Přijmeme původní obyvatele západní Evropy jako uprchlíky, řekl Orbán

V Bruselu a Berlíně tvrdili, že migraci není možné zastavit, ale Maďarsko to dokázalo, řekl v pátek večer maďarský premiér Viktor Orbán. „Ochránili jsme Maďarsko i Evropu,“ tvrdil Orbán v pravidelné hodnotící zprávě o stavu země. Předseda vlády také uvedl, že jeho země bude připravena přijmout jako uprchlíky původní obyvatele ze západní Evropy.

V Bruselu a Berlíně tvrdili, že migraci není možné zastavit, ale Maďarsko to dokázalo, řekl v pátek večer maďarský premiér Viktor Orbán. „Ochránili jsme Maďarsko i Evropu,“ tvrdil Orbán v pravidelné hodnotící zprávě o stavu země. Předseda vlády také uvedl, že jeho země bude připravena přijmout jako uprchlíky původní obyvatele ze západní Evropy.

Maďarský premiér Viktor Orbán

FOTO: MTI, Profimedia.cz

10.2.2017 18:55 - Budapešť

„Přijmeme Němce, Holanďany, Francouze, Italy, kteří mohou u nás najít doma ztracenou Evropu,“ dodal.

Podle Orbána změna vlády v Itálii, brexit, maďarské referendum o uprchlických kvótách a americké prezidentské volby jednoznačně dokazují, že rok 2016 přinesl konec globalisticko-liberální hegemonie.

„Rokem 2016 končí období nadřazenosti, peněz, globálního řízení médií a světa, ale také otevřené společnosti. V mnoha zemích už toho mají dost,“ dodal Orbán.

Premiér tvrdil, že Maďaři byli první, kdo se vzepřeli Mezinárodnímu měnovému fondu, zdanili banky a podobně. „Za úspěchy země je maďarský model, jehož charakteristikou je odvaha,“ řekl.

Kritika opozice

Opozice označila projev předsedy vlády za zbabělý. „Předseda vlády vůbec nemluvil o problémech, které tíží řadové občany,“ prohlásil mluvčí opoziční Maďarské socialistické strany István Nyakó.

Strana zase Jobbik vyčítala Orbánovi, že se vůbec nezmínil o korupci a o diskreditačních kampaních vládní strany FIDESZ namířených proti politickým rivalům.

Nedaleko budovy, kde Orbán mluvil, uspořádala opoziční strana Együtt (Společně) protest proti vládě, jehož účastníci symbolicky premiéra vypískali. „Vypískali jsme ho, protože rozumně s ním již nelze mluvit,“ řekl předseda strany Együtt Péter Juhász.

„Nepřítelem Maďarska není Evropa, ale vlastní premiér,“ dodala místopředsedkyně partaje Nóra Hajduová.

ivi, Právo

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429045-prijmeme-puvodni-obyvatele-zapadni-evropy-jako-uprchliky-rekl-orban.html

---

Protiruské nálady na západě způsobily škody, řekl Orbán při návštěvě Putina

Maďarský premiér Viktor Orbán opětovně kritizoval protiruské sankce. „Protiruské nálady na západě působily negativně i na maďarské hospodářství, v důsledku sankcí nám vznikly škody ve výši několika miliard,“ řekl Orbán na čtvrteční společné tiskové konferenci s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem v Budapešti.

Maďarský premiér Viktor Orbán opětovně kritizoval protiruské sankce. „Protiruské nálady na západě působily negativně i na maďarské hospodářství, v důsledku sankcí nám vznikly škody ve výši několika miliard,“ řekl Orbán na čtvrteční společné tiskové konferenci s prezidentem Ruské federace Vladimirem Putinem v Budapešti.

Maďarský premiér Viktor Orbán s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v Budapešti

FOTO: Laszlo Balogh, Reuters

Orbán věří, že vztahy mezi Evropskou unií a Ruskou federací se postupně zlepší. „Dobré vztahy mezi Evropskou unií a Ruskou federací jsou základní podmínkou evropského míru. Maďarsko může být úspěšné pouze tehdy, pokud bude mít dobré vztahy se všemi světovými mocnostmi,“ dodal Orbán.

Představitelé Ruské federace a Maďarska se dohodli na pokračování dvanáctimiliardové investice v maďarské jaderné elektrárně Paks. „Letos by měly začít přípravné práce a o rok později by měla být zahájena výstavba,“ zdůraznil Orbán.

