V americkém San Diegu se střílelo,
zemřel policista. Po útočnících se pátrá​

AMERICKÁ POLICIE (ILUSTRAČNÍ SNÍMEK). | FOTO: SHUTTERSTOCK SAN DIEGO Dva postřelené policisty si vyžádal noční incident v americkém San Diegu. Jeden svým zraněním posléze podlehl, druhého nyní operují, oznámila v pátek místní policie. Na tiskové konferenci to oznámila policie s tím, že okolnosti střelby zatím nejsou jasné. Policie krátce po činu zadržela jednoho podezřelého a po dalších možných útočnících stále pátrá.

AMERICKÁ POLICIE (ILUSTRAČNÍ SNÍMEK). | FOTO: SHUTTERSTOCK

SAN DIEGO Dva postřelené policisty si vyžádal noční incident v americkém San Diegu. Jeden svým zraněním posléze podlehl, druhého nyní operují, oznámila v pátek místní policie. Na tiskové konferenci to oznámila policie s tím, že okolnosti střelby zatím nejsou jasné. Policie krátce po činu zadržela jednoho podezřelého a po dalších možných útočnících stále pátrá.

Policie o incidentu zveřejnila jen kusé informace. Hlídka v jižní části kalifornského města prováděla dopravní kontroly. Krátce poté, co pozdě v noci zastavila jistý vůz, naléhavě požádala o posily. Když na místo přijeli další policisté, své dva kolegy již nalezli na zemi postřelené.


Policie na místě útoku podnikla rozsáhlý zátah ve snaze zadržet pachatele. Přitom varovala obyvatele, aby nevycházeli v okolí pátrání na ulici. Zatím není jasné, kolik lidí se do střelby zapojilo.Navzdory převozu do nemocnice se lékařům nepodařilo jednoho policistu zachránit. Podle informací stanice NBC San Diego utrpěl četná střelná zranění v horní části trupu. O závažnosti zranění druhého člena hlídky úřady nesdělily žádné konkrétní informace.

V texaském Dallasu počátkem července během demonstrace proti policejnímu přístupu k černochům zastřelil černošský útočník pět policistů a sedm dalších zranil. Několik dalších případů střelby na policisty následně ohlásilo několik států USA, mimo jiné Georgia, Missouri či Tennessee.

ČTK

Zdroj:http://www.lidovky.cz/v-americkem-san-diegu-se-strilelo-nevychazejte-varuje-policie-obyvatele-1or-/zpravy-svet.aspx?c=A160729_112749_ln_zahranici_msl#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

---

Vraždění policistů v USA pokračuje. V Baton Rouge zemřeli další tři

AKTUALIZOVÁNO Při střelbě ve městě Baton Rouge na jihovýchodě USA dnes zahynuli tři policisté a nejméně tři další utrpěli zranění. Podle mluvčího místního šerifa je mrtvý také jeden podezřelý a dva další jsou zřejmě na útěku. Policie za pomoci robota prohledává místo činu, aby našla případné výbušniny. Motiv vražedné akce není zatím znám, napsal server CNN.

AKTUALIZOVÁNO Při střelbě ve městě Baton Rouge na jihovýchodě USA dnes zahynuli tři policisté a nejméně tři další utrpěli zranění. Podle mluvčího místního šerifa je mrtvý také jeden podezřelý a dva další jsou zřejmě na útěku. Policie za pomoci robota prohledává místo činu, aby našla případné výbušniny. Motiv vražedné akce není zatím znám, napsal server CNN.

 

17.7.2016 20:58   |   

Případ se odehrál krátce před 09:00 ráno místního času (kolem 16:0 SELČ) zhruba jeden kilometr od policejního ústředí u čerpací stanice na louisianské dálnici Airline Highway. Policie podle zdroje CNN obdržela hlášení o „podezřelé osobě“, která kráčí po dálnici s útočnou puškou. Když policie přijela na místo, muž začal střílet.

