-------REKLAMA------------------------------------------------------------------------TEL: 605 831 774------

Poptáváme 10 lidí na hlídání objektů SEPHORA a HORNBACH.

POZOR - NOVINKA: po odpracovaném týdnu vyplácení peněz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Návod: Jak správně platit penězy, aby se nám vracely zpátky

---

                               Vezměte si Eura nebo České koruny a podívejte se na tu bankovku. Každá bankovka má v sobě symbolicky schovaná určitá znamení. Mají to jak všechna Eura, tak České koruny. Měna je zakodovaná po celém světě stejně, stále stejnou symbolikou. Pokud člověk pozná symboliku, vždy je tam nějak najde. Na některých je to vidět okamžitě, na jiných se to hledá opravdu hodně těžce, ale rituál je platný ve všech případech.

ORIGINÁLNÍ TEXT: 4. března 2015 v 2:54 | Alue K. Loskotová |  Návody
Nedávno jsem byla v Rakousku na takovém hodně speciálním setkání. Něco jsem se potřebovala dozvědět já, pak nějak vyšlo najevo co jsem zač, tak se zase dozvěděli něco ostatní, a takhle jsme sdíleli vědomosti o mnoha tématech, která se vlastně ani netýkala toho, proč jsme se sjeli dohromady.
A o jednu věc z tohoto setkání bych se s vámi chtěla podělit, protože je podle mého názoru velice důležitá, praktická a přeji vám všem, kteří mě máte rádi a podporujete mě s láskou v tom co dělám, abyste měli v životě dostatek a byli spokojení.
Je to pro mne nová znalost a hodlám se jí teď taky řídit.
… Smysl celé věci vysvětlím svými slovy, protože veškerá komunikace se odehrávala v němčině, takže citovat slovo od slova by mi asi moc nešlo.

Placení peněz je rituál

Vezměte si Eura nebo České koruny a podívejte se na tu bankovku. Každá bankovka má v sobě symbolicky schovaná určitá znamení. Mají to jak všechna Eura, tak České koruny. Měna je zakodovaná po celém světě stejně, stále stejnou symbolikou. Pokud člověk pozná symboliku, vždy je tam nějak najde. Na některých je to vidět okamžitě, na jiných se to hledá opravdu hodně těžce, ale rituál je platný ve všech případech.
I když neznáte symboliku obou stran bankovek kterými platíte, jejich neznalost vás nijak neomlouvá a rituál, který zacházením s penězi nevědomě provádíte, na vás má plnohodnotný účinek.

Schovaná symbolika na bankovkách

Peníze jsou elitami navrženy tak, aby sloužily jim a ne lidem. Abyste vy s nimi neuměli správně zacházet, měli s nimi problémy a trápili se chudobou, zatímco elitáři u korýtek se na záchodě můžou utírat pětitisícovkama. Samozřejmě, že důvodů k tomuto nepoměru je mnoho, ale symbolika schovaná za penězmi, tomu napomáhá. Máte ale možnost, naučit se ji používat tak, aby pracovala pro vás a ne proti vám.

Bylo mi vysvětleno (člověkem pohybujícím se v oboru), že přední strana bankovky ,,hlava“ obsahuje symboliku bezedné díry. Díry, u které většinou nějaká osobnost hlídá (hlavy). Hlava není vždy na každé bankovce přímo vidět, zato díra ano.

Spodní strana bankovky naopak obsahuje most. Buď je to vyloženě most, nebo pouze jeho náznak. I linie, která by se s trochou nadsázky tak mohla nazývat, je pro bankovku i pro vás platný most. Takto byly peníze zakodovány.

Namalovala jsem vám pár příkladů na bankovky, na kterých je to dobře vidět. Dívejte se: Vepředu je hlava (někdy) s dírou (vždy), vzadu je most, nebo linie naznačující, či připomínající most:

Pět euro je bankovka, kde je to všechno vidět opravdu perfektně a most je jasně ukázaný:

 

100 euro také krásně zdůrazňuje bezednou díru. Je zajímavé, že zrovna eurobankovky mají tak mimořádně obrovské, ozdobené a výrazné díry. (že by proto, že celá EU je jedna velká černá díra?) Na stoeurovce mě mimo jiné zaujaly dvě postavy, které díru hlídají (náhražka hlavy) a jedna hvězda, která je jako na potvoru ,,náhodou“ přímo umístěna do díry. Hvězda stojící takto, je symbol člověka. Na této bankovce padá do díry s penězma snad i celý člověk? – Jajks!

