Seznam S-Rank

Putin řeší Modrou velrybu. Hru, která údajně nabádá děti k sebevraždě

 

Modrá velryba.- СИНИЙ КИТ - Hru, která údajně nabádá děti k sebevraždě."

....podle ruské televize je za jedno dítě, které skončí smrtí, odměna 19000 dolarů. a čím lepší a vyšší rodina, tím vyšší odměna v dolarech..) ..diverzní akci Ukrajiny nebo USA?

Image

„Tito zločinci - jinak je nazvat nemohu, protože hovořím na veřejnosti, ale přinejmenším to jsou zločinci - se zaměřují především na mládež a adolescenty, na děti s narušenou psychikou nebo na ty, které se nacházejí ve složité životní situaci,“ prohlásil podle serveru newsru.com Putin na zasedání kolegia ministerstva vnitra. Weby propagující sebevraždu podle něj představují závažnou hrozbu.

Ruský prezident proto podpořil přísné tresty pro zakladatele takzvaných skupin smrti. Skupina poslanců v čele s Irinou Jarovou z vládní strany Jednotné Rusko podle ruského vysílání BBC navrhuje zákon o „nabádání k sebevraždě“, za což by hrozilo až 12 let vězení.

Články o takzvaných skupinách smrti plní ruská média téměř každý den. Zprávy o dětech, které se na sociálních sítích zapojily do tajemné hry zvané Modrá velryba, přichází i z Ukrajiny, Běloruska, Kazachstánu či Kyrgyzstánu. Internet v zemích bývalého Sovětského svazu zaplavily hashtagy jako „Modrá velryba“, „moře velryb“, „vzbuď mě v 4:20“ nebo „F58“.

Tyto kódy mají signalizovat, že uživatel je součástí smrtící hry. Podle médií zlomyslní manipulátoři své oběti přes internet navádí, aby se poškozovaly - například si mají do kůže vyřezávat výše uvedené hashtagy. Nakonec jim sdělí, že nadešel čas, aby skončily se životem. Vyšetřovací výbor Ruské federace loni v listopadu uvedl, že napočítal celkem 15 takových případů.

Dílo ukrajinských nacionalistů?

Psychologové proto nyní nabádají rodiče, aby své děti více hlídali. Tajná služba FSB sestavila databázi informací o dětských sebevraždách a policie už zadržela několik podezřelých. Před Modrou velrybou varoval čečenský vůdce Ramzan Kadyrov a ve Státní dumě padají obvinění, že smrtící fenomén vymysleli ukrajinští nacionalisté, aby oslabili ruskou mládež.

BBC upozorňuje, že trestnímu stíhání čelí pouze jeden člověk, jednadvacetiletý Filip Budějkin z Moskevské oblasti. „Dosud byl obviněn pouze v jednom případě navádění k sebevraždě. Můj klient s tímto obviněním nesouhlasí,“ prohlásil Budějkinův advokát Rostislav Guběnko.

Guběnko přiznává, že jeho klient byl administrátorem skupiny, kde se debatovalo o sebepoškozování a sebevraždách. „Administrátor samozřejmě musí sledovat, co se v jeho skupině děje. Ale on se vznášel kdesi v oblacích. Gothici a příslušníci jiných subkultur často řeší téma sebevražd, to ale nikdo nebere vážně. A takle k tomu asi přistupoval i on,“ říká Guběnko.

Šťastné dítě k sebevraždě nenavedeš, míní psycholožka

Ruští vyšetřovatelé loni napočítali 720 dokonaných dětských sebevražd, podle šest let staré statistiky UNICEF Rusko je v počtu sebevražd nezletilých třetí na světě. Hlavním motivem sebevražd je neopětovaná láska, rodinné potíže či psychické problémy.

Podle serveru Rádia Svobodná Evropa se však ještě ani u jednoho případu zatím neprokázalo našeptávání internetových trollů. S internetem podle odborníků souvisí pouhých 0,6 procenta dětských sebevražd. „Nemyslím si, že tyto skupiny dokážou natolik ovládnout mysl dítěte, pokud je v jeho životě všechno v pořádku,“ zpochybňuje vliv „skupin smrti“ psycholožka Marina Slinková.