Starosta města Kip Holden řekl televizi NBC, že při incidentu, který mohl být přepadením ze zálohy, utrpěli zranění nejméně čtyři lidé. Občany vybídl, aby zatím nevycházeli na ulici, uvedl místní list The Advocate.

Jeden ze zraněných je v kritickém stavu

Policie ulice mezi policejním velitelstvím a dálnicí uzavřela. Na místě se nacházelo více než deset policejních vozů a nad ním přelétával vrtulník. Veřejnost se má místu vyšetřování vyhnout a sledovat, zda nezahlédne osoby ve vojenském maskovacím oblečení či v černém oděvu s puškami a možná maskami na obličeji, sdělila podle AP a CNN policie.

„Je to nepopsatelný a neospravedlnitelný útok na nás všechny v době, kdy je třeba jednoty a hojení,“ prohlásil podle webu CNN guvernér Louisiany John Bel Edwards. Guvernér také zamířil do nemocnice, kam byli zranění policisté převezeni. Jeden z nich je podle mluvčí zdravotnického zařízení v kritickém stavu, stav dalšího je uspokojivý a třetí není v ohrožení života.

O střelbě v Baton Rouge byl informován americký prezident Barack Obama, který se po obdobných incidentech z poslední doby snažil zmírnit napětí a velkou část tohoto týdne věnoval snahám o obnovení důvěry mezi policií a komunitami, kterým mají pomáhat. Bílý dům rovněž uvedl, že je s úřady v Baton Rouge v kontaktu, a nabídl jim veškerou nezbytnou podporu.

Msta za smrti černochů?

Předpokládaný republikánský kandidát na amerického prezidenta Donald Trump svalil vinu za dnešní střelbu na „nedostatek vedení“ v zemi a zopakoval svoje volání po „právu a pořádku“. Policie v louisianské metropoli na začátku července za nejasných okolností zastřelila černocha Altona Sterlinga. Jeho smrt vyvolala po celých Spojených státech protesty proti chování policie vůči černochům. Střelec v Dallasu poté během tamního protestu proti událostem v Baton Rouge zastřelil pět policistů.

Policisté sedmatřicetiletého otce pěti dětí Sterlinga kontrolovali na základě anonymního udání, že vyhrožoval střelnou zbraní. Policisté tvrdí, že odmítal spolupracovat a že se při následné vzájemné potyčce natahoval pro zbraň, kterou u sebe měl. Zákrok včetně střelby natočilo několik svědků na mobilní telefony. Případ prošetřuje mimo jiné ministerstvo spravedlnosti.

 

NEW YORK Karibský stát Bahamy a arabské země Bahrajn a Spojené arabské emiráty varovaly své občany, aby se během cest do USA vyhýbali demonstracím a aby při kontaktu s americkou policií nepoužívali konfrontační tón. V neděli o tom informovala agentura Reuters s tím, že takové varování je výjimečné, neboť je to naopak Washington, který v závislosti na dění ve světě pravidelně vydává svým občanům cestovní doporučení.

V USA již několik dní pokračují protesty proti chování policie vůči černochům; ve čtvrtek při jedné takové demonstraci útočník zastřelil pět policistů.

Ambasáda Bahrajnu v USA vyzvala občany svého ostrovního království, aby se ve Spojených státech vyhýbali demonstracím a přelidněným místům.