Zde je také most výjimečně jasně ukázaný. Věřte, že to skutečně není náhoda:

 

                                     I Česká koruna to přiznává. Výborně to jde vidět na dvoustovce, kde J.A. Komenský hlídá bezednou šestihrannou díru, naznačenou na pozadí. Na druhé straně bankovky vidíte spojené ruce, což je symbolické vyjádření mostu: Pět tisíc zase hlídá hlava T.G. Masaryka, nalevo od něj je krásná velká díra, kam padají vaše peníze, když touto dírou platíte. Symbolika mostu je vzadu naznačená mírně pouhými liniemi:

I Česká koruna to přiznává. Výborně to jde vidět na dvoustovce, kde J.A. Komenský hlídá bezednou šestihrannou díru, naznačenou na pozadí. Na druhé straně bankovky vidíte spojené ruce, což je symbolické vyjádření mostu:

Pět tisíc zase hlídá hlava T.G. Masaryka, nalevo od něj je krásná velká díra, kam padají vaše peníze, když touto dírou platíte. Symbolika mostu je vzadu naznačená mírně pouhými liniemi:

U dolarů bývá hlava dokonce přímo vsazena do bezedné díry. Elitář si ji hlídá přímo, ani se na díru nedívá, jako na České koruně, ale přímo si vleze do ní. Myslím, že i to dost vypovídá…

Záleží, kterou stranu bankovky použijete při placení.
Podle toho pracuje symbolika pro vás, nebo proti vám. Laicky by se dalo říct, že platit penězmi hlavou a dírou nahoru, je pro chudý plebs. Platit penězi mostem nahoru, to je pro elity, nebo lidi, kteří vědí, co se za tím skrývá.
Přeučte se brát peníze jako: hlava je přední strana, orel je zadní strana. Myslete na to, že nesmíte platit dírou, ale mostem. Ať už jste nebo nejste schopni na bankovce díru a most vidět, vždy plaťte tak, aby hlava byla otočena dolů.

Zatímco díra vám peníze krade a nevydá, most vám je vrátí zpátky, protože vždy spojuje jednu stranu s druhou. Když někomu dáte peníze po mostě, mostem se vám zase vrátí zpátky. Oproti tomu díra je jednosměrka, kterou se vám nic vracet nebude.

Každým odevzdáváním bankovky provádíte rituál. Buď uzavřete rituál chudoby, nebo uzavřete rituál hojnosti.
Neustálé uzavírání rituálu chudoby vám může bránit zbohatnout, rozvíjet se, vydělávat více. Když budete posílat peníze po mostě, přestane vás energie peněz brzdit a rituál se vám přestane plést do života, naopak vás začne podporovat a začne pro vás pracovat.

….. Přeji vám všem hojnost, abyste vždy byli správně ohodnocemi jak zasloužíte, abyste měli k penězům dobrý vztah a aby byly zdrojem vašeho potěšení, ne smutku a starostí. Přeji vám všem, aby vám osvojení tohoto nového rituálu přineslo co největší užitek a radost.

© Alue K. Loskotová 2015.

Zdroj: http://karolinaloskotova.blog.cz/1503/navod-jak-spravne-platit-penezi-aby-se-vam-vracely-zpatky

 

Doplnění k článku

Díra a most na Euro bankovkách: http://blog.sme.sk/blog/115/165898/euro-bankovky.jpg

Symbolika na českých bankovkách je zatím více šifrovaná:https://www.cnb.cz/cs/platidla/bankovky/animace.html

Odpověď na některé komentáře pod článkem:

