? Někteří si to představit dovedou a alespoň kempingovou výbavu pro strýčka příhodu mají pod postelí schovanou.

Jsou ale tací, o kterých se dá říci, že jsou připraveni na všechno. Nechlubí se tím, nevíte o nich. Možná je to váš soused, který má jinak obyčejné zaměstnání. Ale ve sklepě má všechno, co by jeho rodina potřebovala na několik měsíců samostatného života. A možná dokonce patří i ke skupině, která normálně jezdí na chalupu, která je však nenápadně samostatně hospodařící osadou. 

Pěstují plodiny, chovají zvířata, učí se tkát. Ta nenápadná vesnička má svého učitele, lékaře, zubaře. A v neděli se opět rozjedou do měst ke svým běžným životům. Říká se jim preppeři a zdá se, že jsou o krok napřed. 

 .

To, že hosty Rozhlasu byli dva představitelé této skupiny, je tak trochu zázrak. Nesnaží se vystupovat z anonymity a nestojí o popularitu. Nestojí o to, aby kdokoli věděl, že právě oni vědí a právě oni nějaké zásoby mají. Přišli do pořadu jen pod podmínkou, že neřekneme jejich pravá jména. 

Hosté tak vystupovali pod přezdívkami. Diskutovat přišli zakladatel fóra Preppers pan Saladin, který je civilním povoláním revizní technik, a pan Rivan, který pracuje jako speditér. 

.

SNAŽÍME SE BÝT SOBĚSTAČNÍ A PŘIPRAVENÍ NA PRVNÍ OKAMŽIKY, KDY SE ŘÍKÁ, ŽE MEZI CIVILIZACÍ A CHAOSEM JE 9 JÍDEL

Martina: Pro mnohé posluchače je toto hnutí neznámé. Jak byste preppery charakterizovali? 

Saladin: Prepperské hnutí vzniklo v Americe v období studené války, kdy celý svět byl na pokraji jaderného armagedonu. Tito lidé se připravovali na 3. světovou válku. 

Martina: Už dávno ale studená válka není, tak proč preppers teď a proč u nás? 

Saladin: V USA zjistili, že je fajn být připravený. Občas nějaký hurikán, jako třeba Katrina, povodeň, či nějaký blackout jim dá za pravdu. A tak se to dostalo k nám. 

My ale nesedíme na bednách s konzervami, neujídáme ty nejstarší a neleštíme samopaly. Ale snažíme se být soběstační a připravení na první okamžiky, kdy se říká, že mezi civilizací a chaosem je 9 jídel. Tedy 3 dny. 

A zároveň se snažíme zjistit, jak naši předkové hospodařili. A protože jsme národ drobných chovatelů a zahrádkářů, tak se snažíme jít touto cestou. Snažíme se tedy být energeticky a potravinově soběstační, umět si ošetřit zranění, naučit své děti přežít. 

.

FOREM KOLAPSU MŮŽE BÝT HODNĚ, ALE VŠECHNY SPĚJÍ K JEDNOMU, A TO JE SELHÁNÍ SOCIÁLNÍHO SYSTÉMU

Martina: Pane Rivane, řekněte, proč vy jste se stal stoupencem preppers. 

Rivan: Preppeři jsou lidé, kteří se snaží připravit na několik forem kolapsů společností. Jsou rozděleni podle toho, jaký druh kolapsu kdo očekává. Těch forem může být hodně, ale v podstatě všechny spějí k jednomu, a to je kolaps sociálního systému. 

Ať již to začne blackoutem nebo přílivem přistěhovalců nebo rozšířením války, která momentálně probíhá na Ukrajině. Vždycky se dostaneme k tomu, že v západních zemích nebude na dávky, nebude na pomoc obyvatelům, kteří to potřebují, zdraží se potraviny. 

Dá se očekávat, že ti lidé, které to postihne, tak se uchýlí k druhu života, kterým těm normálním lidem nebude po chuti. 

Martina: Z čeho usuzujete, že se nějaký zlom blíží? 

Rivan: Jsme v době, kdy ten zlom nastane. Je to logický vývoj. Zvyšuje se populace, ztrácí se občanská a sociální soudružnost. Cíleně jsou destruovány rodiny, národní státy, ze kterých vychází to, co chceme znovu obnovovat. 

.

 

VICKSBURG, MS - MAY 18: A levee protects a home surrounded by floodwater from the Yazoo River May 18, 2011 near Vicksburg, Mississippi.  (Photo by Scott Olson/Getty Images)

Když se podíváte, jak dříve fungovala rodina, tak se děti staraly o své rodiče až do smrti. Dnes se tato rodinná vazba rozpadá jako úplně první. Připadá nám to cílené. Ať je to výchovou nebo třeba tím, že jsou děti odebírány od rodin. 

Jako třeba teď v Norsku. Privátní úřad určí, že tato rodina mít děti nemůže, že je musí vychovávat někdo jiný. V Holandsku i jinde vznikají zákony, kde pedofilní občané budou mít stejná práva. Nevím, z jakého důvodu toto vzniká, ale destruuje to rodinu. 

.

JSME JEDNOTLIVCI, KTEŘÍ SI MAJÍ CO ŘÍCT A SDÍLÍ PODOBNÉ HODNOTY

Martina: Oba dva, když mluvíte, používáte plurál, tedy my. Znamená to, že preppers mají nějakou organizaci, strukturu? Je to něco, kam se mohu přihlásit? Nebo jste jednotlivci, kteří o sobě vědí? 

Saladin: Spíše jsme jednotlivci, kteří si mají co říct a sdílí podobné hodnoty. Ale o organizaci se nejedná. Že bychom platili příspěvky, to opravdu ne. Je to spíš spontánní hnutí formující se zespoda. 

Martina: Jak jste se o sobě dozvěděli? 

Saladin: Internet. Je to jakási náhrada spolkového života, který tady dříve existoval. 

„I my zastáváme názor, že čím méně toho víme, tím méně toho vyzradíme. Takže si s lidmi sice povídáme, ale už se neptáme kde a kolik jich je.“

Martina: Máte alespoň nějakou hrubou představu, kolik lidí se takto připravuje? 

Saladin: Nemám vůbec představu, protože o většině prepperů nikdo neví. Ti lidé, kteří diskutují na fórech, mají potřebu se podělit o své myšlenky a zkušenosti. Těch ale není mnoho. 

Martina: Většina prepperů jsou tedy samotáři nebo skupinky v naprosté ilegalitě? 

Saladin: Neřekl bych, že v ilegalitě. Prostě nemají potřebu o tom mluvit.  

.

EXISTUJÍ JISTÉ EVAKUAČNÍ PLÁNY, ABY VŠECHNO MOHLO ZAČÍT FUNGOVAT TAK, JAK MÁ

Martina: Jak se připravujete konkrétně vy?

Saladin: Mám evakuační zavazadlo a schopnost co nejdříve se dostat z města.

Martina: Ale kam půjdete?

Saladin: Někam, kde mám dlouhodobé zásoby a kde mám kamarády. Vím, kam mám jet.

 

Rivan: Já se kolem sebe snažím koncentrovat lidi, kteří každý z nich umí něco jiného. Ať je to kovář, tkadlec, chemik, stavbař, dřevoobráběč nebo tesař. Kdyby se něco stalo, tak bychom mohli budovat jakousi formu civilizace.

Martina: Není pozdě začít budovat až poté, kdy bychom byli v úzkých?

Rivan: Každý prepper má někde vybudované zázemí a ví, kam a s kým tam má jet. Existují jisté evakuační plány, aby všechno mohlo začít fungovat tak, jak má.

Martina: Budujete tedy osady, kam se uchýlíte a kde bude zastoupeno mnoho povolání?

Saladin: Ano. Třeba já mám na starosti energetiku, teplo a světlo. O zbraně se vůbec nezajímám. Nemám zbrojní pas.

.

 

.

Martina: Vy jste asi zakoupili nějakou půdu. Ta je potřeba připravovat a obhospodařovat. To všechno děláte?

Saladin: To dělají lidé, kteří k tomu mají vztah a mají na to čas. A patří do naší skupiny.

Martina: Kde si opatřujete plodiny a osivo, které vydrží roky?

 

Saladin: Kupujeme staré odrůdy, snažíme se je revitalizovat. Hledáme staré ovocné stromy, které jsou schopny plodit i bez postřiku. Jdeme tedy cestou vlastních semínek a vlastních odrůd i starých plemen.

Martina: Co je vaší specializací pane Rivane?

Rivan: Připadla by mi ochrana osady. Kontaktování lidí a vytvoření policejní ochrany.

Martina: Chápu potřebu utajení, protože v případě, že by vznikl problém, lidé půjdou tam, kde jsou nějaké zásoby. Proto počítáte s tím, že každá takováto skupinka se musí umět ubránit? Jak se to dá v dnešní době udělat?

Rivan: Lidé, kteří mají zbrojní průkaz, o sobě v určité lokalitě vědí. Setkávají se na střelnicích. Dá se spolupracovat i s lidmi, kteří jsou u policie. Někteří z nich jsou do prepperského hnutí zapojeni, ale vždy je to v mezích zákona.

„K vyrábění střelného prachu a nábojů je potřeba i chemik. Musí se umět hledat ložiska, takže by tam měl být i geolog. Obojí máme.“

Martina: Vy dva se doplňujete, jste tedy z jedné party?

Saladin: Nejsme, ale víme o sobě a budeme se umět spolu spojit.

Martina: Jak se spolu spojíte v případě, že by nefungovaly mobilní telefony?

 

Rivan: Není vhodné to říkat a šířit. Ale musíme mít i primitivnější funkce komunikace. Někteří například chovají poštovní holuby.

.

NIKDO DO OSADY NECHCE NIKOHO, KDO MU JI PAK ROZVRÁTÍ

Martina: Nemyslí si lidi o vašich počinech a myšlenkových pochodech, že jsou zbytečné, bláznivé, přehnané?

Rivan: Moc lidí o tom neví. Ví o tom jen ten, komu to řekneme. A řekneme to jen tomu, komu můžeme věřit. Nikdo do osady nechce nikoho, kdo mu ji pak rozvrátí. Nebo bude dělat špeha.

Martina: Nejste trochu paranoidní?:)

Rivan: Podle mého názoru, je téměř jisté, že dojde ke kolapsu. Kdyby spadl kurz euro, došlo by k řetězové reakci. V tu chvíli máme před sebou armádu sice možná neozbrojených nicméně hladových lidí, kteří udělají cokoli, aby se najedli. V tento okamžik je potřeba ochránit osadu.

„Rivan: Nevím, jestli jsem paranoidní, ale připravuji se na jednu z možných alternativ.“

Saladin: Dojde k pozvolnému kolapsu, zejména sociálnímu. Rozpadat se to začalo už v okamžiku, kdy byl vymyšlený sociální a důchodový systém. Zrušila se soudržnost tří generační rodiny. S koncentrací výroby dojde k tomu, že ceny potravin půjdou nahoru, budou stále více šizené a pančované, nezdravé.

Okruh mých přátel se připravuje na pozvolný sestup do mizérie. Počítáme se skutečnou hospodářskou krizí, protože to, co jsme tu doposavad měli, to nebyla krize, to bylo jen drobné nepohodlí.

Rivan: Já si nemyslím, že rozpad sociálního systému bude pozvolný. Jakmile stát nebude mít na to, aby platil, z některých lidí se stanou zločinci.

Ti lidé, kteří budou mít možnost jíst ze svých zásob, budou velmi rychle napadení. Proto jsem se dostal k té mé specializaci.

Záznamy pořadu najdete v iRadiu

---

 

Je planeta přelidněná? Nejvyšší čas na selekci shodli se elity. Nevěříte? Likvidace pomocí potravin

Napsal Svět kolem nás dne 12. červenec 2016. 

Kdo z vás už někdy slyšel výraz Codex Alimentarius?

Ano, je to potravinový zákoník, sbírka mezinárodně schválených potravinových norem, které mají chránit zdraví spotřebitelů a zajišťovat regulérní postupy při obchodování s potravinami. Alespoň tak se to píše i na webových stránkách našich státních institucí.

 

Bezpečnost nebo depopulace planety?

Za tímto vznešeným humanistickým mimikry se však podle kritiků Kodexu skrývá jediné: regulace populace přes kontrolu potravin. Každý národní potravinový kodex vychází z prvotního Kodexu, který se zrodil v roce 1962 za pozoruhodných okolností.

Duchovním otcem projektu je jeden z ředitelů (ne)slavného chemického komplexu IG Farben. Kartel byl největším akcionářem Rockefellerovy Standard Oil a neblaze proslul během 2. světové války svým pesticidem Cyklon B a svými továrnami v Osvětimi. V roce 1947 bylo v Norimberku odsouzeno 24 vedoucích pracovníků IG Farben za zločiny proti lidskosti.

Avšak v již v letech 1951 a 1952 byli všichni postupně propuštěni na svobodu. IG Farben byl demontován na dceřiné společnosti Hoechst, Bayer a Basf, které pokračovaly v podpoře politiků reprezentujících jejich zájmy. Investovali například do politické kariéry mladého Helmuta Kohla. Ten byl v letech 1957 až 1967 placeným lobbistou Verband der Chemischen Industrie, sdružení německých chemických společností. Kohl byl 16 let německým kancléřem a německý farmaceutický a chemický průmysl se stal hlavním světovým vývozcem chemických produktů s pobočkami ve více než 150 zemích světa.

Bývalý ředitel IG Farben se ještě ve vězení nabídl, že může pracovat na něčem velkém v oblasti potravin, neboť kdo kontroluje potraviny, kontroluje svět. Když vyšel z vězení, spojil se se svými americkými přáteli a nabídl jim svoje know-how: kontrolovat potraviny celosvětově. Obchodní projekt nazvali Codex Alimentarius.

Všechno jde podle plánu

Oficiálně je Codex Alimentarius výsledkem práce Organizace pro zemědělství a výživu (FAO) a Světové zdravotnické organizace (WHO). V roce 1962 začal Kodex své tažení s vizí, že v roce 2009 bude dosaženo plné globální platnosti. Za tímto účelem se vytvořilo množství komisí: pro rybolov, pro tuky a oleje, pro ovoce a zeleninu, pro speciální výživu pro diabetiky... Dnes funguje 27 takových komisí na různých úrovních. Kodex předepsal zhruba 4 tisíce standardů a směrnic úplně na všechno, co si můžete legálně dát do úst - kromě léků. Ty nejsou součástí kodexu.

Projektu dominují USA. Jejich prvořadým zájmem je pochopitelně prospěch velkých nadnárodních společností. Mluvit o kontrole bezpečnosti potravin ve jménu ochrany zdraví spotřebitelů je proto směšné. V roce 1994 přijala Kodex i Světová obchodní organizace (WTO) a vše začala přizpůsobovat jeho standardům. Z Kodexu se stala dokonalá zbraň proti konkurenci a výborný sluha pěti pánů - farmaceutického, chemického, biotechnologického, zemědělského a medicínského byznysu. Politika je jasná: nemáš Kodex - nemáš zakázku.

Obecné i specifické normy schvaluje Codex Alimentarius Commission. Tato komise je zavádí i do národních a regionálních předpisů členských zemí. Členy CAC je 170 zemí, jejich vlády jsou odpovědné za přípravu a provádění norem a limitů podle kodexu. Česká republika byla za řádného člena CAC schválena v roce 1994. Od roku 2004 je i Evropská unie řádným členem CAC.

Přestože se oficiálně v souvislosti s Kodexem hovoří pouze o ochraně bezpečnosti a zdraví spotřebitelů, realita ukazuje opak. V roce 2001 se shodlo 176 zemí na 12 látkách, které jsou mimořádně nebezpečné (schopné až usmrtit). Devět z těchto látek jsou pesticidy. A Kodex sedm z těchto pesticidů povoluje! Proto se kritici Kodexu domnívají, že skutečným cílem je nemocná a ochromená populace, která bude poskytovat obrovské možnosti zisku.

Z vitamínů jedy, z jedů léky

V USA jsou součástí agendy již i vitamíny a minerály. Přijali zde totiž dokument, který je klasifikuje jako potravinu. Současně je vyvíjen globální tlak na legislativní omezování dostupnosti výživových doplňků jako i čistých ekologických potravin. I v Evropské unii se můžeme dožít dne, kdy si nebudeme moci koupit ani jen 250 mg vitaminu C a bude trestné podávat jakékoli odborné rady týkající se výživy, a to jakýmkoliv způsobem. FAO a WHO odhadli, že celosvětové zavedení takové směrnice týkající se vitaminů a minerálních látek během 10 let vyústí ve 3 miliardy úmrtí. Jedna miliarda těchto úmrtí půjde na vrub vyhladovění, dvě miliardy jako výsledek nemocí z podvýživy.

Připravované dohody TTIP a Kodex samotný jsou hrozbou pro Evropu i v neomezeném nasazování geneticky modifikovaných potravin. Japonsko, Norsko, Rusko, Švýcarsko, prakticky všechny africké země a 26 zemí EU roky bojují s USA o zavedení povinného značení GMO. V USA se neprovádí žádné bezpečnostní testování GMO před jejich uvedením do zdejších potravinových řetězců. Úřad pro kontrolu a léčiv USA (FDA) odmítá zkoumání údajů o bezpečnosti kromě provedení předběžného zkoumání v rané fázi vývoje organismu.

Podle oponentů této americké politiky USA nechtějí zavádět označení GMO pro potenciální právní důsledky a odpovědnost výrobců a vlády USA, pokud by se tyto potraviny daly sledovat. Pokud by pro nestabilitu zavedené DNA promotérů virů a bakterií při interakci s dynamickou a proměnlivou strukturou lidského těla došlo k miliónům úmrtí, výsledkem by byly miliony soudních žalob. Pokud se však GMO nedají vystopovat, nedá se odpovědnost korporací či vlády posoudit a utrpí zdraví celé populace. Několik vědců z FDA opakovaně varovalo před nebezpečím vypuštění GMO do dodávek běžných potravin, avšak byli ignorováni a obvykle přehlasováni.

Pravděpodobný scénář

Podle kritiků Kodexu je tento projekt pouze jedním ze systému opatření populační kontroly, ke kterým patří například i zavedení DNA ničících a latentních imunosupresivních chemických agentů ve vakcínách (např. Ptačí chřipka a AIDS), aspartamu, chemtrails, chemoterapie pro léčbu rakoviny a RU486 (potrat vyvolávající pilulka financovaná rockefellerovskou dynastií).

Podívejme se na to, co nás čeká, pokud budeme ve jméně byznysu zavádět všechny směrnice a nařízení Kodexu, a uvažujme, zda to je či není prospěšné pro naše zdraví.

Použití růstových hormonů a antibiotik bude povinné u živého dobytka, ptáků a vodních živočichů určených ke konzumaci člověkem. Povolené budou zvýšené hodnoty zůstatku pesticidů a insekticidů toxických vůči lidem a zvířatům. Povinným bude celosvětové zavedení neoznačených a smrtelných GMO (geneticky modifikovaných organismů) v semenech, zvířatech, ptácích a rostlinách.

Kodex povolí nebezpečné a toxické hladiny aflatoxinu (0,5 ppb) v mléce. Všechny dojnice na planetě budou muset být ošetřeny geneticky upraveným rekombinančním hovězím růstovým hormonem (rBGH) z produkce firmy Monsanto. Všechna zvířata určená k potravě budou ošetřena účinnými antibiotiky a exogenními růstovými hormony. Ve zvýšeném množství budou do potravin vráceny smrtelné a karcinogenní organické pesticidy - včetně sedmi z 12 nejhorších (např. hexachlorbenzen, toxafen a aldrin), které byly 176 zeměmi (včetně USA) Stockholmskou úmluvou o trvalých organických znečišťujících látkách v roce 1991 zakázány.

Vláda USA a kolaborující média se snaží pozornost světa od problému odvracet, zatímco se takovéto neslýchané a povinné standardy potají přijímají. Co myslíte, co se bude dít, pokud se přijme dohoda TTIP? Zaplaví nás znehodnocené, ozářené, pesticidy a hormony napumpované potraviny. A pokud se budete chtít postavit na nohy přírodními léčivy, možná skončíte v base. Neboť scénář je jiný: dělat, konzumovat, onemocnět, jíst toxické léky, umřít. Pět bodů, na kterých vydělá pět největších světových byznysů.

Zdroj: freeglobe.parlamentnilisty.cz

 

---

Warfarin - co Vám u lékaře neřeknou

 

MUDr. Ladislav Šafránek, lékař pro zdravou dlouhověkost

Dlouhodobé podávání  Warfarinu  (chemikálie původně používaná jako jed k likvidaci hlodavců) je typickým obrazem způsobu myšlení v oficiální medicíně.

Zřejmě nejčastější příčinou mnoha chronických onemocnění - včetně zvýšené srážlivosti krve - je  chronické překyselování organismu. To není žádná novinka, marně na to upozorňoval nejslavnější lékař antického starověku a zakladatel racionálního lékařství Hippokrates (460 př. n. l. – 377 př. n. l.). To znamená, že tělo nejen v potravinách přijímá, ale především samo produkuje trvalý přebytek různých kyselých látek, které jsou následně nejen vylučovány z těla, ale bohužel i průběžně neutralizovány tím, že odkudkoliv z organismu na sebe vážou zásadotvorné minerály i za cenu poškozování prakticky všech orgánů v těle.

To všechno výměnou za náš život, protože pokud by došlo jen k malé odchylce v pH, došlo by k rozvratu metabolismu s následkem brzké smrti. Proto tělo udržuje pH krve s úžasnou přesností v úzkých hranicích mezi 7,35 do 7,45, některé prameny uvádí ještě užší rozptyl - mezi 7,38 až 7,42.

Chemicky vzato v podstatě dochází k pomalým procesům poleptání vnitřních orgánů – k jejich poškození dochází naštěstí jen pozvolna, mimo jiné i díky tomu, že tělo má velkou schopnost nadbytečné kyselé látky neutralizovat. Pokud ale tato situace trvá příliš dlouhou dobu, dochází k neutralizaci za cenu postupného poškozování tkání prakticky v kterémkoliv orgánu. O tom, který orgán bude pro udržení pH krve obětován dříve a který později, rozhodují zase jiné souvislosti – především nerovnováha neurovegetativní nervové soustavy.

Vraťme se k tématu nadměrné krevní srážlivosti (oblast využití jedu na hlodavce - pardon - Warfarinu). Pokud dojde k poleptání krvinek a cévních stěn, způsobuje to zvýšené riziko nežádoucích krevních sraženin. Když tedy někdo trpí zvýšenou srážlivostí krve, může počítat s tím, že i kterýkoliv jiný orgán může být také poškozován stejným přebytkem organických kyselin. Z hlediska dlouhodobé péče o takto postiženého jedince je jediným skutečně racionálním opatřením měřit si pravidelně pH moči a zásadní změnou životosprávy dosáhnout odkyselení organismu.

 

Oficiální medicína Vám místo toho do vašeho již tak poničeného organismu přidá ještě jed na hlodavce

 

Jeho toxickým vlivem nejen že nedojde k žádnému odkyselení, ale jak se začíná jevit, většina chemických léků naopak překyselení organismu ještě více zhorší a zafixuje.

WarfarinuDlouhodobé podávání  může být příčinou vzniku dalších onemocnění, jako jsou například osteoporóza, kožní onemocnění až nekróza kůže, poškození zraku krvácením do sítnice, které někdy končívá slepotou, zvýšené riziko úmrtní na krvácení do mozku. Dochází také k častějším zlomeninám kostí a k častějším kompresivním zlomeninám páteřních obratlů pro warfarinem vyvolanou polékovou osteoporózu. Vysvětlení těchto závažných onemocnění pak bývá pro oficiální medicínu jednoduché - tohle všechno se přeci starším lidem stává.

To sice ano, ale daleko častěji u lidí, dlouhodobě "léčených" Warfarinem, jak ukazují ty studie, které nefinancuje farmako-chemický průmysl.

 

Jediné, co Warfarin skutečně „umí“, je poškození metabolismu vitamínu K,

 

který je ale důležitý nejen v procesech srážení krve, které jsou aktivovány při jakémkoliv vnějším či vnitřním krvácení. To se ví již dávno. Teprve mnohem později se zjistilo, že vitamín K byl nalezen i v tak životně důležitých orgánech, jako je nervový systém, srdce, plíce, žaludek či ledviny. Dnes je již k dispozici dostatek informací, že vitamín K je nezbytný pro zdravé fungování všech lidských buněk od jejich vzniku, přes celý jejich život až po jejich "naprogramovanou“ smrt (například v rámci regenerace tkání výměnou starých buněk za nově vytvořené). Mimo jiné se také prokázal klíčový vliv vitamínu K pro metabolismus vápníku – což je zřejmě důvod, proč se po warfarinu nebo při nedostatku vitamínu K z jiných důvodů vápník patologicky uvolňuje z kostí a naopak se patologicky usazuje v cévní stěně.
To všechno je závislé na dostatku vitamínu K v těle - zatímco Warfarin neumí nic jiného, než je ničení tohoto zdravotně naprosto nezbytného vitamínu.

 

K tomu Vámstudovaný tvor v bílém plášti  ještě přikáže, že se máte vyhýbat konzumaci zeleniny,

 

aby tělo nějaký ten životně důležitý vitamín K omylem nedostalo.

O tom, že zdravotně prospěšné působení Warfarinu může být někdy jen zbožným přáním chemických lékařů, svědčí jednak někteří klienti z naší internetové poradny, podivující se, že měli projevy nové trombózy či embolizace i v době, kdy už měli být proti ní chráněni dlouhodobým podáváním Warfarinu. Ještě zajímavějším důvodem k pochybnosti o „léčbě“ Warfarinem jsou nežádoucí kožní projevy doprovázející jeho podávání – různá nepříjemná zčervenání kůže, hodnocená nečastěji jako ekzém „neznámého původu“. Histopatologicky jde o nekrózu (lokální smrt buněk a tkání uvnitř živého organismu) způsobenou TROMBÓZOU jemných cévních kapilár, tedy projevem nadměrného srážení krve – přesně toho, proti čemu má Warfarin své oběti (pardon – pacienty) jakoby „chránit“.

 

Přes to všechno  mám shovívavé pochopení  pro klienty, kteří i po vysvětlení všech těchto souvislostí   zůstávají dál věrni oficiální medicíně a svému sebezničujícímu životnímu stylu.

 

Stát se doživotním (lakto)vegetariánem, provozovat pomalé hluboké dýchání (a případně i jiná harmonizační cvičení jako jsou především bandhy) a sem tam si průběžně kontrolovat pH moči – a tím se zabezpečit nejen proti nežádoucí trombóze, ale i proti mnoha jiným chorobám z chronického překyselování organismu  –  to vše by vyžadovalo příliš velké úsilí….

 

Další „lahůdky“ o Warfarinu jsou k mání v angličtině například zde:

 • http://www.naturalnews.com/022388_drug_FDA_health.html
 • http://www.naturalnews.com/021884_blood_thinners_coumadin.html
 • http://www.naturalnews.com/020682_blood_thinners_Bristol_Myers_Squibb.html
 • http://www.medicalnewstoday.com/releases/36493.php
 • http://www.drugs.com/news/warfarin-raises-bone-fracture-risk-1705.htmlPoznámka na závěr pro ty, co své  zdraví vedou moudřejšími cestami:  Jako přírodní zdroje vitamínu K se uvádí především listová zelenina, například kapusta, špenát, listový salát, řeřicha, list petržele atd. Méně uváděným zdrojem může být i brokolice či rostlinné oleje.

---

 

Klasika ortodoxní chronické medicíny:

Sebereme Vám "potkanům" vitamín K, abyste byli zdravější

 

 

Více:   Prekyselene-telo-koledujete-si-o-vaznou-nemoc

 

Vitamín K cévy uzdravuje a naopak Warfarin způsobuje jejich vápenátění

Ing.Zdeněk Rozehnal

Vědci z Maastrichtské univerzity zveřejnili v roce 2012 v magazínu Blood, který je vydáván americkým sdružením hematologů, že bylo prokázáno - vitamín K nejen že blokuje hromadění dalšího vápníku v tepnách, ale také snižuje již existující usazené množství vápníku o 37%.