Reuters poznamenal, že Spojené arabské emiráty ve své výzvě použily podobné obraty jako Washington, když varuje své občany před zeměmi, kde útočí extremisté. „Vyvarujte se místům s vysokou koncentrací lidí, pokud je to možné,“ uvedlo velvyslanectví SAE ve Washingtonu. „Buďte mimořádně opatrní při návštěvě velkých festivalů a jiných událostí, chovejte se ostražitě a neriskujte,“ doporučuje zastupitelský úřad v prohlášení.Bahamy, jehož obyvatelstvo tvoří z 85 procent černoši, již v pátek varovaly před návštěvami amerických měst, odkud jsou hlášeny případy zákroků, při kterých policisté zastřelili černošské mladíky. Bahamské ministerstvo zahraničí upozornilo především mladé muže, aby se při jednání s americkou policií nechovali konfrontačně, ale naopak spolupracovali.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/vyhybejte-se-v-usa-demonstracim-bahamy-sae-a-bahrajn-varovaly-sve-obcany-1a9-/zpravy-svet.aspx?c=A160710_204523_ln_zahranici_ele

---

V Baton Rouge zabíjel policisty
bývalý příslušník námořní pěchoty​

V BATON ROUGE SE NĚKOLIK POLICISTŮ STALO TERČEM ÚTOKU | FOTO: REUTERS

BATON ROUGE / PRAHA Při střelbě ve městě Baton Rouge na jihovýchodě USA zahynuli nejméně tři policisté a nejméně tři další utrpěli zranění, uvedly podle agentury AP místní úřady. Podezřelý muž, který byl zabit při střelbě v Baton Rouge, byl nejspíš jediným střelcem, řekl Mike Edmonson z místní policie.

V oblasti se nyní podle něj žádný jiný aktivní střelec nepohybuje. Informace, že by mohly být na útěku další dva střelci, se tak nepotvrdily. Útočník byl identifikován jako Gavin Long, uvedla televize CBS News s tím, že pachatel byl černé pleti. Motiv činu zatím není znám.

Policie za pomoci speciálního robota zjišťovala, zda se v místě činu nenacházely výbušniny. Na místě operovali rovněž agenti FBI. Případ se odehrál krátce před 09:00 ráno místního času (kolem 16:00 SELČ) zhruba jeden kilometr od policejního ústředí u čerpací stanice na louisianské dálnici Airline Highway. Policie podle zdroje CNN obdržela hlášení o „podezřelé osobě“, která kráčí po dálnici s útočnou puškou. Když policie přijela na místo, muž začal střílet.

Starosta města Kip Holden řekl televizi NBC, že při incidentu, který mohl být přepadením ze zálohy, utrpěli zranění nejméně čtyři lidé. Občany vybídl, aby zatím nevycházeli na ulici, uvedl místní list The Advocate.

Policie ulice mezi policejním velitelstvím a dálnicí uzavřela. Na místě se nacházelo více než deset policejních vozů a nad ním přelétával vrtulník.

„Je to nepopsatelný a neospravedlnitelný útok na nás všechny v době, kdy je třeba jednoty a hojení,“ prohlásil podle webu CNN guvernér Louisiany John Bel Edwards. Násilí a nenávist podle něj musí přestat. Guvernér také zamířil do nemocnice, kam byli zranění policisté převezeni. Jeden z nich je podle mluvčí zdravotnického zařízení v kritickém stavu, stav dalšího je uspokojivý a třetí není v ohrožení života.

O střelbě v Baton Rouge byl informován americký prezident Barack Obama, který se po obdobných incidentech z poslední doby snažil zmírnit napětí a velkou část tohoto týdne věnoval snahám o obnovení důvěry mezi policií a komunitami, kterým mají pomáhat. Bílý dům rovněž uvedl, že je s úřady v Baton Rouge v kontaktu, a nabídl jim veškerou nezbytnou podporu. Obama útok co nejostřeji odsoudil. Útoky na strážce pořádku jsou či
ny zbabělců a nelze je nijak ospravedlnit, řekl.

Také demokratická kandidátka na post prezidenta USA Hillary Clintonová útok označila za neospravedlnitelný. „Útok na policisty v Baton Rouge je útokem na nás všechny,“ dodala. Její republikánský rival Donald Trump svalil vinu za dnešní střelbu na „nedostatek vedení“ v zemi a zopakoval svoje volání po „právu a pořádku“.

 

 

Policie v louisianské metropoli na začátku července za nejasných okolností zastřelila černocha Altona Sterlinga. Jeho smrt vyvolala po celých Spojených státech protesty proti chování policie vůči černochům. Střelec v Dallasu poté během tamního protestu proti událostem v Baton Rouge zastřelil pět policistů.

Policisté sedmatřicetiletého otce pěti dětí Sterlinga kontrolovali na základě anonymního udání, že vyhrožoval střelnou zbraní. Policisté tvrdí, že odmítal spolupracovat a že se při následné vzájemné potyčce natahoval pro zbraň, kterou u sebe měl. Zákrok včetně střelby natočilo několik svědků na mobilní telefony. Případ prošetřuje mimo jiné ministerstvo spravedlnosti.

Syn zastřeleného Sterlinga tento týden vyzval účastníky demonstrací proti policejnímu chování, aby se vyvarovali veškerého násilí.

VÝBĚR PŘÍPADŮ ÚMRTÍ VĚTŠÍHO POČTU PŘÍSLUŠNÍKŮ POLICIE V USA

72 obětí - 11. září 2001 - Při koordinovaných teroristických útocích, které čtyřmi unesenými letadly spáchalo 19 teroristů arabského původu, zahynulo v New Yorku při nárazu do „dvojčat“ Světového obchodního střediska, v budově Pentagonu ve Washingtonu a v Pensylvánii 2977 lidí. K útokům se posléze přihlásil Usáma bin Ládin a jeho teroristická organizace Al-Káida. Při útocích zahynulo 72 příslušníků policie a dalších bezpečnostních složek.

8 obětí- 19. dubna 1995 - Sídlo federálních úřadů v americkém Oklahoma City zdemoloval výbuch silné nálože. Detonace a zničení devítipatrové budovy Alfreda Murraha, v níž byla i mateřská školka, si vyžádalo 168 obětí, z toho 19 dětí. Mezi oběťmi bylo i osm speciálních agentů různých federálních úřadů. Útok provedl Timothy McVeigh, veterán války v Perském zálivu. Chtěl tak pomstít útok FBI na sídlo davidiánů Davida Koreshe v texaském městě Waco. V červnu 1997 byl McVeigh, který nikdy nepřiznal svůj podíl na útoku, odsouzen k smrti. Popraven byl smrtící injekcí 11. června 2001. Jeho komplic Nichols byl v červnu 1998 odsouzen na doživotí bez možnosti prominutí. Další aktér Fortier dostal výměnou za spolupráci 12 let vězení.

5 obětí - 7. července 2016 - Střelba na policisty během demonstrace proti policejnímu násilí na černoších v Dallasu si vyžádala životy pěti policistů, šest dalších bylo zraněno. Střelec, kterého policie zastřelila, před smrtí tvrdil, že nepatří k žádné skupině a že útočil sám. Jeho motiv byl zřejmě rasový. Zabíjet chtěl podle svých slov především bílé policisty.

4 oběti- 28. února 1993 - Devadesát pět členů Davidiánské sekty se zabarikádovalo na farmě Apocalypse u amerického městečka Waco v Texasu poté, co se agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a dalších složek pokusili zatknout jejich vůdce Davida Koreshe pro nedovolené ozbrojování. Při akci byli zabiti čtyři agenti amerického Úřadu pro alkohol, tabák, palné zbraně a výbušniny. Obléhání farmy trvalo 51 dní a skončilo 19. dubna požárem celé farmy, který byl označován za hromadnou sebevraždu. Mezi 82 mrtvými bylo i Koreshovo tělo a 17 dětí.

4 oběti- 21. března 2009 - Celkem čtyři policisty pozabíjel v kalifornském Oaklandu muž, kterého nakonec zastřelili sami strážci zákona. Prvního policistu zastřelil, když ho dopravní hlídka zastavila při rutinní silniční kontrole. Další dva zabil při následné přestřelce. Čtvrtý policista, který byl při přestřelce zraněn, zemřel v nemocnici.

4 oběti - 29. listopadu 2009 - Tři policisté a jedna policistka, kteří se chystali na svou službu, byli zastřeleni v kavárně v Tacomě nedaleko Seattlu ve státě Washington. Pachatel byl o několik dní později zastřelen policisty. Duševně nemocný muž byl již v 17 letech odsouzen na 95 let do vězení za celou škálu trestných činů čítajících loupeže, přepadení nebo držení zbraně ve škole. Po 11 letech v arkansaském nápravném zařízení se v roce 2000 dostal na svobodu díky amnestii guvernéra.

2-3 oběti - 17. července 2016 - Při střelbě v americkém Baton Rouge zahynuli nejméně dva policisté a několik dalších bylo zřejmě zraněno, uvedly podle listu USA Today úřady. Podle televizní stanice CNN si střelba vyžádala tři mrtvé policisty. Zasaženo bylo podle ní celkem sedm strážců pořádku.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/v-baton-rouge-nekdo-strilel-na-nekolik-policistu-jsou-v-kritickem-stavu-1am-/zpravy-svet.aspx?c=A160717_171606_ln_zahranici_gib#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_lidovky&utm_content=main

 

---

‚Žádná spravedlnost, žádný mír!’ Občané USA protestovali proti zásahům policie

5

BUDU DALŠÍ? LIDÉ PO CELÉ USA PROTESTUJÍ PROTI ZÁSAHŮM POLICIE V UPLYNULÉM TÝDNU. | FOTO: REUTERS

NEW YORK Na řadě míst po celých Spojených státech se v neděli večer uskutečnily další protesty, které minulý týden vyvolaly případy zastřelení dvou černochů při kontroverzních policejních zákrocích. Demonstranti se znovu sešli v Baton Rouge v americkém státu Louisiana a v Saint Paul v Minnesotě, tedy ve městech, kde se sporná policejní střelba odehrála, informovala na webu zpravodajská televizní stanice CBS News.

„Žádná spravedlnost, žádný mír!“ skandovalo zhruba 200 demonstrujících v Baton Rouge, kde kde policisté minulý týden zastřelili Altona Sterlinga, jehož kontrolovali na základě anonymního oznámení, že má zbraň. Na demonstraci tu dohlížely desítky policistů, další desítky příslušníků pořádkových jednotek a zhruba 30 policejních vozidel bylo shromážděno opodál.

Místní média s odvoláním na policii uvedla, že demonstranti se po poklidném protestním pochodu k místnímu Kapitolu střetli s policií, která vzala do vazby nejméně 48 lidí. Podle úřadů se tak stalo během neohlášené protestní akce.

 

O víkendu tu policie během protestů zadržela zhruba 160 lidí, napsala agentura AP. Zatímco dřívějších demonstrací se zde zúčastnily tisíce lidí, v neděli v noci demonstrovala již podstatně menší skupina.


Podle CNN bylo při podobných protestech v New Yorku, v Chicagu, v Saint Paul a v Baton Rouge v uplynulých dnech zadrženo nejméně 261 lidí.V minnesotské metropoli Saint Paul bylo podle agentury Reuters po sobotním násilném protestu zadrženo zhruba 102 lidí. Lidé zde protestovali proti násilné smrti Philanda Castilea, kerý byl zabit ve středu několika výstřely z policejní zbraně, když jej policisté zastavili kvůli rozbitému světlu jeho vozu. V neděli odpoledne se zde konala pokojná demonstrace před policejním velitelstvím, zúčastnilo se jí zhruba 300 lidí.


Americký prezident Barack Obama, který v důsledku událostí v Dallasu zkrátil oficiální návštěvu Španělska, se v úterý v Dallasu setká s pozůstalými po obětech masakru. Městonavštíví rovněž viceprezident Joe Biden a exprezident George W. Bush s chotí Laurou.Ve čtvrtek se podobné demonstrace v Dallasu staly místem hromadné vraždy pěti policistů, které zastřelil muž s odstřelovací zbraní. Pachatele policie zabila. Motiv byl zřejmě rasistický: vyšetřovatelé útočníka identifikovali jako pětadvacetiletého černocha Micaha Xaviera Johnsona, který vyjednávačům podle médií řekl, že jeho cílem jsou bělošští policisté.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/zadna-spravedlnost-zadny-mir-obcane-usa-protestovali-proti-zasahum-policie-1vz-/zpravy-svet.aspx?c=A160711_081144_ln_zahranici_ele

---

Demonstrace proti policii pokračují
i přes čtvrteční vraždy v Dallasu

AMERIČANÉ DEMONSTRUJÍ KVŮLI ZABITÍ DVOU ČERNOCHŮ POLICIÍ | FOTO: REUTERS

NEW YORK Do ulic několika amerických měst v pátek (v sobotu ráno SELČ) opět vyšly tisíce lidí, kteří demonstrovali kvůli smrti dvou černochů zastřelených tento týden při policejních kontrolách. Největší protest zažila Atlanta, davy demonstrantů se však objevily i v New Yorku, Filadelfii, San Francisku a Phoenixu.

Protesty byly podle agentury Reuters nenásilné, zatčena byla desítka lidí.

Ve čtvrtek se podobné protesty v Dallasu staly místem hromadné vraždy pěti policistů, které zastřelil muž s odstřelovací zbraní. Pachatele policie zabila. Motiv byl zřejmě rasistický: vyšetřovatelé útočníka identifikovali jako pětadvacetiletého černocha Micaha Xaviera Johnsona, který vyjednávačům podle médií řekl, že jeho cílem jsou bělošští policisté.

Demonstrace, které se konaly o den později, v pátek večer místního času (v sobotu nad ránem SELČ), tak provázela mimořádná bezpečnostní opatření. Na protestní pochod tisíců lidí v Atlantě dohlížely posádky desítek policejních vozů, podle starosty Kasima Reeda však k žádným větším střetům mezi účastníky demonstrace a policisty nedošlo, zatčeno bylo deset lidí.

  Federální ministerstvo spravedlnosti ve čtvrtek zahájilo vyšetřování smrti černochů v Minnesotě a v Louisianě, kteří zemřeli při policejních zásazích. V Minnesotě byl několika výstřely při běžné dopravní kontrole ve středu zabit Philand Castile, kterého policisté zastavili kvůli rozbitému světlu jeho vozu. V Louisianě o den dříve zemřel Alton Sterling, jehož policie kontrolovala na základě anonymního oznámení, že má zbraň.

Oba incidenty podobně jako mnoho podobných v minulosti vyvolaly pochybnosti o přiměřenosti policejního zásahu. Největší debaty o policejním násilí způsobilo zabití Erika Garnera v New Yorku a Michaela Browna ve Fergusonu na předměstí St. Louis.

Zdroj:http://www.lidovky.cz/v-usa-se-opet-demonstrovalo-kvuli-cernochum-zabitym-policii-prr-/zpravy-svet.aspx?c=A160709_082825_ln_zahranici_ELE

---

Americká policie střílí vše, co se pohne. Tentokrát to byl neozbrojený terapeut

Leila Chadalíková21. července 2016 • 16:20

      

Střelci z řad policistů se Američanům vymykají kontrole. Po několika naprosto zbytečných úmrtích v letošním roce kvůli střelbě policistů, se bohužel na demonstracích proti policejnímu násilí rozhodli někteří civilisté vzít zákon do vlastních rukou. Jak v minulých dvou týdnech informovala všechna světová média, v USA začala malá válka mezi lidmi z ulice a policií. Ta měla za následek nejen několik těžce zraněných, ale také mrtvých policistů. 

Tragédii a útoky na policisty odsoudili všichni američtí politici, včetně osobností ze světa šoubyznysu.

Nepřiměřenost postupu strážců zákona proti Američanům černé pleti je za mořem častým tématem. V posledních dvou týdnech policisté zastřelili hned dva občany USA černé pleti. Jeden z nich byl zastřelen při dopravní kontrole.

 

8. července 2016 • 08:06

Odplata za mrtvé černochy: snajpři zastřelili pět policistů

 

Prezident Barack Obama konstatoval, že se dnes někteří Američané cítí pod tlakem kvůli své barvě pleti a to je natolik závažný problém, že by to mělo znepokojovat všechny americké občany.

Když už se zdálo, že se situace uklidňuje. Objevuje se příběh černošského terapeuta z Floridy, který byl postřelen ležící na zemi, beze zbraně a se zvednutýma rukama ve vzduchu. Rozdmýchá opět tento policejní přešlap další americké nepokoje?

Je to pravděpodobné. Tentokrát se na Floridě odehrál incident, při kterém naštěstí nedošlo k tragédii, terapeut Charles Kinsey (46) byl jen postřelen.

 

21. července 2016 • 12:34

Zbraně a Amerika: Zamezit masakrům a nenarušit při tom tradice nepůjde

 

Příběh začíná útěkem mladého muže z domova se speciální službou. Jednalo se o autistu. Na cestu si sebou vzal hračku – malý černý kamion. Působil zmateně a pobíhal s hračkou po okolí. Někdo proto zavolal na americkou tísňovou linku 911 a oznámil, že po ulici chodí divně se chovající muž se zbraní, který se pravděpodobně chystá spáchat nějaký násilný čin. Rinalda, jak se autista jmenuje, mezitím našel jeho ošetřující terapeut a pokoušel se ho uklidnit. Následně přijela policie. Terapeut si lehnul na zem a vysvětloval policii, že je terapeutem autisty a že ani jeden z nich není ozbrojený. Vše je jasně vidět a především slyšet, na záznamu, který pořídil svědek na mobilní telefon. 

Pan Kinsey stále ležel na zemi, uklidňoval svého pacienta a mluvil na policisty, když nečekaně zahájili střelbu. Jeden ze zasahujících strážníků vypálil tři rány, z nichž jedna pana Kinseyho zasáhla.

 

 

15. července 2016 • 09:54

Další masakr ve Francii ukázal, že evropská směrnice o odzbrojování je totální nesmysl

 

„Nejvíc jsem se bál o něj (Rinalda), protože jsem si říkal, že mně se nemůže nic stát. Ležel jsem na zemi a měl jsem vzpažené ruce, byl jsem neozbrojený, byl jsem si naprosto jistý, že nebudou střílet. Neměli jediný důvod. Alespoň ne na mě. Bál jsem se, že se Rinaldo zvedne nebo udělá nějaký prudký pohyb. Uklidňoval jsem ho, aby zůstal dole, při zemi. Když v tom začali pálit. Ale na mě. Byl jsem nepopsatelně překvapený a šokovaný,“ prohlásil pan Kinsey.

 

Terapeut také prohlásil, že poté, co k němu policisté přišli a spoutali ho, se ptal střílejícího důstojníka, proč to udělal. Ten mu měl údajně odpovědět, že neví.

Policie v Miami dala střelci týden dovolené. Pan Kinsey se zotavuje v nemocnici, odkud by měl být během jednoho týdne propuštěn.

Je to nepochopitelná událost, která situaci mezi policisty a civilisty rozhodně neuklidní. Alespoň však neskončila smrtí. Tentokrát. 

Zdroj: http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/72892/americka-policie-strili-vse-co-se-pohne-tentokrat-to-byl-neozbrojeny-terapeut.html

---

...doporučené externí odkazy

ČTK

IDnes

Novinky

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na