 • Nerozčilujte se, život je hra a můžete hrát podle vlastních pravidel.
 • U každého rituálu, jakým je například i placení tou „správnou“ stranou, jde především o naši vědomou práci s myslí. Vím, co dělám, že to vůbec dělám a proč to vlastně dělám. Takto si posilujeme vědomí, kterým vytváříme a ovlivňujeme svoji osobní realitu.
 • Při placení bezhotovostně vám může docela stejně posloužit to, že prostě odesíláte platbu vědomě s tím, že nyní peníze vynakládáte na nějaký účel (právě teď si kupuji měsíc bydlení v mém domově apod.) a současně si uvědomíte, že peníze k vám zase přijdou z jiné strany a nemusíte rovnou vědět odkud. Pokud se vám při odesílání platby svírá žaludek s pocitem, že vyhazujete peníze za drahé bydlení, automaticky tím energeticky uzavíráte kanál, kterým se k vám můžou utracené peníze vrátit zpět.
 • Pozitivní myšlení a vědomý způsob našeho fungování (uvědomování si každého okamžiku i jeho dopadu) má zkrátka pozitivní dopad na celý život, a proto stojí za to se o ně aspoň pokoušet :-)

Pěkný den všem,

Markéta

---

Energie bohatství a energie chudoby

 

Bohatství i chudoba vyzařují svou vlastní energii. Samozřejmě zcela protikladnou. Čím se vyznačuje? A čím se liší? Je možné, aby chudý člověk vyzařoval energii bohatství?

Výzkumy už dávno prokázaly, že jestliže chudý člověk, i když třeba nemá peníze, se začne chovat tak, jako by byl bohatý, bude vyzařovat energii, jejíž vibrace přitahují peníze. Jak se má člověk chovat, jestliže nikdy bohatý nebyl? Co je třeba dělat? Na co se má myslet? Jak zacházet s penězi? Abychom na tyto otázky mohli odpovědět, pojďme se nejprve podívat na kritéria charakterizující energii bohatství a energii chudoby.

Energie chudoby:

1. Špína a nepořádek.
Všimněte si, že bída je všude tam, kde je špína. Byt neuklizený, poházené věci, neumytá okna. Peníze mají rády čistotu a jestliže čistota není, nejsou ani peníze.

2. Staré krámy.
Nahromadění nepotřebných věcí, které stejně nikdy nebudou k potřebě, blokuje energii a brání cirkulaci peněz. Jestliže se nezbavíme starého, kam se má podít to nové? Znám několik lidí ve věčné peněžní tísni, na které se tento bod přesně hodí. Mají půl bytu plného věcí, které nejmíň dvacet byly k nepotřebě, nikdo je nepoužil. Jak vzniká takový paradox? Majitelé tohle harampádí zkrátka za krámy nepovažují. „Co kdyby se hodily…“ vykřiknou při pouhé představě, že by je vyházeli. Týká se to starého nábytku po prababičce, knih, které nikdo nečetl a těžko někdy přečte, stejně jako oblečení z minulého století, snad pro „příští generace“.


3. Chorobná spořivost.
Co to je? To je stav, kdy se každá volná koruna odkládá pro případ „kdyby něco“. Kdy se oblečení zašívá tolikrát, kolikrát se roztrhne. Kdy spodní prádlo je oprané do takového stupně, že je nepříjemné už na dotek. Ale stejně se nosí. Pod kalhotami prý stejně není vidět. Peníze, které se podařilo ušetřit, na takové hlouposti nejsou. Ty jsou na „kdyby něco“. Co kdyby někdo onemocněl, nebo umřel. Copak se to nestává?

Podobné sebeprogramování nejenom šíří energii chudoby, ale také přitahuje nepříjemnosti.

4. Zákaz snění.
Třeba když vidíte ve výloze krásné šaty a místo abyste si je představili na sobě, doslova se otřesete se slovy „To si nemůžeme dovolit“. Nebo když váš manžel sní o pobytu u moře a vy ho utnete slovy: „Jaký moře, malej potřebuje spoustu oblečení!“ Tímto způsobem programujete svou chudobnou budoucnost. Jestliže máte dnes problémy s penězi, neznamená to přece, že byste nemohli jet k moři, nebo si koupit nové šaty za půl roku. Vesmír je bohatý a v kteroukoli chvíli vám může poskytnout jakoukoli možnost. Vy mu však neumožňujete to udělat. Protože přece nejlépe víte, že peníze nemáte a mít nebudete!

Energie bohatství:

1. Čistota.
Čistá chodba, vždyť tudy přicházejí peníze domů. Čisté místnosti, protože tam se peníze přechovávají. Čistá okna, neboť to jsou brány do budoucnosti na metafyzické úrovni. Čistá koupelna i toaleta.

2. Užitečné a nezbytné věci.
Takové, které používáte alespoň jednou do roka. Máte-li doma knihy, které čtete jen málo, ale vyhodit je nedokážete, pak je alespoň jednou do roka musíte probrat a pečlivě z jedné každé utřít prach. Místo, kde jsou uloženy, se tak nestane lapačem energie.


3. Správné myšlenky.
Můžete si to dovolit. I hezké šaty, i dovolenou u moře, i nové auto. Představujte si, že tohle všechno už jste získali. Vizualizujte si sebe sama v novém oblečení, jak sedíte za volantem nového auta a jedete k moři. A skutečně se to stane. Hlavní je v to věřit a poskytnout Vesmíru možnost realizovat svoje sny.

4. Dobročinnost.
Energie bohatství nevyhnutelně vzniká tam, kde probíhá vyvážená výměna: dáváš-dostáváš. Jestliže vyděláváte peníze a všechny jen hromadíte nebo utrácíte pouze na své potřeby, tato rovnováha nevznikne.

Slyšeli jste někdy výraz „desátek“? V minulosti šlo o desetiprocentní daň z příjmu, odváděnou světské nebo církevní moci. Dnes bychom touto sumou mohli pomáhat těm, kdo to potřebují.

Budete-li se držet těchto doporučení, přitáhnete do svého života energii bohatství. Hlavní je, aby se pro vás peníze nestaly božstvem. Zachovejte si v srdci skutečné hodnoty a pamatujte, že materiální výhody jsou tu pro člověka, ne člověk pro ně.

Zdroj: http://www.pronaladu.cz/energie-bohatstvi-a-energie-chudoby/

---

Jak na žádost o smazání z registru dlužníků

Publikováno 4.4.2016 Autor: Liška

V předchozím článku jsme si vyjmenovali jednotlivé registry dlužníků (neplatičů). Prozradili jsme si, kdo za jednotlivými registry stojí i to na jakém území působí. Zjistili jsme, že je poměrně jednoduché se v jednotlivých registrech ocitnout, že často stačí nezaplacená faktura za paušál nebo zpožděná splátka hypotéky. Představte si teď situaci. Vaše finanční situace se zlepšila a podařilo se vám splatit všechny pohledávky a hříchy mládí. Chcete se usadit a požádáte proto o hypotéku. Tu vám však jedna banka za druhou zamítá. Důvod? Stále máte záznam v některém registru. Co teď?

Je možné smazání z registru dlužníků?

 

Být v těchto registrech je pro firmy i soukromé osoby samozřejmě vrcholně nežádoucí. Hlavně pokud si dotyčný potřebuje vzít jakoukoli hypotéku nebo půjčku. Stále více osob se proto zajímá, jak a jestli je možné se z registru dlužníků dostat. Tedy postup oslovení a podání žádosti. Jak tedy na to?

SOLUS – zájmové sdružení právnických osob a vymazání

SOLUS, neboli Sdružení na Ochranu Leasingu a Úvěrů Spotřebitelům je jedním z nejvýznamnějším zájmových sdružení právnických osob na poli registrů. Jako i ostatní registry, má i tento za úkol snížit potenciální riziko věřitelů a zamezit tak vzniku nedobytných či problémových pohledávek. Ze Solusu je možné záznam vymazat, ale pouze tehdy, pokud je uhrazen peněžní závazek, kvůli kterému se tam dotyčný dostal.

Pokud vás zajímá důvod, proč jste v registru dlužníků Solus (díky které společnosti), můžete zažádat o výpis na základě Žádosti o výpis z registrů SOLUS. Mohou o něj požádat osoby fyzické a fyzické osoby podnikající. V případě, že jde o právnickou osobu, podejte si Žádost o výpis z registrů SOLUS pro právnické osoby.

Pro samotné provedení výmazu z registru je nutné odvolat souhlas se zpracováním osobních údajů, který je obvykle součástí smlouvy se společností. Je potřeba nejdříve zrušit smluvní vztahy s danou společností a pro jistotu ještě podat odvolání tohoto souhlasu. Celý proces výmazu tím značně urychlíte.

Pak by měl následovat samotný výmaz vašich záznamů. Pokud by vás i přes tento postup sdružení z registru SOLUS neodstranilo, je možné obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOU) a požádat je o nápravu.

Výmaz z centrálního registru úvěrů

V případě záznamu v této databázi nemá člověk sám o sobě možnost podat jakoukoli žádost o vymazání údajů z tohoto registru. Centrální registr úvěrů uchovává všechny záznamy po dobu deseti let i po splacení úvěrů. Žádost o vymazání lze podat jen tehdy, pokud jsou v údajích nějaké nesrovnalosti. Údaje samotné lze zjistit přes žádost o výpis z tohoto registru. Žadatel by ho měl získat do třiceti dnů od obdržení žádosti. Služba něco stojí a platí se předem. Běžní smrtelníci mohou touto cestou požádat jen o svůj výpis. K dalším údajům nemají přístup – ten je limitován jen pro tuzemské banky, zahraniční banky a další osoby, kterým to povoluje zákon. V ostatních případech se na údaje vztahuje bankovní tajemství.

Vymazání z Bankovního registru klientských informací (BRKI)

Tento registr obsahuje záznamy všech fyzických osob, které někdy někde čerpaly nebo čerpají v současnosti jakýkoli úvěrový produkt. Z této databáze nelze nikoho vymazat. Informace zde existují po celou dobu existence produktu a také 4 roky po jeho ukončení. Pokud nakonec není uzavřena smlouva mezi příslušnou bankou a osobou, je údaj v BRKI po dobu 1 roku od chvíle podání žádosti o příslušnou smlouvu.

Každý má právo požádat o výpis z tohoto registru klientských informací – osobně, poštou nebo elektronicky skrze Formulář žádosti o výpis.

Pokud zjistíte, že uvedené údaje jsou neúplné, chybné či jakkoli nepřesné, je možné podat Žádost o opravu nepřesných nebo nepravdivých údajů v BRKI.

Výmaz z Nebankovního registru klientských informací (NRKI)

Ani v tomto případě nelze požadovat vymazání údajů z registru. Je ale možné obrátit se na provozovatele a požadovat změnu, pokud v databázi zjistíte nepřesné údaje.

O té se můžete dozvědět, pokud budete chtít výpis – získatelný přesformuláře „Žádost o výpis informací“. Je to možné osobně nebo zaslat poštou. V takových případech obdržíte tento výpis jako doporučenou zásilku do vlastních rukou na dobírku. Z toho plyne, že zaslání a vydání výpisu je zpoplatněno.

Chcete přeci jen půjčit i přesto, že jste zapsání v registru dlužníků? Zkuste si přejít seznam seriozních poskytovatelů, který do většiny registů nenahlíží

Chci vidět přehled seriózních nebankov

 

3 thoughts on “Jak na žádost o smazání z registru dlužníků”

 1. Alena Mühlpachrová

  5.4.2016 (14:18)

  pokaždé když chci půjčit peníze mám problém že je mi zamítnuta i bez nahlížení do registru proč lidem slibují a přitom nic pro ně nemají v nabídce

  Odpovědět

  1. Liška

   5.4.2016 (15:43)

   Těch registrů je skutečně mnoho. A ne všechny společnosti je všechny kontrolují. Obecně formulace „nenahlížíme do registru“ znamená, že společnost nepoužívá Solus. To však neznamená, že nemá nějaký vlastní registr. Údaje z registrů jsou však pouze jedním z mnoha kritérií, které se berou v úvahu při posuzování vaší bonity (toho, jak snadno dokážete úvěr splácet). Určování bonity klienta, je poměrně komplexní záležitost a všechny procesy v ní zahrnuty by zabraly na celý seriál. Pokud vám společnosti nejsou ochotny poskytnout úvěr, problém může být někde úplně jinde. Například, že váš příjem není dostatečný k tomu, abyste pokryli své životní náklady a zároveň dokázali odesílat včas dohodnuté splátky.

---

...doporučené externí odkazy

 

---

...tip na stránku 

peníze - wiki

schováváme peníze?

peníze - wikicitáty

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na