 

„Jelikož je známo, že vápenatění tepen vede ke kardiovaskulárním onemocněním, omezení tohoto problému může snížit riziko úmrtí u lidí s chronickým onemocněním ledvin a onemocněním koronárních tepen“ napsal hlavní autor Leon Schurgers.

 

Leon Schurgers a jeho spolupracovníci krmili 10 dnů staré samečky potkanů potravou společně s Warfarinem, lékem ředící krev, aby u nich vyvolali hromadění vápniku. Zvířata pak rozdělili do čtyř skupin: první skupině nadále podávali Warfarin, dalším třem skupinám tento „lék“ přestali podávat, namísto toho dostávaly různé dávky vitamínu K.

Výzkumníci uvedli, že ve skupině, která užívala dosud běžně uznávanou dávku vitamínu K, i nadále pokračovalo hromadění vápníku v tepnách, přesto že této skupině již nebyl Warfarin podáván.

Dále bylo uvedeno - vysoké dávky vitamínu K (K1 a K2) u dalších dvou kontrolních skupin zvířat  nejen že zastavily další hromadění vápníku, ale navíc do 6 týdnů snížily hladinu dříve akumulovaného vápníku o více než 37%.

Tyto výsledky jsou důležité především pro lidi užívající léky na ředění krve, které jsou známé tím, že prostřednictvím inaktivace proteinu matrix GLA, neboli MGP, který je účinným tlumičem vápenatění, vyvolávají vápenatění tepen.

„Lékařská komunita teď uznává, že vitamín K dependentní protein MGP hraje v boji proti kardiovaskulárním nemocem klíčovou roli,“ řekl Leon Schurgers. „Naše studie ukazuje, že v modelu, který byl vyzkoušen na zvířatech, může užívání velkých dávek vitamínu K významně redukovat hromadění vápníku v tepnách.

Vitamín K je obsažen ve velkém množství jídel, jako například v sóji, olivách a olejích, ale také v tmavé zelené zelenině, jakou je brokolice, kapusta, špenát a růžičková kapusta.

 

Zajímavé na této studii je, že vědci za účelem vyvolání hromadění vápníku v tepnách vlastně použili Warfarin - běžný „lék“ určený na „ředění“ krve

 

To dost jasně poukazuje na fakt, že medicínští výzkumníci dobře vědí, že nejlepším způsobem, jak vyvolat vápenatění tepen, je užití léku ředicím krev - Warfarin

 

Tento potenciálně smrtící vedlejší účinek není ale vůbec vysvětlen pacientům, kteří léky určené na „ředění“ krve, jako například Warfarin, užívají

 

                                                      Mike Adams, editor Natural News

 

 

Jednoduché posílení imunity se začínajícím létem - organickou zeleninou a ovocem

Nebo ortodoxním Warfarinem?

Ing.Zdeněk Rozehnal

Pokud rostlina vyrůstá ve standardním prostředí a je napadena plísněmi či parazity dovede se zpravidla sama úspěšně tomuto napadení bránit. Vytváří totiž látky, které masivně působí proti danému parazitu. Jednou z těchto látek je Salvestrol. Tedy Salvestrol je produktem imunitního systému těchto rostlin. A čím více je rostlina napadena, tím masivněji Salvestrol a další ochranné látky proti danému parazitu působí.

Pokud ale použijeme pro ošetření rostlin chemické fungicidy, tak se tyto přírodní ochranné látky v rostlinách nevytváří a ve finálních produktech se nenachází, což je také důvodem oslabené imunity u lidí.

Ochranné látky se nacházejí pouze v produktech, které byly pěstovány organicky, tedy také bez použití chemických fungicidů. Salvestrol prostě vznikne v rostlinách, které jsou samy napadené plísňovým onemocněním.

Salvestrol

Salvestrol je jedna z látek, kterou rostliny produkují pro svojí ochranu proti plísním a parazitům. Co se ale stane, když tuto látku dostane člověk do těla konzumací organické zeleniny a ovoce?

Salvestrol v případě kontaktu s biomarkerovým enzymem "CYP1B1" mění svou chemickou strukturu. Kde se enzym "CYP1B1" nachází? Pouze v rakovinových buňkách. Ano, pouze se vytváří v rakovinových buňkách.

Chemická reakce převede Salvestrol do komponentu, který rakovinové buňky zabíjí bez poškození těch zdravých. Toto je velmi důležité zjištění, které tím objasňuje, proč je tak důležité pro osoby postižené rakovinovým onemocněním pít čisté šťávy z ovoce a zeleniny. Nicméně prioritní je pochopitelně prevence.

Velmi velké množství Salvestrolu obsahují plody těchto organicky pěstovaných rostlin: jahody, borůvky, maliny, ostružiny, brusinky, hroznové víno, černý a červený rybíz, jablka, broskve, meruňky a ze zeleniny: brokolice, zelí, artyčok, červené a žluté papriky, avokádo, chřest a lilek.

Doporučení

Omezte co nejvíce nákup ovoce a zeleniny především v klasických obchodním řetězcích, pěstujte si tyto produkty, co nejvíce sami, případně si je kupujte například na farmářských trzích od ověřeného prodejce.

Pokud budete jíst chemicky ošetřované ovoce a zeleninu, tak bez výše uvedených potřebných pozitivních účinků, protože prakticky všechny fungicidy blokují nejen produkci enzymu "CYP1B1".

Zakousněte se raději do červavého a strupatého jablka, než do nablýskaného produktu, který za svoji vegetaci "zažil" mnohdy více než 20 chemických ošetření.

Mějte na paměti

Pokud úspěšně blokujeme postřiky přirozený imunitní systém rostlin, které následně nevytváří ochranné látky, tak úspěšně snižujeme přirozenou imunitu u lidí.

Nový poznatek - postřiky pesticidy

Je dobré být obezřetný ještě více před konzumací plodů chemicky ošetřených rostlin. Proč? Reálně se zjistilo, že producenti používají více druhů pesticidů k postřiku, protože nechtějí překročit povolené množství v plodech. Ona totiž norma stanoví maximální množství pouze jedné konkrétní látky. Ale pozor! Norma už nestanoví celkové povolené množství v součtu všech použitých pesticidů.

Takže, když bude použito 10 postřiků 10 různými látkami na hraně přípustnosti pro jednu látku, tak nám vznikne Amaroun.

 

 

Zázvor lékařský - cévy, artritida, migréna

Ing.Zdeněk Rozehnal

Tato rostlina má prokazatelné baktericidní a fungicidní účinky. Výzkum povtvrdil například pozitivní vliv na vaginální trichomoniázu in vitro a baktérie Bacilus subtilis, Pichia mambranaefaciens, Rhodotorula glutinis ...

Cévy

Pro zachování čistoty cév bez sraženin je vhodné používat zázvorovité rostliny, protože obsahují látku gingerol. Dr. Srivastava z univerzity v Odense zkoumal více druhů koření a u 7 z nich zjistil, že zabraňují shlukování krevních destiček. Za nejúčinnější považuje hřebíček, zázvor, kmín a kurkumu, přičemž hřebíček prokazoval vyšší účinek než aspirin.

Hlavní účinnou látkou v hřebíčku je pravděpodobně eugenol, který napomáhá ochraňovat strukturu krevních destiček, a to i v případě, že se "shlukly".

Uvedená koření působí prostřednictvím systému prostangladinů, obdobně jako cibule, česnek nebo aspirin. Tyto snižují tvorbu thromboxanu, který je odpovědný za shlukování krevních destiček. Například sloučeniny v zázvorníku syntézu prostangladinů účinněji potlačují než známý lék indomethacin. Aktivní látkou v zázvorníku je gingerol, který má obdobnou chemickou strukturu jako aspirin.

Artritida

Na univerzitě v Odense bylo zjištěno, že účinné látky v zázvorníku ovládají dva enzymy, které jsou odpovědné za záněty - lidem s artritidou způsobují bolest.

Dr. Srivastava skupině pacientů podával denně po dobu 3 měsíců malé dávky zázvoru s cílem využít jeho protizánětlivé účinky. Výsledek byl překvapivý. U naprosté většiny z nich došlo ke snížení otoků kloubů, snížila se jejich bolest a zatuhlost.

Pan doktor je přesvědčen, že zázvor je účinnější než běžné předepisované antirevmatické léky NSAID - nesteroidní protizánětlivé léky. Tyto sice blokují tvorbu sloučenin, které vyvolávají záněty, ale mají značné vedlejší účinky (i žaludeční vředy), což je omezuje v délce aplikace.

Naopak zázvor učinkuje nejméně pomocí dvou mechanismů - blokuje tvorbu prostangladinů a leukotrienů vyvolávajících v těle záněty. Navíc antioxidační účinky zázvoru rozkládají v kloubní tekutině zánětlivé kyseliny. To vše bez vedlejších účinků.

Ze své praxe uvádí případ pacienta, který měsíc po diagnóze kloubního revmatismu, začal užívat při jídle 50 g čerstvého lehce uvařeného zázvoru denně. Projevy po měsíci většinou odezněly. Po 3 měsících byl naprosto bez problémů - otoků, bolesti, zánětů. Zdravotní stav je již 10 let u něj stabilizovaný, nemoc se nevrátila.

Dr. Srivastava za dva roky zázvorníkem úspěšně vyléčil 50 pacientů s artritidou. Doporučovaná dávka byla 5 g čerstvého zázvoru (půl gramu mletého - cca 1/3 kávové lžičky) 3x denně.

Migréna

Dr. Srivastava jedné ženě doporučil při náběhu migrény (projevem zraková porucha - aura) užít zázvor - půl gramu mletého zázvoru smíchaného s čistou vodou. Během 30 minut došlo ke snížení bolestivosti hlavy.

Pacientka užívala další 4 dny třetinu kávové lžičky mletého zázvoru 4x denně. Pro pacientku to byl takový pozitivní přínos, že jej trvale zařadila jako součást pravidelné stravy. Četnost a síla migrén u ní znatelně poklesla.

Dr. Srivastava kostatoval, že zázvor je téměř stejně účinný jako moderní léky a zkracuje délku trvání bolesti hlavy a zabraňuje jí jedním nebo několika mechanismy. Vzhledem k tomu, že se neobjevily žádné vedlejší účinky, doporučuje všem vyzkoušet jeho účinek v prevenci proti migrénám.

Je evidentní, že pravidelné užívání zázvoru například v množství  1 - 1,5 g mletého denně je velkým přínosem pro naše zdraví a oproti chemickým lékům je bez vedlejších účinků.

 

Zdroj: Natural News

 

 

Cholesterol - ziskuchtivý podvod kolem životně nezbytné látky

 

MUDr. Ladislav Šafránek

Celá problematika cholesterolu se má ve skutečnosti PŘESNĚ NAOPAK, než jak je oficiální medicínou několik desetiletí chybně prezentováno. Na počátku tohoto podvodu stálo několik  zcela úmyslně  zfalšovaných studií placených farmaceutickým průmyslem.

 

Výsledek:

Statisíce českých občanů užívá STATINY

a následně další chemické léky na odstranění potíží vyvolané statiny...

a následně další chemické léky na odstranění potíží vyvolaných léky podávaných na odstranění potíží vyvolaných statiny...

...

až jsou uléčeni


Co se týká propagování nízkotučných diet v souvislosti s cholesterolem, jsou potraviny zdrojem daleko méně podstatným, než se obecně traduje. Průměrně se stravující člověk přijímá nejvýše 25% cholesterolu v potravě, často ještě mnohem méně. Zbylých minimálně 75% vytváříme sami, především v játrech a nezávisle na tom, co jíme. Cholesterol je totiž základní stavební složkou všech buněčných membrán a bez něj bychom prostě nemohli vůbec existovat. Proto jej organismus musí vytvářet nepřetržitě a v dostatečně velkém množství, i kdyby se člověk živil absolutně bezcholesterolovou potravou.

Jednou z hlavních příčin chorob tepen a následných infarktů srdce je narušená funkce arteriální stěny, což se - podobně jako kurděje - projeví při dlouhodobém nedostatku vitamínů, minerálů a dalších nepostradatelných živin a při současném přebytku kyselinotvorných potravin.

Díky celoročnímu intenzivnímu měření pH moči a hledání všech možných souvislostí jsem si ověřil málo známou skutečnost, že když už musíme dodat tělu nějaký zdroj energie, tak je zdravější dodat energii v tucích než ve škrobech a jiných cukrech. Tuky daleko méně překyselují organismus. Má to ještě další metabolické souvislosti: Rychlé cukry dělají paseku v těle, inzulinový šok a podobně - to už se ví.

Škroby se sice vstřebávají pomaleji, ale bohužel stejně musí dojít k jejich rozštěpení na jednoduché cukry, které jsou metabolicky aktivní, tělo si nemůže dovolit mít po jídle jejich zvýšenou hladinu. Neboli když je hned nespálí, musí je metabolizovat a zabudovat do zásobního tuku, se všemi nepříjemnostmi s tím způsobenými.

Tuky se naproti tomu vstřebávají do krevního oběhu v podobě nepatrných mikrokapiček, které nejsou metabolicky nikterak zatěžující a mohou v krvi kolovat mnohem delší dobu a pokojně čekat na spálení v Krebsově cyklu.

"Nalepování tuku" (lidově řečeno) na cévní stěnu není způsobeno jejich samotnou přítomností v krevním řečišti, ale tím, že  tělo je překyselené a přebytek kyselých látek v krvi naleptává cévní stěnu a způsobuje její zánět.

Vysoká hladina cholesterolu Vás v takové situaci naopak chrání před zničujícím účinkem překyselení organismu - to je to skutečné nebezpečí, protože přebytečné kyseliny v těle mimo jiné trvale naleptávají cévy.

Cholesterol, který se v cévách usazuje, je vlastně sebeobranná forma "záplaty" na poleptaná místa. Bez tohoto dočasně ochranného vlivu cholesterolu by lidé velmi brzy zemřeli na následky vykrvácení z proleptaných cév. Neboli je lépe zemřít v důchodovém věku na cévu ucpanou, než ve věku mladém na cévu rozpadlou překyselením. Příroda je často mnohem moudřejší, než si bílé pláště ve své šarlatánské rádoby vědeckosti uvědomují.

Tělo naprosto geniálně mění rychlou smrt překyselením (a stresem) za mnohem později přicházející komplikace z cholesterolových cévních záplat.


Takže vysoká hladina cholesterolu znamená, že vůbec nemáme bojovat s ním. Je to jen signál, že tělo zmobilizovalo jeho zvýšenou tvorbu, protože s jeho pomocí bojuje v těle proti nějakému jinému, skutečnému nepříteli našeho zdraví

 


Naší povinností je jít zmobilizovaným vysokým hodnotám na pomoc a bojovat proti společnému nepříteli - CHRONICKÉMU PŘEKYSELENÍ organismu!!! Velmi důležitá je souvislost s dýcháním.

Podávání chemických toxických „léků“ snižuje riziko obávaných cévních příhod v rámci „upravených“ královsky placených studií. Ve skutečnosti daleko významněji zvyšuje rizika nemocí způsobených toxickým účinkem těchto chemikálií. Jsou to především masivně nasazované statiny, které můžete svému lékaři statečně odmítnout, protože nejde o žádné léky (co by měli prospět Vašemu zdraví), ale naopak jde o zdraví nebezpečné toxické chemikálie.

 

Výsledek je ten, že lidé "léčení" na cholesterol mají sice lepší ČÍSLO z laboratoře - ale ve vyšším věku horší celkové zdraví než Ti, kteří nabídku k "léčbě" vyššího cholesterolu odmítli


Když Vám například lékař při léčbě statiny konstatuje z kontrolních vyšetření, že "máte jen trochu zvýšené jaterní testy" ve skutečnosti tím oznamuje: „Umírají Vám játra".  Zvýšené jaterní testy opravdu znamenají, že ve zvýšené míře umírají jaterní buňky a z jejich mrtvých těl se do krve uvolňuji enzymy, které se za normálních okolnosti vyskytují jen uvnitř živé a zdravé jaterní buňky. Přítomnost enzymů z mrtvých jaterních buněk je pak laboratoří vyhodnocena jako „zvýšení jaterních testů“.

Zhoršení zraku až úplné oslepnutí je uváděno jako jedno z dalších rizik dlouhodobého podávání statinů proti zvýšenému cholesterolu. Jenže když statiny „léčený“ člověk začne hlásit nápadné zhoršení zraku, lékař z oficiální chemické medicíny prostě řekne, že se  to "normálně" stává starým lidem.

Stejně tak se kupříkladu "normálně" stává, že starý člověk dostane mrtvici po krvácení do mozku - koho by napadlo dát do souvislostí s předchozí "léčbou" aspirinem či anopyrinem  či dokonce Warfarinem,  které riziko vnitřního krvácení jednoznačně zvyšují.

Kromě ničím nenahraditelné péče o přiměřenou zásaditost organismu je daleko rozumnější užívat při zvýšené hladině cholesterolu takové přírodní látky, jejichž komplexní účinky jsou současně spojené s celkovou podporou regeneračních mechanismů organismu cév i jiných orgánů.


Našim klientům se v podobné situaci osvědčují například tyto produkty:

 • SUPER LECITIN + E
 • Eregma MAX power
 • Cordyceps sinensis

Také je dostatek pozitivních referencí na užívání omega-3 nenasycené mastné kyseliny, důležité pro zdraví cév, mozku i jiných tkání. V sebezdravější potravě jich není tolik, kolik je jich schopen náš organismus využít k maximálnímu prospěchu. Ideálním zdrojem je lněné a chia semínko.

Zajímavý je také Maqui Pure, údajně nejúčinnější antioxidant z dosud prozkoumaných přírodních látek. Všechny uvedené produkty lze užívat dlouhodobě, třeba i doživotně, pokud se klient aktivně snaží o zdravou dlouhověkost.

Další informace o těchto produktech najdete v abecedním seznamu internetového obchodu www.prozdravi.cz, kde jsou uvedeny informace o hlavních účincích těchto přírodních látek. Snižovaní hladiny cholesterolu či hodnot hypertenze tyto přírodní látky zvládají v rámci svých komplexních regeneračních a detoxikačních účinků, pokud se berou dlouhodobě.

O takovýchto regeneračních a detoxikačních účincích se při podávání oficiálních syntetických "léků" nedá hovořit ani náhodou. Zcela naopak - pokud při užívání syntetických léků na snižování cholesterolu vznikají nějaké jiné zdravotní potíže, v takovýchto případech tělo vlastně jen zřetelně odmítá přijmout jed, který mu ubližuje.

Ještě jedna důležitá poznámka z praxe. Ze zkušeností našich klientů víme, že některým z nich zvýšená hladina cholesterolu v krvi výrazně klesla, pokud  přešli na bezmasé stravování, aniž by jakkoliv řešili obsah tuku v ostatních konzumovaných potravinách!  Souvisí to totiž s podstatně méně toxickým účinkem bezmasého stravování.

Jídelníček bez masa, ryb, všech rychlých cukrů a alkoholu je opravdu velice zdravý způsob, jak se zbavit chronického překyselování organismu – spolu s hlubokým pravidelným dýcháním.

Proto každému, kdo má zájem aktivně pečovat o své zdraví, doporučuji měřit si pH moči opakovaně v průběhu dne a hodnoty si zapisovat (třeba do tabulky v Excelu). Výsledné hodnoty mi pak můžete poslat mailem do naší internetové poradny.

Přetěžování nervové soustavy je další významnou příčinou, proč si tělo v sebeobraně samo zvyšuje tvorbu OCHRANNÉHO cholesterolu v játrech. Tvorba cholesterolu v játrech je mnohem mohutnější zdroj cholesterolu než tuky v potravě! Cholesterol se v játrech tvoří převážně ze sacharidů, které paradoxně žádný tuk neobsahují.Pokud Vám "chemický" lékař tvrdí, že kvůli cholesterolu se musíte vyhýbat tučné stravě, a nevaruje vás před překyselením, stresem a sacharidy, můžete si pomyslet něco o jeho zastaralém vzdělání

 

Nesmyslný humbuk kolem životně naprosto nezbytné látky vydávané za nepřítele lidského zdraví je typickou ukázkou toho, komu zdravotnictví ve skutečnosti nevědomě (vědomě?) posluhuje

 

MUDr.Ladislav Šafránek - lékařská a výživová poradna zdarma

 

V rámci své poradenské činnosti odpovídá na dotazy týkající se:

 • přírodní, psychosomatické a duchovní medicíny, včetně sebeuzdravování ze zdánlivě "nevyléčitelných" onemocnění,
 • preventivní péče, regenerace, zpomalování stárnutí,
 • před mnoha roky zklamaně opustil oficiální chemickou medicínu a začal se věnovat výhradně celostním a psychosomatickým postupům. V poradenské činnosti i v péči o své vlastní zdraví dává přednost přírodním produktům, které podporují regenerační a samouzdravující mechanismy lidského organismu a které navíc při dlouhodobém užívání významně zpomalují procesy stárnutí,
 • nepřestávají jej fascinovat příběhy klientů, kteří uvěřili a sami sebe uzdravili z nemocí oficiální medicínou "nevyléčitelných",
 • ze všeho nejvíce jej těší úspěšná uzdravení klientek, které se SVÉPOMOCNĚ uzdravily a vyhnuly se vnucovaným rádoby "nezbytným" operacím myomů, prekancerózních děložních čípků či naprosto zbytečnému odstranění životně důležité štítné žlázy.

 

Pokud chcete poradit, klikněte

zde

 

a následně na "zdarma poradíme"

 

 

Více:  Varování: Co Vám hrozí při kolonoskopii, ale lékař Vám to nepoví

        Mamografie způsobuje rakovinu prsu - video, Dr.Ben Johnson,

        Velká cholesterolová lež, Vysoká hladina cholesterolu znamená delší život, Dr. Dwight Lundell a dokument ABC Australia

 

 


Chronická ortodoxní medicína neslouží prioritně lidem, ale farmalobby
Farmalobby, dohled nad studiem lékařů a jejich uplácení, ovlivňování masmédií a poltiků, zveřejňování falešných studií, naprostá ignorace přírodních metod léčení a jejich zakazování, postihování lékařů za léčbu přírodními metodami, včetně zákazu výkonu jejich profese

 

Deset let staré tvrzení Health Rangera se náhle stalo průlomem v medicíně: diabetes 2. typu lze vyléčit pouhou změnou jídelníčku

J. D. Heyes

Jeden z posledních výzkumů „objevil“ metodu léčby, kterou doporučoval Mike Adams - editor serveru NaturalNews už před deseti lety: vhodně sestavený jídelníček působí proti diabetu 2. typu a dokonce jej může i vyléčit.

Deník the UK's Daily Mail nyní přišel s tímto poznatkem jako s "novým objevem", který přinesli výzkumníci z univerzity v Newcastlu.

 

Vědci došli k závěru, že speciální nárazová dieta trvající pouhých 8 týdnů může vyléčit tuto chorobu

 

A co víc, i lidé, kteří mají diabetes více než deset let, mohli po této dvouměsíční dietě zaznamenávat její ústup.

Další dobrou zprávou je to, že ještě po šesti měsících od skončení této diety nevykazovali účastníci tohoto klinického experimentu žádné příznaky diabetu. To naznačuje, že jejich nemoc byla kompletně vyléčena.

Zjištění, vědci popisované jako „zásadní změna“ by mohlo vést k mnohem levnější léčbě problému, kterým je postiženo 3,6 miliónu pacientů ve Velké Británii a více než 20 miliónů v USA.

(V Česku je postiženo cukrovkou cca 850 000 obyvatel, což znamená 8% populace. V USA 6,3% a ve Velké Británii 5,7%. Otázkou je, jestli nemáme další světové prvenství)


The Daily Mail napsal v článku toto:

„Diabetes 2. typu nastává tehdy, když tělo pacienta neprodukuje dostatek inzulínu, potřebného k udržování optimální hladiny cukru v krvi nebo také v případě, kdy se tělo stane rezistentní na inzulín. Choroba bývá velmi často doprovázena obezitou a objevuje se obvykle ve středním věku. Pacientovi později může hrozit amputace dolních končetin, srdečních infarktů nebo ztráta zraku.

Vědci se obvykle domnívají, že jakmile tato choroba nastane, je už neléčitelná. Stále více nových poznatků ale dokládá, že zhubnutí by mohlo být řešením.“

 

'Epidemické rozměry'

Výzkumníci a vědci se domnívají, že při hubnutí dochází k odstraňování tuku ze slinivky a tím je umožněna lepší produkce inzulínu, vedoucí k normálu. Dojde tak k odstranění základní příčiny nemoci.

Výsledky posledního Britského experimentu nejenže potvrzují to, co Health Ranger hlásal už před mnoha lety, ale rovněž dokládají, že nemoc lze vyléčit a že kompletní uzdravení přichází již po několika týdnech.

„Došli jsme k poznání, že pokud se nemocný chce skutečně vyléčit ze svého diabetu 2. typu, pak  stačí zbavit se nadváhy, udržet si tento stav  a dojde k návratu k normálu,“ sdělil v tiskovém prohlášení pro the Daily Mail vedoucí studie, Prof. Roy Taylor.

V rámci experimentu diabetici konzumovali

 

pouze 700 kalorií denně v podobě tří dietních koktailů a zeleniny, průměrně za osm týdnů shodili 14 kg.

 

Ze 30 účastníků jich 12 zaznamenalo úplné vyléčení

 


V následujícím čase přešly sledované osoby na zdravé stravování a pokud se jim začala vracet váha, znovu přecházeli na dietu. Po šesti měsících bylo provedeno další vyhodnocení výsledků a žádná ze sledovaných osob nepřibrala na váze a vyléčeným se již diabetes nevrátil.

U většiny subjektů sice dál přetrvávala nadváha, ale jejich úbytky na váze byly dostačující k tomu, aby jejich slinivka mohla zase normálně produkovat inzulín.

Autoři studie publikovali své výsledky v magazínu the Diabetes Care medical journal a ve svých závěrech uvedli: „výskyt diabetu 2. typu již dosahuje epidemických rozměrů. Osobní ztráty nemocných bývají enormní a projevují se ztrátami zraku, amputacemi končetin a předčasnými srdečními chorobami. O progresivní povaze této nemoci se dosud nepochybovalo. Při stanovení této diagnózy bývají pacienti informováni o tom, že mají doživotní chorobu.“

 

Mike Adams přinesl svou metodu léčby diabetu v 5 krocích podle své osobní zkušenosti

 

Vědecký tým konstatoval, že výsledky jejich studie prokázaly nesprávnost dosavadního přístupu k diabetu. Prof. Roy Taylor konstatoval toto:„Diabetes 2. typu by nyní měl být chápán jako metabolický syndrom, který je léčitelný dostatečnou ztrátou nadváhy,

 

jež sebou přináší významnou změnu. Dokázali jsme, že je možné diabetes vyléčit, a to i v případech, že touto nemocí pacient trpí již dlouho - třeba i kolem 10 let. I pokud byste měli tuto diagnózu ještě delší dobu, nevzdávejte se své naděje - je možné i tak dosáhnout významného zlepšení hladiny cukru v krvi.

 

Naše studie dala rovněž i odpověď na otázku, kterou mi lidé často kladou:

 

když shodím na váze a udržím si tento stav, zbavím se tak diabetu?

Na to je jednoduchá odpověď:   Ano!

 


Na TruthWiki se Mike Adams dělí se svou vlastní zkušeností s diabetem 2. typu. Porazil svou nemoc poté, co si nastudoval informace o výživě a dietách. Své vlastní zkušenosti denně předává ve svých příspěvcích na serveru NaturalNews, který založil.

V říjnu 2010 Mike Adams popsal, jak pěti snadnými kroky porazit diabetes (český překlad je publikován níže) prostřednictvím každodenní konzumace superpotravin a vyhýbáním se zpracovaným potravinám.


Zdroje:
DailyMail.co.uk
NaturalNews.com
TruthWiki.org
Science.NaturalNews.com

 

Originál: http://www.naturalnews.com/053540_reversing_diabetes_healing_foods_Health_Ranger.html
 

 

Mnoho adeptů na cukrovku II. typu v Česku

Podle některých pramenů má v ČR  70% populace sníženou citlivost na inzulín  především z důvodu nedostatku omega-3 nenasycené mastné kyseliny (nesprávný poměr omega-6 a omega-3), tedy jsou adepti na rozvinutí cukrovky II.typu.

 

Jak jsem se vyléčil z diabetu v pěti postupných krocích

 

Mike Adams, editor Natural News (23.10.2010)

Proč se očekává, že v roce 2050 bude mít tuto chorobu až jedna třetina dospělých Američanů?

Napřed to byl národ rychlého občerstvení. A teď je to národ ohrožený diabetem. Je to prostě proto, že strava z rychlých občerstvení vede ke vzniku diabetu a v USA je stále na vzestupu obojí. V novém dobrozdání, které vydalo Americké centrum pro zvládání nemocí (CDC), se uvádí, že v roce 2050 bude přibližně třetina dospělých Američanů diabetiky.

To ale na druhou stranu znamená pro farmaceutické firmy a průmysl léčebné péče štěstí spadlé z nebe. Možná je právě to důvodem, proč ještě nikdo nerozběhl žádnou skutečnou akci, která by byla schopna zastavit tuto očekávanou explozi diabetu. Čím více bude lidí, kteří takto onemocní, tím více peněz bude muset být vynaloženo na medicínskou léčbu. (A někteří dokonce prohlašují, že to bude pro ekonomiku prospěšné!)

Ale řešení, jak si poradit s diabetem, už existuje. I já jsem se už osobně setkal s pacienty, kteří byli vyléčeni z diabetu 2-typu už během pouhých čtyř dní. Něco takového se odehrává v the Tree of Life Rejuvenation Center v blízkosti arizonského Tusconu pod dohledem Dr Gabriela Cousena[1]. A moje knížka s názvem How to Halt Diabetes in 25 Days (jak zastavit diabetes během 25 dní) už pomohla tisícům lidí k prevenci nebo dokonce i k odvrácení diabetu za pouhý jeden měsíc[2]

Jak už mnozí čtenáři NaturalNews vědí, já sám jsem se ocitl mezi pacienty s diabetem a v té době se u mě už projevovaly hypoglykémie a obezita. Ale byl jsem schopen se vyléčit z tohoto stavu těsně před diabetem – v podstatě mi k tomu stačily dvě věci:

 • Ignorovat všechny lékaře a informace šířené konvenční medicínou
 • Naučit se principy zdravé výživy (prostřednictvím rozsáhlého studia)


A dnes – o deset let později, jsem stále fit, zdravý a sportovec. Ve věku 41 let zvedám činky, plavu, jezdím na kole a pravidelně cvičím, zatímco si přitom pečlivě vybírám potraviny, které dokáží zabránit diabetu na celý můj život.

 

Zde je mých pět největších tajemství, jak předejít diabetu (nebo jej dokonce odvrátit)...


Tajemství č.1) Zastavte konzumaci všech rafinovaných cukrů. To znamená vzdáte se všech jídel vyráběných s pomocí HFCS nebo dalších přečišťovaných cukrů (vyskytují se hlavně v limonádách). Pokud se vám tento krok bude zdát příliš těžký, omezujte spotřebu těchto cukrů postupně den za dnem. Mě to třeba trvalo plných 6 měsíců, než jsem se zbavil této své závislosti. Jen tak mimochodem: odhaduje se, že limonády slazené HFCS už způsobily více než 130 000 případů diabetu[3]...

Tajemství č.2) Jezte denně větší množství superpotravin. Já třeba konzumuji nejméně dvakrát denně koktaily připravené z řasy spiruliny, stabilizovaných rýžových otrub a z prášků od Boku Superfood[4] nebo Living Fuel[5]. Smíchávám si je se zmraženým organickým ovocem, s olejem z kokosových ořechů a s mandlovým mlékem. Navíc ještě užívám chlorellu, astaxanthin a různé další byliny z čínské medicíny, které nabízí prodejci vysoce kvalitní výživy[6].

Tajemství č.3) Každý den alespoň trochu cvičte. Já cvičení věnuji za celý týden až 12 hodin, ale to je více, než je skutečně potřeba k prevenci diabetu. Dokonce i 20 minut každodenní chůze může mít významný dopad na prevenci. Klíčovým ovšem je učinit si ze cvičení každodenní aktivitu.

Tajemství č.4) Vystavujte se slunci nebo užívejte vitamín D. Více než 70% Američanů bílé pleti trpí deficitem vitamínu D. A mezi černými Američany mívá podobný deficit četnost až 97%[7]. Mezi latinskými Američany a asiaty to bývá kolem 80%. Je to právě deficit vitamínu D, který podporuje diabetes (a s ním i rakovinu, choroby srdce, ledvin, imunitní oslabení a jiné).

Když tedy skutečně chcete předejít diabetu, zvyšte svou hladinu vitamínu D buď s pomocí každodenního slunění nebo kvalitními výživovými doplňky. Právě deficit vitamínu D mimochodem vysvětluje, proč právě diabetes bývá tak hojně rozšířený mezi afroameričany. A víte, že lékaři zpravidla tuto věc nevysvětlují svým pacientům tmavé pleti? Jde o jedno z malých špinavých tajemství s pohledu diabetu i rakovinového průmyslu...

Tajemství č.5) Vyhýbejte se všem průmyslově zpracovaným jídlům. Nejezte nic rafinovaného. Sem patří bílé pečivo, polotovary z masa (které mají velký vliv na vznik diabetu) nebo mléčné výrobky. Přejděte např. z kravského mléka na mandlové mléko, omezte ve svém jídelníčku sýry. Pokud jíte maso, preferujte jen čerstvé nezpracované suroviny a nikdy nejezte jídla připravená z baleného masa, protože to obsahuje nitrát sodný – chemikálii, jež poškozuje činnost slinivky. Takže už žádnou mraženou pizzu, polévku ze sáčku, sendviče apod!


Podle stupně, jak až se dokážete řídit těmito pěti pravidly, budete schopni sami u sebe odvrátit nástup diabetu! Diabetes není nemocí, které by bylo těžké předejít nebo ji vyléčit, protože se nejedná o potíž, která by na vás „udeřila“ náhodně. Jde pouze o biologický účinek, který následuje určitý životní styl (špatné potraviny, žádné cvičení) a jeho odvrácení je možné potenciálně u každého a někdy už i během několika málo dní.

Zveřejnil jsem už i rozhovor s pacientem, jenž měl diabetes 1.typu, kterému se podařilo vyhnout se inzulínu tím, že dodržoval syrovou dietu se zeleninovými šťávami. A opravdu se jednalo o diabetes 1.typu! Můžete si o tom přečíst v samostatném článku[8].
(Toto interview zboří váš svět, jestliže jste dosud nevěděli, že diabetes lze snadno vyléčit!)

Vědecký výzkum mimochodem ukazuje, že buňky produkující inzulín ve slinivce mohou být skokově nastartovány k životu prostřednictvím pálivých papriček[9]

Diabetu lze téměř ve 100% případů předcházet. O něčem takovém vám ale běžná medicína nic neřekne – ona totiž směšně trvá na tom, že na diabetes neexistuje žádná skutečná léčba – je to hlavně proto, že udržovací léčba diabetiků je zatraceně zisková. Velcí farmaceutičtí producenti už teď slintají nad tímto potenciálním profitem, který přijde poté, až se v roce 2050 stane třetina Američanů diabetiky. V praxi to bude znamenat miliardy dolarů v ročních ziscích.

Lidé si ale mohou diabetes léčit sami každý den. Je to prosté a přímé a když léčíte svůj diabetes, současně významně snižujete své riziko srdečního onemocnění, obezity nebo rakoviny. Podstatné je, že nikdo nevyléčí váš diabetes za vás. Ano, výrobci léků vás samozřejmě chtějí „léčit“ svými léky, ale vy je budete muset užívat po celý zbytek života. Ony vlastně nevyléčí nic. Jediná reálná léčba může pocházet od VÁS SAMOTNÝCH – změnou vašeho jídelníčku a cvičením.

Drew Carey to dokázal. Já také. Nespočet dalších lidí to má za sebou. Vy to můžete dokázat také. Další informace o diabetu si můžete přečíst na NaturalNews také v článcích ze seznamu[10].

A já vás vybízím, abyste začali už dnes! Už po 30 dnech se můžete obejít bez aplikace inzulínu, léků proti diabetu a být zpět na kolejích života ve zdraví.

Poznámka editora: než se rozhodnete přejít na nějaké nové léky, změny ve stravě nebo ve cvičení, konzultujte to prosím se svým lékařem – naturopatem. Právě tito odborníci vás mohou navigovat k těm nejlepším výsledkům bezpečně a efektivně.


 Použité odkazy:
[1] www.TreeOfLife.nu
[2] http://www.truthpublishing.com/halt
[3] http://www.naturalnews.com/028340_d
[4] www.BokuSuperfood.com
[5] www.LivingFuel.com
[6] www.DragonHerbs.com
[7] http://www.naturalnews.com/026657_Vitamin_D_african_americans_blood.html
[8] http://www.naturalnews.com/028341_diabetes_living_foods.html
[9] http://www.naturalnews.com/021345.html
[10] http://www.naturalnews.com/diabetes.html


 Originál: http://www.naturalnews.com/030150_diabetes_Americans.htmlVíce zde: http://www.uspesna-lecba.cz/co-vam-u-lekare-nereknou

---

 

Slanější než sůl a výstražné obaly. Leží budoucnost jídla v nanotechnologiích?