Putin obvinil Ukrajinu z eskalace napětí

Ruský prezident Vladimir Putin se také vyjádřil k nové eskalaci napětí na Ukrajině.

Podle něj ho vyprovokovala ukrajinská strana.  „Minulý pátek obsadili Ukrajinci jedno stanoviště, pokračovali v postupu asi dvě stě metrů, ale poté byli odraženi,“ uvedl ruský prezident.

Putin spatřuje příčinu eskalace napětí v tom, že Kyjev nutně potřebuje peníze a před světem chce sebe postavit do role oběti agrese. „Ukrajinští oligarchové finančně podporovali v amerických volbách jednoho z kandidátů, ale ten nezvítězil. Nyní musí vyvolat pozornost nového amerického vedení,“ řekl Putin.

Ruský prezident vidí za obnovením konfliktu rovněž vnitropolitické příčiny. Centrální vládu v Kyjevě označil za stále slabší. „Sociální a hospodářská politika se ukázala jako neúspěšná, posiluje opozice a je potřeba odvést pozornost. Ukrajinské vedení není připraveno plnit minské dohody a hledá záminku, jak by od této dohody odstoupilo,“ dodal Putin.

ivi, Právo

---

Maďarsko posílá na jižní hranici dobrovolnou stráž, „hraniční lovce”

Maďarsko postavilo do služby první dobrovolníky, kteří se přihlásili do policejních jednotek zvaných „hraniční lovci”. Budou vykonávat službu především na jižní hranici Maďarska. Nasazeni budou u bezpečnostní bariéry, která je natažena na hranicích se Srbskem. Celkem chce Maďarsko vycvičit tři tisícovky nových policistů.

 

zdroj: Novinky/Reuters

pátek 10. března 2017, 15:47 - Budapešť

Maďarský premiér Viktor Orbán se osobně zúčastnil slavnostní přísahy nových policistů a ve svém projevu upozornil, že v nejbližších měsících je možné očekávat další vlnu migrace. „Migrační vlna zpomalila, ale neskončila,” konstatoval.

Noví rekruti musí být starší 18 let, musí absolvovat psychologické testy a šestiměsíční výcvik. K výbavě hraničních lovců bude patřit pepřový sprej, obušek, pouta a pistole s ostrými náboji.

Maďarsko v současnosti zesiluje hraniční bariéru na 175 kilometrů dlouhé srbsko-maďarské hranici. Druhá linie plotu bude opatřena termokamerami a na každých 10 až 15 centimetrech budou dotyková čidla. Mezi stávající a druhou bariérou bude vybudována zpevněná silnice, která umožní rychlejší pohyb vozidel policie a armády.

Na bulharských hranicích číhá domobrana

V horách na bulharsko-turecké hranici vzala ochranu hranic do svých rukou domobrana. Jde o muže i ženy v maskáčích a kuklách, kteří si říkají Bulharské národní hnutí Shipka. Chodí vyzbrojeni noži, bajonety a sekerami, se kterými pravidelně vyrážejí bránit Evropu před „nájezdníky cizí kultury“.

Shipka o sobě tvrdí, že má 50 tisíc členů, reportér stanice NBC, který na domobranu upozornil, ale viděl jen skupinu asi čtyř desítek z nich. Ti, s nimiž hovořil, mají jasno. Bulharsko, potažmo Evropská unie rezignovaly na ochranu svých hranic, a tak je třeba něco dělat.

„Nejsem nacionalista nebo něco takového, jsem jen patriot,“ řekl NBC 34letý Nikolaj Ivanov, který je jedním ze zakládajících členů Shipky.

„Mnozí z nich nejsou lidé, kteří se snaží prchnout před válkou. Jsou ve věku 17 až 35 let, v dobré kondici a vycvičeni. Není problém v tom, že jsou muslimové. Problém je v tom, že je to odlišná civilizace. Neuvažují jako my, mají zcela odlišný pohled na život, na všechno,“ dodal Ivanov.

Skupina má své webové stránky a facebookový profil, na nějž umístila i video ze cvičení.

 

Ivan Vilček, NovinkyPrávo

---

...další externí odkazy

Novinky

Zvědavec

AC24

Stop Operation Soros

Čechie - wiki

---

tip na stránku

Donald Trumph a Elity..

Inaugurace Trumpa

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na