Rihanna má hlas, který nenaštve. V Praze v úterý vystoupí hvězda současné světové popové scény

V pražské O2 areně v úterý vystoupí Rihanna. Přiveze moderní popovou show a zazpívá své největší hity. Pořadatelé hlásí, že vstupenky na koncert budou v prodeji i na místě.

Rihanna má hlas, který nenaštve. V Praze v úterý vystoupí hvězda současné světové popové scény

Své aktuální album Anti vydala Rihanna v letošním roce.

---

Čtěte také: Amanda Sage - malíř, vizionář, transformační obrazy

---

Rihanna, celým jménem Robyn Rihanna Fentyová, se jako šestnáctiletá přestěhovala z rodného Barbadosu do USA, kde žije doposud.

Debutovala v roce 2005 albem Music Of The Sun, se kterým se stejně jako s dalšími sedmi studiovými počiny probojovala do první desítky prodejního amerického albového žebříčku Billboard 200.

Ten však poprvé pokořila až s kolekcí Unapologetic (2012). Tento úspěch se jí podařilo zopakovat i s letošní novinkou Anti.

Je držitelkou osmi cen Grammy, devíti American Music Awards včetně Icon Award, dvou Brit Awards a desítek dalších ocenění.

Jako herečka se představila například ve snímcích Bitevní loď (2012), Apokalypsa v Hollywoodu (2013), Annie (2014) či Konečně doma (2015).

Sinatra naší doby

Rihanna je ctěna i mezi svými hudebními kolegy. Podle britského zpěváka Chrise Martina ze skupiny Coldplay je dokonce Frankem Sinatrou dnešní doby.

Rihanna je ctěna i mezi svými hudebními kolegy. Podle britského zpěváka Chrise Martina ze skupiny Coldplay je dokonce Frankem Sinatrou dnešní doby.

Rihanna je držitelkou desítek prestižních ocenění.

FOTO: ČTK

Řekl to nedávno v rozhovoru pro britský deník The Guardian, přičemž vysvětlil, že zpěvačka díky svému maximálně příjemnému hlasu dokáže zazpívat cokoli a stejně jako v případě legendárního zpěváka Sinatry se to většině lidí bude líbit.

„Věc se má takto. Pokud si promluvíte s dobrým učitelem zpěvu o výborných operních pěvcích, budou vyprávět o konzistenci zvuku. Nebo existuje kniha Alfreda Tomatise o tom, proč někteří lidé mají rádi jisté druhy hlasů a druzí je nesnášejí. Je to záležitost reakce na hlasovou frekvenci, která je pro ně příjemná. Rihanna má hrubší hlas, kterým je těžší někoho naštvat,“ vysvětlil nakonec vědecky svá slova Martin, přičemž zpěvaččin hlas přirovnal k pěkně vytlačené tubě zubní pasty.

„Když se zamyslíte nad jejím hlasem a představíte si ho jako celek, najdete v něm něco bohatého a pevného jako kmen stromu. Je prostě potěšení pro ucho. Totéž měl i Sinatra. Cokoli zazpíval, většině lidí to znělo dobře,“ dodal.

Mimozemšťanka

Nejnovější aktivita Rihanny souvisí s premiérou snímku Star Trek: Do neznáma, která v Americe proběhla v pátek. Podílela se na písni Sledgehammer nacházející se na soundtracku k uvedenému filmu a představila k ní intergalaktický videoklip.

Video mělo premiéru v IMAX kinech ve Spojených státech a jeho výjimečnost tkví v tom, že jde o první hudební videoklip natočený pouze na IMAX kamery.

Ve futuristické novince se Rihanna představila jako tajemná mimozemšťanka na neznámé planetě, na níž díky své nadpřirozené síle například pohybuje skálami ve vzduchu. V klipu se také mihla vesmírná loď Enterprise, se kterou létají hlavní hrdinové filmu Star Trek.

Na samotné písni pro Rihannu se autorsky podílela australská hudebnice Sia. Ta pro ni již v minulosti napsala například hit Diamonds, a tak jde o další hudebně autorskou kolaboraci, při které má Rihanna příležitost ukázat své pěvecké kvality naplno.

Bude hrát v seriálu

O víkendu se fanoušci Rihanny dozvěděli, že si zahraje v páté sezóně populárního amerického seriálu Bates Motel (2013). Osmadvacetiletá interpretka se v sérii, jejíž příběh se bude odehrávat před událostmi z filmu Psycho (1960), představí v roli Marion Craneové. Tu ve zmíněném legendární snímku Alfreda Hitchcocka ztvárnila Janet Leighová.

Účast zpěvačky na projektu ohlásili tvůrci na festivalu ComicCon v San Diegu. „Chtěli jsme svěřit tuto ikonickou roli současné hvězdě, a zobrazit ji tak novým významným a vzrušujícím způsobem. Rihanna je navíc fanouškem naší show a my jsme zase jejími velkými fanoušky čili to byl perfektní střet kreativity a osudu,“ uvedli v prohlášení výkonní producenti titulu Carlton Cuse a Kerry Ehrin.

Také do Prahy dorazí popová hvězda, jejíž umělecké kvality dalece převyšují oblast hudební scény.

Jaroslav Špulák, Právo

Zdroj: https://www.novinky.cz/kultura/410207-rihanna-ma-hlas-ktery-nenastve-v-praze-v-utery-vystoupi-hvezda-soucasne-svetove-popove-sceny.html

---

RECENZE: Rihanna vsadila na zpěv a strohost, strhující show to nebyla

27. července 2016  7:56

Barbadoská zpěvačka Rihanna dostala při svém úterním koncertu v pražské O2 areně ze židlí i lidi na tribunách, a to především v závěru show ze světového turné k aktuální desce Anti. Koncertu podle pořadatelů přihlíželo zhruba čtrnáct tisíc diváků.

Zdroj:http://kultura.zpravy.idnes.cz/rihanna-anti-world-tour-praha-recenze-d82-/hudba.aspx?c=A160727_065836_hudba_vha

0:43 / 0:43Zpěvačka Rihanna v Praze zpěvem a tancem rozparádila O2 arenu | (0:43) | video: iDNES.cz

Přitom asi hodinu a půl dlouhé vystoupení bez přídavků začalo tak intimně, jak jen jinak plnokrevná popová show v hokejové hale může vypadat. Na úvodní píseň přišla Rihanna uličkou mezi diváky a prvních patnáct minut odzpívala z malého pódia nad zvukařským stanovištěm, odkud následně nad hlavami diváků po průhledném můstku přešla na hlavní pódium.

Zbytek koncertu se odehrál na velmi střídmě zařízené scéně s živými muzikanty a zástupy tanečníků. Ve svém světle pískovém provedení připomínalo jeviště i kostýmy antické divadlo. Strohost pódia v druhé polovině koncertu dohánělo barevné nasvícení a občasné projekce.

Anti Word Tour

Rihanna

Místo konání: O2 arena, Praha

26. července 2016

Hodnocení: 70 %

Rihanna namixovala hity včetně například ultraslavné písně Umbrella se skladbami ze své aktuální desky Anti. Zpěvačce slouží ke cti, že její koncert nestojí na běžné popové pompéznosti. Na druhou stranu úterní večer nebyl ani úplným zážitkem pro ucho. Přebasovaný doprovod, v němž se dával jen malý důraz na jednotlivé nástroje, by se dal odpustit. Fanoušky, kteří přišli za muzikou, však mohl zklamat mnohdy utopený zpěv. Obzvlášť vzhledem k tomu, že Rihanna zpívala skvěle. Což vyniklo obzvlášť ve skladbě FourFiveSeconds, kterou natočila s Paulem McCartneym a Kanyem Westem a kde její hlas přeci jen zazvonil více než McCartneyho před měsícem.

Ačkoliv na taneční výkony, zvlášť ty sólové během momentů, kdy se zpěvačka šla převléknout, byla rovněž radost pohledět, celkový rej na scéně se trochu okoulal. Rihanna předvedla profesionální výkon, ale skutečně „áčkový“ koncert by strhl i lehce znuděné pány, jejichž partnerky se i na ochozech ve stoje vlnily do rytmu. A takovou moc tato show neměla.

Autor: Václav Hnátek

Zdroj:http://kultura.zpravy.idnes.cz/rihanna-anti-world-tour-praha-recenze-d82-/hudba.aspx?c=A160727_065836_hudba_vha

---​​​

RECENZE: Rihanna dává novou deskou sbohem tanečním parketům

Každá party jednou končí. Ta se značkou Rihanna byla velmi intenzivní. Původem barbadoská zpěvačka od roku 2005 vydávala novinku každých dvanáct měsíců a vždy na ni nahrála minimálně jeden globální hit. Osmou studiovou desku s všeříkajícím názvem Anti naproti tomu nyní vypustila po čtyřleté odmlce.

Zdroj:http://kultura.zpravy.idnes.cz/rihanna-nova-deska-anti-recenze-dmy-/hudba.aspx?c=A160201_120732_hudba_kiz

RECENZE: Rihanna dává novou deskou sbohem tanečním parketům Každá party jednou končí. Ta se značkou Rihanna byla velmi intenzivní. Původem barbadoská zpěvačka od roku 2005 vydávala novinku každých dvanáct měsíců a vždy na ni nahrála minimálně jeden globální hit. Osmou studiovou desku s všeříkajícím názvem Anti naproti tomu nyní vypustila po čtyřleté odmlce.

 

Ukázka k nové desce Rihanny Anti | foto: Repro Youtube/Rihanna

Učinila tak po mnoha odkladech, bez předchozího varování a nezařadila na ni jediný ze singlů, které v poslední době zveřejnila, včetně toho s Kanye Westem či Paulem McCartneym.

Není na ní prvoplánový hit. Rozostřená nahrávka opouští taneční parkety a současná elektronická taneční hudba, která dominuje popu, neprobleskne ani ozvukem.


A tak hledá útočiště v nějaké afterparty „díře“, kde se věci začínají dít, zatímco „normální lidi“ vstávají do práce. „Radši bych kouřila trávu, pokaždé když se nadechneme. Pokaždé, když mne políbíš. Neříkej, že ti chybím. Jen si mě pojď vzít,“ zpívá Rihanna hned v druhé skladbě James Joint.Rihannin odchod od významné hiphopové značky Def Jam pod křídla vydavatelství Roc Nation působí, jako když na velkém hédonistickém mejdanu prořídnou řady lidí, extáze v krvi přestává působit, rozsvítí se světla, ale parta, která se večer starala o zábavu, ještě nechce jít spát.

Podobně dekadentní atmosféra ovládá většinu stopáže. Svým charakterem tak do značné míry připomíná to, co na podobně koncipované (i vydané) eponymní desce udělala před třemi roky Beyoncé.

Minimalisticky pojatá syntetická produkce plná efektů a líných rytmů slouží jako podklad pro silné melodie i naprosté úlety. Tím prvním disponuje singl Work, který Rihanna nazpívala s kanadskou r’n’b hvězdou Drakem. Zaujme obstarožním dancehallovým rytmem zasazeným do formátu balady.

A také táhlá Kiss It Better se skvěle vygradovaným refrénem i sdělením: chlapče, vykašli se na svoji hrdost. Úlety zaujme za zvukovou hranicí distorze se povalující Woo, v níž z bezstarostné holky, která kdysi na svět mávala deštníkem, nezbyl ani jeden předvídatelný tón.

Anti

Rihanna

Hodnocení: 80 %

A pak ve chvíli, kdy je zdánlivě jasné, podle čeho, s jakými nástroji a jakou náladou se na desce Anti hraje, nasadí Rihanna desátou písničku Never Ending a úplně změní pravidla. Na kytaře postavená skladba má vyloženě folkový charakter, jako když po tom nočním dobrodružství přijde jam session na hotelovém pokoji.

Otvírá desku pro velké soulové finále, ve kterém se ukáže, co v sobě Rihanna skrývá. Love on the Brain a Higher jsou totiž retro kusy v nejlepší soulové tradici Motownu, plné vášně a výrazu, v nichž zpěvačka ukazuje, co vše svede s hlasem.

Posluchače sice zanechává na konci desky, která obsahuje i slepé odbočky a hluchá místa, dezorientovaného, ale zároveň se zjištěním, že i v současném popu lze na vrcholné úrovni přijít s něčím neočekávaným, co má ambici změnit zavedené postupy. Je jedno, jestli se to povede, ale v tomhle je deska Anti pozoruhodná.

Autor: Honza Vedral

Zdroj:http://kultura.zpravy.idnes.cz/rihanna-nova-deska-anti-recenze-dmy-/hudba.aspx?c=A160201_120732_hudba_kiz---

---

Rihanna obhajuje svůj
videoklip i na Twitteru​

Rihanna obhajuje svůj videoklip i na Twitteru​

RIHANNA | FOTO: REUTERS

LOS ANGELES Barbadoská zpěvačka Rihanna obhajuje svůj videoklip k písni Man Down, které několik hnutí odsoudilo za znázornění vypočítavé vraždy a nabádání k násilí.

V klipu zpěvačka zastřelí muže, který ji den před tím znásilnil. Jak ji cituje agentura Reuters, poselstvím videa je posílení dívek, které se stanou obětí znásilnění, a připomenutím tématu, jež se stále společnost snaží zakrývat.

Proti videu se postavila kampaň Enough is Enough (Dost je dost), think tank Industry Ears a nezisková organizace věnující se obsahu vysílání televize The Parents Television Council.

Rihanna pro Black Entertainment Television (BET) uvedla, že píseň Man Down se zaměřuje na téma znásilnění. "Ke znásilňování dochází v celém světě a společnost se to stále snaží zakrývat a dělat, že se nic neděje," uvedla v rozhovoru.

AMERIKA PROTI VIDEOKLIPU

Rihanna zastřelila v klipu muže. Amerika šílí

"Dívky by tohle mělo posílit...Jsem opravdu ohromená, že moji fanoušci to chápou," řekla. "To pro mě bylo opravdu důležité. Je to příběh pro ně," uvedla Rihanna. Upozornila, že dívka, kterou znázorňuje, není chladnokrevná vražednice a je na ní vidět lítost. "Nechtěla jsem, aby se z toho stalo kontroverzní video," říká. "Chtěla jsem vytvořit mini-film, něco drsného, uměleckého." Rihanna obhajovala videoklip i na sociální síti Twitter. "Hudební průmysl není podle našich rodičů! Můžeme svobodně vytvářet umění, nechte nás!," napsala na Twitter.

Nejnovější singl Man Down z alba Loud, se objevil na trhu minulý týden.

ČTK, LIDOVKY.CZ

Zdroj:http://www.lidovky.cz/rihanna-obhajuje-svuj-videoklip-i-na-twitteru-fo8-/lide.aspx?c=A110607_122125_lide_ape

---

Rihanna pózovala fotografům před
mešitou v Abú Dhabí. Vyhnali ji​

Rihanna pózovala fotografům před mešitou v Abú Dhabí. Vyhnali ji​

RIHANNA | FOTO: REPROFOTO

DUBAJ Správa mešity v Abú Dhabí vyzvala zpěvačku Rihannu, aby přerušila fotografování před mešitou a odešla. Zpěvačka přesto stačila před bělostnými oblouky stavby nafotit několik snímků, které umístila na síť Instagram. Je na nich celá v černém a její postava v nejrůznějších pozicích kontrastuje s bělostnou stavbou i dlažbou.

Vedení mešity šajcha Zajda svůj postup vysvětlilo v prohlášení, v němž se hovořilo o pořizování nepatřičných fotografií. Fotografie nejsou v souladu s "podmínkami stanovenými pro návštěvníky," uvádí se v prohlášení, z něhož citoval zpravodajský server BBC.

DUBAJ Správa mešity v Abú Dhabí vyzvala zpěvačku Rihannu, aby přerušila fotografování před mešitou a odešla. Zpěvačka přesto stačila před bělostnými oblouky stavby nafotit několik snímků, které umístila na síť Instagram. Je na nich celá v černém a její postava v nejrůznějších pozicích kontrastuje s bělostnou stavbou i dlažbou. Vedení mešity šajcha Zajda svůj postup vysvětlilo v prohlášení, v němž se hovořilo o pořizování nepatřičných fotografií. Fotografie nejsou v souladu s "podmínkami stanovenými pro návštěvníky," uvádí se v prohlášení, z něhož citoval zpravodajský server BBC.

Zpěvačka fotografie zveřejnila na síti Instagram.

Rihanna měla v sobotu ve Spojených arabských emirátech koncert. Do mešity se chtěla dostat vstupem, který není určený návštěvníkům. Zástupci mešity ji nasměrovali na patřičný vchod a doporučili jí, aby si stavbu prohlédla jako ostatní návštěvníci.

Když začala před budovou pózovat fotografům, vyzvali ji zástupci mešity, aby odešla. Některé záběry prý jsou dvojsmyslné - na jednom zpěvačka leží na nádvoří mešity na zádech.

Mešita šajcha Zajda je jednou z největších atrakcí Abú Dhabí. Je přístupná i pro nemuslimy, ročně ji navštíví tři miliony lidí.

LIDOVKY.CZ, ČTK

Zdroj:http://www.lidovky.cz/rihanna-mela-pri-foceni-potize-u-mesity-v-abu-dhabi-fs3-/lide.aspx?c=A131022_112051_lide_ebr

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na