Marine Le Penová: "Evropská unie už umřela, ale ještě to nechápe"

Marine Le Penová již vícekrát nazvala Evropskou unii nezdařeným experimentem, který se musí skončit. "Evropská Unie je mrtvá, ale ještě o tom nevědí. Je mrtvá v ekonomické oblasti, kde je ekonomický růst minimální, v sociální oblasti, kde roste bída a nezaměstnanost i v bezpečnostní oblasti, kde je evidentně vidět že Evropská Unie se nedokáže úspěšně bránit před islámským terorismem "tvrdí Marine Le Penová.

Podle Marine Le Penová již EU není životaschopnou organizací a Francie musí co nejdříve opustit EU a rozloučit se s nikým nevolenými byrokraty v Bruselu. Několik názory Marine Le Penové tlumočil německý Bild am Sonntag


Marine Le Penová již vícekrát nazvala Evropskou unii nezdařeným experimentem, který se musí skončit. "Evropská Unie je mrtvá, ale ještě o tom nevědí. Je mrtvá v ekonomické oblasti, kde je ekonomický růst minimální, v sociální oblasti, kde roste bída a nezaměstnanost i v bezpečnostní oblasti, kde je evidentně vidět že Evropská Unie se nedokáže úspěšně bránit před islámským terorismem "tvrdí Marine Le Penová.

Marine Le Penová se vyjdarila ik prezidentským volbám ve Francii, v nichž kandiduje a ke svému programu, který charakterizovala jako obnovení francouzské nezávislosti v oblasti hranic, měny, ekonomiky i práva. Pokud zvítězí, buď přijme Brusel tyto francouzské priority, nebo Francie bude postupovat stejně jako Velká Británie.

Podle Marine Le Penová "volba amerického prezidenta Donalda Trumpa znamená konec starého světa, ve kterém byly národy a jejich zájmy obětované na oltáři neoliberalismu s cílem jejich definitivního konce". Podle Marine Le Penové se začíná období opětovného návratu k tradicím patriotismu a k národu. Marine Le Penová je přesvědčena, že Donald Trump bude chránit zájmy amerického národa před finančními koncerny.

Marine Le Penová tvrdí, že Brexit je vzorem a vyvolá reakci v celé EU. V případě svého vítězství ve volbách se bude snažit o odchod Francie z EU a oslabení vztahů s Bruselem.

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/marine-le-penova-europska-unia-uz-umrela-no-este-to-nechape/887972

---

Marine Le Penová

Přestože ctí zásadní témata svého otce, kontroverzního antisemity a xenofoba Jeana-Marie Le Pena, zvolila Marine Le Penová umírněnější cestu k prosazování cílů své strany Národní fronta. Strhla na svou stranu velkou podporu francouzských voličů před prezidentskými volbami v roce 2012.

 

Marine Le Penová, která v roce 2011 převzala po otci Jeanu-Marie Le Penovi vedení francouzské strany Národní fronta, prosazuje stěžejní témata krajně pravicové partaje, již založil v roce 1972 právě její otec. Patří mezi ně nesmlouvavý postoj k imigraci, odpor ke globalizaci, antiislamismus, antiglobalismus nebo podpora trestu smrti.

Na druhou stranu se však snaží částečně sejmout z Národní fronty pověst xenofobního a nesnášenlivého společenství, kterou na Národní frontu uvrhl její otec - zakladatel, antisemita a popírač holokaustu. Le Penová, která má výhrady i k termínu krajní pravice, se netají tím, že by stranu ráda posunula blíže politickému středu.

A na Francouze její přístup zabral. V lednu roku 2012 to potvrdil průzkum, podle něhož podporovalo Národní frontu 31 procent obyvatel. Přitom když o rok dříve její otec partaj opouštěl, podporovalo ji o třetinu lidí méně. Mnozí se pak shodli na tom, že bude Le Penová, kandidátka do prezidentských voleb roku 2012, kopírovat otcovy stopy do druhého kola prezidentského klání. Dále se ale nedostala, v prezidentském klání zvítězil Francois Hollande.

Otcovo jméno ji pronásleduje od mládí 

Tíha otcova jména se na nejmladší z Le Penových dcer, jež se narodila 5. srpna 1968, nalepila už v mladých letech. Když jí bylo osm, bombový útok srovnal dům jejich rodiny se zemí a jen zázrakem nikdo nepřišel v troskách o život. Další osobní tragédie přišla v Marininých 16 letech, kdy její matka utekla od rodiny s pisatelem Le Penových memoárů.

Poté, co Marine vystudovala práva, nikdo ji prý kvůli Le Penově problémové pověsti nechtěl zaměstnat. Podle lidí z jejího okolí přitom byla poměrně schopnou právničkou, jen značně nepopulární. Nakonec získala místo u pařížského soudu jako jedna z ex offo přidělovaných právníků. Hájila tak například imigranty, kteří jsou dlouhodobě terčem Národní fronty.  

Právní praxi opustila Le Penová v roce 1998, kdy získala místo šéfky právního oddělení Národní fronty. Přitom členkou partaje se jako správná dcera svého otce stala ihned po dosažení plnoletosti v 18 letech. Průpravu navíc získávala postupně tím, že otce doprovázela na mítincích a shromážděních. Do povědomí Francouzů se zapsala v roce 2002, když její otec dosáhl nečekaného úspěchu a postoupil do druhého kola prezidentských voleb, čímž nadzvedl nejen francouzské politiky, ale i převážnou část Evropy.

V roce 2003 postoupila na post viceprezidentky strany, o rok později - přestože je zastánkyní opuštění EU - byla zvolena europoslankyní a mandát v Evropském parlamentuobhájila i o pět let později. V lednu roku 2011 jí otec Jean-Marie Le Pen přenechal křeslo předsedy strany.

val, Novinky

---

...další externí odkazy

Novinky

Zvědavec

AC24

Marine Le Penová - wiki

---

tip na stránku

Donald Trumph a Elity..

Inaugurace Trumpa

---

Spřátelené blogy: pepomat - wordpress

pepomatwebmium - blogspot 

pepomatwebmium - blog

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na

Image