REDAKCE, FORBES

24. ČERVENCE 2016

Každé sousto, které pozřeme, bují chemickými reakcemi. Přidávání ingrediencí a vaření nám dává kontrolu nad těmito reakcemi a jídlo tak chutná lépe a vydrží déle. Co kdybychom ale uměli jídlo kontrolovat i na molekulární úrovni? Přesně na tom teď pracují vědci a jejich snahy už přinesly i první výsledky – od jídel, která chutnají slaně bez toho, abyste museli použít moc soli, až po obaly, které vás upozorní na špatný stav potravin.

Tato nanotechnologie může významně vylepšit naše jídlo, ale taky evokuje otázku, jestli takové jídlo bude bezpečné. Abychom pochopili závažnost tématu, stačí se jen podívat na silné reakce, které vzbuzují geneticky modifikované potraviny. Co přinese nanotechnologie jídla? Je bezpečná? A přijmou ji lidé? ptá se server The Conversation.

Nanotechnologie je rozvíjející se technologie, která pracuje s částicemi v řádu nanometrů, tedy miliardtiny metru. Pro představu, jak malé takové částice jsou: kdyby byla nanočástice velká jako fotbalový míč, jedna ovce by měla velikost naší planety.

Právě tyto malé částečky nám umožnily výrobu materiálů a věcí s vylepšenými vlastnostmi: od lehčích kol a trvanlivějších lahví na pivo až po kosmetické krémy s lepší schopností absorpce a zubní pasty, které zabrání bakteriím v růstu a množení. Díky schopnosti upravit vlastnosti materiálů můžeme pomocí nanotechnologie „vyrobit“ mnoho nových pokrmů a aplikací, které změní to, jak zpracováváme, uchováváme a balíme potraviny.

Za pomoci nanotechnologii můžeme například využít „chytrého“ balení, díky kterému lze sledovat, v jakém stavu jsou potraviny při skladování a přepravě. Pokud jsou potraviny kontaminované nebo zkažené, senzory v balení zaznamenají plyny z bakterií a změní barvu, aby tak varovali každého, kdo by chtěl potravinu sníst.

Stříbro se pro své antibakteriální vlastnosti ve zdravotnictví už používá, třeba pro dentální výbavu. Nanočástice stříbra zlepšují schopnost tohoto materiálu zabíjet bakterie, protože zvyšují jeho povrch, kterému jsou bakterie vystaveny. Izraelští vědci zjistili, že natření balicího papíru nanočásticemi stříbra účinně působí proti bakteriím a prodlužuje trvanlivost výrobku.

Jiným příkladem použití nanotechnologie v potravinářství je zapouzdření do nanočástic. Tato metoda se používá k překrytí chutě a aromatu tuňákového oleje. Takže po jeho přidání do chleba získá pečivo zdravé omega-3 mastné kyseliny bez zápachu. Částice oleje jsou zabaleny do povlaku, který jim zabrání reagovat s kyslíkem a uvolňovat tak zápach. Tyto nanotobolky se otevřou až tehdy, kdy se dostanou do žaludku. Takže se můžete těšit ze zdraví prospěšné účinky rybího tuku, aniž byste se dostali do styku s jeho zápachem.

Výzkumníci z Nottingham University v současnosti zkouší, jak by mohly nanočástice soli zvýšit slanost jídla bez přidání většího množství soli. Stejně jako u stříbra, rozložení soli na menší nanočástice zvětší její povrch. To znamená, že její chuť je tak účinnější. Vědci mají za to, že tímto způsobem mohou snížit množství použité soli u bramborových lupínků o 90 procent při zachování stejné chutě.

Neznámá rizika
Nanotechnologie představuje po potravinářství mnoho příležitostí, většina je ale ve fázi výzkumu a vývoje. Pomalejší rozjezd je způsoben nedostatkem informací o tom, jaké můžou být zdravotní a ekologické dopady technologie: existují například obavy, že vstřebané nanočástice se mohou pohybovat po různých částech těla a hromadit se v některých orgánech, třeba v ledvinách či játrech. To může ovlivnit, jak tyto orgány fungují v středním až dlouhodobém horizontu.

Nicméně neznáme všechna rizika, která můžou být s nanomateriály spojená. Tato témata se musí nejdřív veřejně probrat, aby lidé nanotechnologii v jídle přijali. To také bude záviset na tom, jak dobře budou lidé nanotechnologii v jídle rozumět a jak moc důvěřují potravinářskému průmyslu a regulačním systémům, které ho kontrolují.

Podle průzkumů jsou konzumenti ochotnější přijmout nanotechnologie v balení jídel než ve zpracování jídla samotného. Lidé jsou jí také více otevření, pokud by její použití znamenalo zdravější jídlo, nicméně za to nejsou nutně ochotni si připlatit.

Nedávné průzkumy ve Velké Británii nezaznamenaly výrazný odpor vůči nanotechnologiím v balení potravin. Mezi malou skupinou konzumentů ale vyvstaly obavy o bezpečnost potravin. Je tedy jasné, že pro výrobce potravin a regulátory bude stěžejní podat lidem co nejvíc informací o nanotechnologii, včetně jejích otazníků.

Zdroj: http://www.forbes.cz/slanejsi-nez-sul-a-vystrazne-obaly-je-budoucnost-jidla-v-nanotechnologiich/

---

Zdánlivě zdravé potraviny, které mohou být pro člověka nebezpečné

I jídla, která považujeme za zdravá, mohou našemu organismu škodit. A v některých případech, jak varuje server wmnlife, mohou dokonce způsobovat i rakovinu. Proto je vhodné nejen číst etikety potravin, ale řídit se jak selským rozumem, tak se zajímat o původ toho, co si vlastně na talíř dáváme.

I jídla, která považujeme za zdravá, mohou našemu organismu škodit. A v některých případech, jak varuje server wmnlife, mohou dokonce způsobovat i rakovinu. Proto je vhodné nejen číst etikety potravin, ale řídit se jak selským rozumem, tak se zajímat o původ toho, co si vlastně na talíř dáváme.

Většina ovoce i zeleniny je ošetřena pesticidy. I proto je nezbytné všechno před konzumací pečlivě omývat.

Dnes 7:18

Konzervované ovoce

Obsah plechovek není pro naše zdraví tak škodlivý, jako plechovky samotné. Jejich vnitřek je totiž potažen bisfenolem A (BPA). Některé studie prokázaly, že tyto chemikálie, které se používají při výrobě plastů a plechovek, mohou mít vliv na pohlavní vývoj dětí, neplodnost žen, ale mohou také zvyšovat riziko srdečních chorob, mrtvice, rakoviny a cukrovky.

Je potřeba dávat pozor také na druhy zeleniny a ovoce v plechovkách, které jsou kyselé. Kyselost totiž způsobuje, že se látka může uvolňovat do potravin, které jsou v nádobě uzavřeny. Proto odborníci doporučují kupovat raději zeleninu zavařenou ve skleněných nádobách.

Většina dietních nápojů a jídel

Nezáleží na tom, zda pijete dietní nápoje, anebo jíte jídla, která jsou označena jako dietní. Bohužel si s největší pravděpodobností hodně škodíte. Většina těchto jídel je totiž místo cukru slazena syntetickým sladidlem aspartamem. Ten je úzce spojován se vznikem některých rakovinových onemocnění.

Losos

Losos je tučná, olejnatá ryba plná omega-3 mastných kyselin. Je vždy potřeba věnovat pozornost tomu, odkud rybu kupujeme. Nevhodným druhem jsou ty ryby, které byly pro prodej předem odchovány na rybářských farmách.

Podle některých zdrojů totiž hrozí, že ačkoliv se odchov lososů tváří ekologicky a bezproblémově, ve skutečnosti rybáři přidávají do vody pesticidy, antibiotika a další látky, které mohou mít na zdraví člověka velmi negativní dopady. Proto je lepší dát si s výběrem práci a i za cenu vyššího finančního obnosu si na talíř obstarat rybu, která byla volně odlovena.

„Zdravé drinky“

Existují mnohé drinky, které slibují, že jsou „nadupané“ vitamíny, minerály a nejrůznějšími zdraví prospěšnými látkami, či dokonce vlákninou. Zaměřte se u nich ale na přebal.

Takové druhy totiž často obsahují umělá sladidla, která nejsou dobrá pro zdraví ani pro štíhlou linii. Nedávné studie dokonce ukazují, že mohou souviset s vyšším výskytem kardiovaskulárních chorob nebo metabolickými syndromy (předčasné komplikace zdravotního stavu).

Smoothie

Smoothie se v poslední době těší velké oblibě. A řada lidí toho využívá. V domnění, že pro své zdraví dělají to nejlepší, si je často kupují v supermarketech nebo u stánků. Jenomže ne vždy udělají dobře. Některé druhy smoothie jsou totiž vyloženě nezdravé.

Kromě velkého množství cukru se u nich používají i vysoce kalorické složky, jako nejrůznější sirupy, či dokonce plnotučné zmrzliny jako přídavek či základní surovina. Jak tedy na ně? Udělejte si smoothie doma.

Ovocné džusy

Někteří lidé stále mylně považují kupované džusy za zdravější alternativu sladkých bublinkových limonád. Je sice pravda, že mohou obsahovat antioxidanty i něco málo vitamínu C, bohužel mnoho takových džusů ale stále obsahuje spoustu přidaného cukru. A to dokonce tolik, kolik má v sobě oblíbená plechovka sladkého kolového nápoje.

ema, Novinky

---

...doporučené externí odkazy

doba jedů

fb - doba jedů

youtube - doba jedů

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio