-------REKLAMA------------------------------------------------------------------------TEL: 605 831 774------

Poptáváme 10 lidí na hlídání objektů SEPHORA a HORNBACH.

POZOR - NOVINKA: po odpracovaném týdnu vyplácení peněz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaro je tady..

9.března 2015 v 12:35
..a s ním opět šance změnit svůj život k lepšímu..

Jaro je tady.. 9.března 2015 v 12:35 ..a s ním opět šance změnit svůj život k lepšímu..

Jako žena, která o sebe pečuje a chce žít zdravý život, je jaro ideální příležitost, jak na tom ještě lépe zapracovat. Po zimě se probouzí nejen příroda, ale i my se cítíme konečně nabití energií a máme mnoho plánů. Přečtěte si tyto tipy, jak si užít přicházející nové roční období co nejzdravějším a nejpohodovějším způsobem.

 

Začněte ráno teplou vodou s citronem

Místo kofeinu dejte přednost teplé vodě smíchané se šťávou z poloviny citronu a čajovou lžičkou syrového nefiltrovaného jablečného octa. Nastartuje to metabolismus, budete mít po celý den dobré trávení a také vaše játra vám budou vděčná.

Ke snídani je pak skvělé i zeleninové smoothie nebo zeleninový džus (např. s mrkví, červenou řepou, celerem, zázvorem a citronem – nabije vás vitamíny, minerály a antioxidanty).

 

Pijte celý den čistou filtrovanou vodu

Bez vody není život, a proto je nejvýznamnější tekutinou. Měla by mít pokojovou teplotu, aby vaše tělo zbytečně nevydávalo energii na její ohřívání. Výborně hydratuje, očistí vás od toxinů a zlepšuje vylučování. A když vás nebaví pít stále čistou vodu? Ochuťte ji třeba jahodami a mátou, broskví a šalvějí či okurkami a bazalkou.

 

Relaxujte, meditujte, odpočívejte...

Nemusíte ovládat meditaci zenových mistrů, stačí si alespoň na pár minut sednout a soustředit se pouze na svůj dech. Relaxovat lze i u dobrého filmu, inspirativního čtení a samozřejmě ve vaně – vyzkoušejte aromaterpaii, pěnu, koupelové soli a svíčky (výborná je levandule nebo šalvěj). Odpočívejte rovněž u jídla – jídlo má být příjemná chvíle a ne spěch a chvat.

 

...ale nezapomeňte se hýbat

Nedávná studie zjistila, že je pro život stejně špatné nemít aktivní pohyb jako třeba kouřit. S pěkným počasím vyzkoušejte nový sport či klasickou procházku, běh, jógu, prostě cokoli, co vás baví.

 

Buďte kreativní

Nejen zdravý život v pohybu, ale také chvíle pro umění a kreativitu jsou důležité. Stačí si např. udělat nástěnku s fotografiemi, obrázky a motivačními hesly, která vám bude každodenně připomínat vaše cíle a sny. A pokud zrovna nebude venku hezky, můžete strávit příjemný čas doma tím, co vám jde od ruky.

 

Nabijte se energií

Jarní únava? Někomu pomáhá dát si čokoládovou tyčinku, aby rychle získal energii, ale zkuste cukr omezit. Mozek a nervovou soustavu skvěle stimulují např. vlašské ořechy, obsahující potřebné omega-3 mastné kyseliny.

AUTOR: MARIEKE

---

Jednoduché tipy pro jarní hubnutí

 

Vzbuzuje ve vás myšlenka na jarní hubnutí a detoxikaci těla představy hodin strávených v posilovně a k jídlu nic jiného, než zeleninovou šťávu? Není to pravda. Hubnutí může být i radost a navíc nic složitého. Vyzkoušejte tyto rady:

 

Pijte hodně vody

Voda pročišťuje systém těla, hydratuje pokožku a zrychluje metabolismus. Žena by měla vypít 2,5 l vody denně, muž ještě víc. Nejjednodušší způsob jak zkontrolovat, zda je váš pitný režim dostatečný, je sledovat barvu moči - pokud je jasná, mělo by být vše v pořádku, tmavá může znamenat nedostatečnou hydrataci.

 

Meditujte

Zdravý život není jen o těle, ale i o myšlení. Když si každý den pročistíte a uklidníte mysl, pomáhá to proti stresu a zvýší se také vaše energie. Proto je vhodné meditovat hned ráno po probuzení v klidném a pohodlném prostředí s relaxační hudbou, popř. se svíčkami. Rychlé uvolnění si lze dopřát rovněž kdykoli, kdy potřebujete během pracovního dne malou přestávku - stačí se zastavit, zavřít oči a párkrát zhluboka nadechnout.

 

Ke každému jídlu přidejte zeleninu

Zejména listová zelenina je plná vitamínů, minerálů a fytochemikálií, které chrání před nemocemi a bojují s nimi. Zelená zelenina je také dobrým zdrojem vlákniny důležité pro hubnutí - snižuje a udržuje váhu tím, že se cítíte déle sytí.

 

Hýbejte se

Správná dieta nezávisí jen na jídle, ale stejně významnou roli v ní hraje rovněž sport. Stačí 20-30 minut denně jakékoli fyzické aktivity, abyste brzy pocítili (a uviděli) výsledky. Dospělým se doporučují dvě a půl hodiny lehce intenzivního aerobního cvičení týdně, což jde snadno rozdělit na půl hodinku každý den. A skvělý pohyb je i sex! ;-)

 

Dostatečně spěte

Hodně lidí podceňuje důležitost spánku pro detox těla, ale kvalitní spánek přináší víc než jen odpočinek. Jeho nedostatek může souviset s rizikem obezity.

AUTOR: Marieke

---

Potraviny, které by každá žena měla jíst, aby byla ve stáří zdravá a soběstačná

Zdravá výživa hraje velmi důležitou roli nejen v prevenci obezity, ale také celé řady dalších onemocnění a dokonce i stárnutí. Vědci nyní přišli s tvrzením, že objevili pět superpotravin, které mohou pomoci ženám oddálit proces stárnutí. A nejedná se o žádné zázračné kousky, ale dnes zcela běžné pomeranče, jablka, hrušky, římský salát a vlašské ořechy.

Všechny tyto potraviny pomohou ženám zůstat co nejdéle mobilní a nezávislé na cizí pomoci. Je ale důležité dodržovat i další zásady zdravé výživy.

Vědci sledovali 54 762 žen v průběhu 30 let. Ptali se jich na jejich tělesné funkce a schopnosti vykonávat základní činnosti každodenního života. Zároveň měřili souvislost mezi stravovacími návyky, jejich mobilitou a nemocemi.

Z jejich závěru jasně vyplynulo, že strava založená na ovoci, zelenině, s nízkým obsahem slazených nápojů, soli a nenasycených tuků snižuje křehkost starších žen.  
Pokud ženy navíc konzumovaly ve větším množství právě zmiňované potraviny (pomeranče, jablka, hrušky, římský salát a vlašské ořechy), pak se jejich vyhlídky na hezké stáří bez větších obtíží zvyšovaly.

Zázračné vlašské ořechy 

Z uvedených potravin jsou asi nejzdravější vlašské ořechy, které jsou plné velmi kvalitních a zdravých živin.

Doktor Michael Gregor tvrdí, že stačí dvě hrsti vlašských oříšků týdně a ženě to může být po zdravotní stránce stejným přínosem jako čtyři hodiny běhu týdně.

Vlašské ořechy také snižují rizika infarktu a cukrovky. Navíc dokážou zmírnit stres a fungují i jako prevence Alzheimerovy choroby, rakoviny prsu a prostaty. Pomáhají také snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

„Existuje řada výzkumů, jež se zaměřují na konkrétní zdravotní problémy související se stárnutím, kam patří například cukrovka či srdeční choroby. Ale doposud se ještě nikdo nezaměřil i na kvalitu života a schopnost udržet si nezávislost na druhých i ve vyšším stáří. V tom jsou závěry výzkumu skutečně unikátní,” dodává pro Daily Mail profesorka Dr. Francine Grodsteinová z Harvard Medical School.

das, Novin

---

...doporučené externí odkazy

jaro - wiki

kdy začíná jaro, léto, podzim, zíma

jaro pojištění

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na