Někteří odborníci soudí, že hysterie kolem skupin smrti má sloužit k utužení dohledu nad internetem. Problémy kvůli údajným návodům k sebevraždě měl v Rusku v minulosti i Facebook.

Autor: aha

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rusko-modra-velryba-internet-deti-sebevrazda-rusko-fhm-/zahranicni.aspx?c=A170309_160024_zahranicni_aha

---

Dívky zemřely kvůli internetové hře. "Modrá velryba" se rychle šíří!

 

Zdroj: VK

Yulia Konstantinova, Veronika Volkova

Rusko řeší vážný problém! Hru s názvem "Modrá velryba", která se šíří na sociálních sítích jako lavina. Jen za posledních 7 dní si dobrovolně vzaly život dvě mladé školačky. Další dívka se zranila.

Julia Konstantinova (15) a Veronika Volkova (16) jsou další jména obětí, které propadly podivné hře. Dívky se na základě následování "Modré velryby" rozhodly spáchat sebevraždu. Skočily ze střechy 14patrového bytového domu na Sibiři.

Julia na svém profilu na sociální síti zanechala jen vzkaz "konec" a také přidala fotku velryby, symbolu hnutí vyzývající děti k sebevraždě. Kontroverzní sebevražednou hru hrála i další 15letá dívka, která skočila z výšky na zmrzlou cestu. Měla však štěstí, pokus o sebevraždu přežila "jen" se zlomenou nohou.

To jsou tři případy jen z posledních dnů. "Hra" začíná být opravu velkým problémem. V průběhu jednoho roku spáchalo sebevraždu 130 teenagerů. Podle ruských vyšetřovatelů stojí za "Modrou velrybou" dospělí lidé, kteří znají dětské smýšlení a mentalitu.

Navádějí školáky k sebevraždě tím, že jim například říkají, že jsou tlustí a k ničemu. Snaží se dítěti zničit sebevědomí. Pak děti přesvědčí, že mají na výběr jiný, lepší svět, kde se nebudou trápit.
V čem "hra" spočívá?

Hráč se musí zaregistrovat. Na internetu dostane svého vůdce, který v průběhu 50 dnů dává úkoly. Hráč je musí plnit a posílat důkazy, že požadavky splnil. Na konci těchto 50 dnů vyhraje, pokud spáchá sebevraždu.

 

Případů přibývá

Rostoucí počet sebevražd vedl ruskou bezpečnostní službu k založení nové databáze, která shromažďuje informace o sebevraždách dětí a teenagerů. Měla by pomoct odhalit jejich plány sáhnout si na vlastní život.

Vyšlo najevo, že se denně na ruských sociálních sítích objeví 4 tisíce příspěvku, které dosvědčují, že jsou do hry mladí Rusové zapojeni.

Denně se objevují fotografie zranění, kdy si děti do kůže vyřezávají znaky související se hrou. Na sociálních sítích šíří hesla o hře jako jsou: "Modrá velryba", "vzbuď mě v 4:20". Ale i děsivější hesla: "Tento svět není pro nás", "jsme dětmi mrtvé generace".
Podle vyšetřovatelů vznikla hra na ruské sociální síti už před několika lety. Věří, že za vším stojí Filip Budeikin, který v současné době čelí obvinění za nejméně 17 podnětů ke spáchání sebevraždy. Muž tvrdí, že jeho oběti zemřely šťastné, protože jim dal porozumění. Děsivé je, že se hra postupně rozšířila i za hranice Ruska. Případy hlásí i Ukrajina, Bělorusko nebo Ázerbájdžán.

Zdroj: http://tn.nova.cz/clanek/divky-zemrely-kvuli-internetove-hre-modra-velryba-se-rychle-siri.html

---

...doporučené externí odkazy

---

...tip na stránku 

hot spot srdce - horký bod, který Vám lékaři nevysvětlí

superpotraviny

homemade

důvody, proč nehrat modrou velrybu

Citato.cz

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio