Šest věcí, které mohou znamenat víc než slova „miluji tě”

Dávat najevo své city a říkat nahlas „miluji tě”, není pro mnohé z nás nic jednoduchého, zvlášť se to od nás očekává. Svou lásku ale můžeme dát najevo i svými činy, které v konečném důsledku mohou znamenat mnohem víc než slova. Což potvrzuje i na svém blogu psychoterapeutka Tamara Masonová. Podívejte se tak s námi na nejlepší způsoby, jak dát najevo svou lásku jinak než slovy.

Šest věcí, které mohou znamenat víc než slova „miluji tě”

Sdílení činností v domácnosti

Všichni jsme velmi vytížení a z celotýdenního shonu unavení a vyčerpaní, přesto to v mnoha domácnostech funguje tak, že veškeré činnosti a organizace visí jen na jednom členovi, což je samozřejmě špatně. Společné sdílení zajištění chodu domácnosti je velmi důležité pro celkovou harmonii ve vztahu a může velmi dobře zafungovat i jako to nejlepší afrodiziakum. Pokud vám tedy záleží na tom druhém, nenechávejte vše na něm, sdílejte s ním i jinak neoblíbené činnosti.

Projev uznání

Lidé často čas strávený s partnerem považují za samozřejmost. Stejně tak činnosti, které k rodinnému životu patří. Ve skutečnosti ale nic není samozřejmé. Každý by se měl naučit radovat z toho, že může být s tím druhým a dávat mu najevo svou úctu a uznání.

Umění odpouštět

Všichni děláme chyby, a pokud už chceme s druhým být, pak se musíme naučit odpouštět, a to se vším všudy, a tedy nikdy v budoucnosti se k nim vracet ve formě výčitek a připomínání vzájemných křivd.

Dotýkání se

Dotek je v partnerském životě velmi důležitý. Mnohdy mnohem víc než slova. A nejde jen o intimitu během milování. Velmi důležité je dlouhé objetí, pohlazení, ale i vzít druhého jen tak za ruku během běžného dne, natož v okamžicích smutku a stresových událostí.

Společný čas 

Každý pár by si měl nalézt alespoň jeden okamžik v týdnu, kdy budou partneři jen spolu, bez dětí či společných přátel. Nemusí jít přitom o nic velkého. Někdy postačí společná večeře, jindy společný čas strávený u filmu, společná procházka nebo společné vaření či mytí nádobí. Cokoliv, co vám umožní být jen spolu, bez dalších svědků.

Myšlení na druhého

Není nic hezčího, když tomu druhému dáte každý den alespoň drobností najevo, že jste si v tom shonu na něj vzpomněli. A je jedno, zda mu pošlete pouhou sms zprávu, jak se má, jaký má den, anebo mu k večeři uděláte, co má rád.

das, Novinky

---

Čtěte také: pravda o ženské nevěře

---

Zajímavosti o sexu a vztazích

Partnerské vztahy samy o sobě nebývají jednoduché. Když se k tomu přidá fakt, že neexistuje žádná příručka, která by poradila, jak v nich uspět, může to pro někoho znamenat velký problém. Juliet Graysonová je poradkyně, která lidem se vztahy pomáhá. Její postupy, ale také samotné názory, jak to se vztahy, sexem nebo věrností doopravdy je, mohou ale partnerům přidělat spíš vrásky na čele.

 

Zajímavosti o sexu a vztazích | žena

Aby vztah fungoval a přetrval co nejdéle, je třeba na něm neustále pracovat.

FOTO: Profimedia.cz

Jednotlivé požadavky na partnera či partnerku se sice v rámci pohlaví liší, ale i tak by se dalo vysledovat pár věcí, které jsou společné. Pod pojmem ideální partner (partnerka) by se měl ukrývat především člověk věrný, alespoň trochu pohledný, se smyslem pro humor, většinou sportovec, se smyslem pro rodinu, který nežárlí, alespoň trochu movitý, citlivý atd.

Když takového najdete, je pravděpodobné, že vám vztah s ním vyjde. Ale opravdu je to tak? Pokud byste se do podobné debaty pustili s poradkyní Juliet Graysonovou, nejspíš by vás podobný optimismus brzy přešel.

Dle jejích tvrzení a zkušeností, které posbírala za 25 let praxe, nejsou vztahy takové, jak se o nich často mluví. Pod zažitými názory o vztazích, o kterých se všude píše, se prý ukrývají ještě další zajímavosti. Některé jsou úsměvné, jiné už tolik ne. Přehled některých z nich přinesl server Askmen.

Člověk se ve vztahu buď trochu nudí, nebo žárlí

„Nemyslím si, že monogamie je přirozená,” uvádí hned na začátek Graysonová ve své knize Srdeční krajina: Pracovní svět vztahové a sexuální poradkyně.

Dle jejích slov existuje mnoho lidí, kteří jednoduše neumějí mít jen jeden hlavní vztah. Proto si k němu přidávají ještě 'vedlejší', čistě sexuální, a mnohdy s tím, že o sobě všichni partneři vědí. A kupodivu to ve velké většině případů funguje.

U lidí, kteří mají jen jeden vztah, je pak více než pravděpodobné, že se buď budou nudit, nebo žárlit. Dokonalosti a ideálu v sexu a vztahu s jedním člověkem po řadu let nejde podle ní jednoduše dosáhnout.

Nuda jako impulz ke změně sexuálních pravidel 

Nuda je důvodem k mnoha změnám, i v sexu. Pokud dva lidé chtějí vztah udržet, ale neklape jim to v sexu, je více než pravděpodobné, že jeden či oba z nich podle poradkyně časem přistoupí i na jemnější formu praktik, které dříve striktně odmítali.

Je možné milovat dva lidi současně 

Téměř každý člověk v sobě ukrývá řadu protikladů. Ve vztahu pak většinou upřednostní tu věc, která je pro něj schůdnější, přijatelnější a zaručuje větší úspěch. Již delší dobu je prokázáno, že existuje mnoho způsobů lásky. Poradkyně k tomu dodává, že všechny nelze v jednom vztahu uplatnit. A tak zatímco žena oddaně až pokorně miluje svého manžela, od kterého by nikdy neodešla, romantickou a možná trochu i chlípnou lásku může zároveň sdílet s jiným mužem. Lze tak opravdu milovat dva lidi současně.

Spokojenost ve vztahu nesouvisí s četností sexu

Jak často se milují partneři, kteří jsou ve vztahu zcela spokojeni? Takových a podobných dotazů je plný internet. Odborníci se předhánějí, aby zjistili, jaké číslo by to mělo vyjadřovat. Ať už jim vyjde cokoli, nebude to ani tak podle vztahové poradkyně příliš určující.

Skutečný problém není v četnosti jako takové, ale v potřebě jednotlivých partnerů. Zatímco jednomu stačí sex jednou za týden či 14 dní, druhý ho vyžaduje dvakrát denně. To je to jediné místo, kde by se mělo něco řešit. Pokud v tom najdou oba shodu, nebude už žádné průměrné číslo potřeba. A navíc, kvalitní sex se na spokojenosti ve vztahu podílí podle zjištění jen 10 procenty. Je tak třeba pracovat i na dalších faktorech.

Ženský sexuální vrchol mezi 50. a 60. rokem 

Přestože se udává, že vrchol sexuální aktivity nastává u mužů kolem 19. roku a u žen kolem třicítky, není to podle Graysonové tak docela pravda. Ve skutečnosti u žen takové období nastává až kolem padesátky nebo šedesátky. Teprve tehdy jsou ženy schopny vnímat samy sebe takové, jaké jsou, a stejně tak pohlížejí i na partnery.

Nejzdravější vztah je takový, kdy se nebojí ukázat samy sebe, a tehdy je nejlepší i sex.

Kdo jednou podvedl, pravděpodobně to zopakuje 

V nejednom více či méně odborném vztahovém článku se lze dočíst, že nevěra, kromě toho, že ubližuje, může i pomoci. V některých případech si totiž jeden nebo oba partneři uvědomí, že jim nezávazná aférka jednoho z nich obrazně řečeno prospěla, a jejich vztah stmelí. A člověk, který podvedl, už to ve většině případů nikdy víc neudělá.

Juliet Graysonová to ale vidí jinak. Ten, kdo jednou podvedl, aktuálně podvádí nebo měl například jen zkušenost s tím, že jeden z jeho rodičů toho druhého podvedl, je mnohem náchylnější k tomu, aby takový vzor nejen převzal, ale dokonce i opakoval.

Stres je běžným podnětem k nevěře

Přechodné úzkosti a stresové situace, se kterými se člověk během života musí vypořádat, jsou běžným a také velmi častým popudem k nevěře. Je jedno, jestli zrovna řeší, zda mít nebo nemít děti, zařizuje nový byt, děti se chtějí odstěhovat, někdo zemřel nebo ztratil práci.

Všechno to jsou situace, kdy člověk prochází zásadnější transformací. V tu chvíli je nejvíc potřebné cítit podporu a pozornost partnera. Pokud se tak nestane, je velmi reálné, že se najde někdo jiný, kdo vlastní podporu a pozornost nabídne.

bok, Novinky

---

Dokonalý sex není zárukou kvalitního vztahu

Sex ve vztahu hraje velmi důležitou roli, ale ne tu hlavní. A to zejména v počátcích vztahu. Zamilovanost a dokonalý sex jsou jedna věc, ale pokud k tomu po čase nepřibydou i další věci a zůstane právě jen sex, pak je to pro kvalitní a spokojený vztah strašně málo.

Dokonalý sex není zárukou kvalitního vztahu | žena - život - vztahy

Sexuální přitažlivost o druhém neprozrazuje, jaký skutečně je.

FOTO: Profimedia.cz

středa 16. listopadu 2016, 8:42

„Sexuální přitažlivost o druhém jednoduše neprozrazuje, jaký skutečně je. Dost často se stává, že si tak milenci po čase nejen přestanou rozumět, ale třeba se sami sobě i líbit. Sex sice ještě chvilku poté může fungovat jako stmelovač, při němž milenci aspoň na chvíli zapomenou na vzájemné spory, ale nic netrvá věčně,” vysvětluje na svém blogu kouč David Soto.

I když zcela nezmizí vzájemná vášeň, časem se přestane sex stávat prioritou. Jakmile přijde na mysl společná budoucnost a děti, vše může být ztraceno.

V tento okamžik si partneři nejčastěji uvědomí, že díky vášni si sice mohou pořídit děti, ale už ne to, co činí rodinu šťastnou a spokojenou a co utvoří dítěti to nejlepší zázemí.

V lepším případě si to milenci uvědomí ještě předtím, než si pořídí dítě, v horším si to uvědomí alespoň jeden z nich. V každém případě až po narození dětí a společné výchově se ukazují pravé charaktery. Pokud se ale partneři nedokážou shodnout a dohodnout již předtím, těžko naleznou konsenzus poté.

Někdy je lepší se k dobrému sexu propracovat 

Skvělé milování není automatické a nikdy není záruka, že bude fungovat celý život a nedá téměř žádnou práci. Naopak, milování bývá někdy pracné a vůbec ne samozřejmé, vyžaduje úsilí.

Pokud partneři vydrží a překlenou určité překážky, pak se to velmi pozitivně odráží i na jejich vztazích.

das, Novinky

---

Jak se pozná skvělý partner? Dělá určité věci sám od sebe, bez požádání

Každá žena hledá svého pana Božského, a podle průzkumů to není v dnešní době nic jednoduchého. Současní muži jsou totiž příliš egocentričtí, nerespektují názor ani pohled na život toho druhého a nejsou ochotni vystoupit ze své komfortní zóny a přinášet oběti.

pro ženu | Jak se pozná skvělý partner? Dělá určité věci sám od sebe, bez požádání

Podle spisovatele, blogera a trojnásobného otce Serge Bielanka ke změně přitom stačí málo. Podívejte se s námi na čtyři velmi důležité věci, které by dokonalí muži měli činit zcela přirozeně a bez vyzvání.

1. Naslouchat

Skutečně poslouchejte. Pokud vám chce partnerka něco říct, nechte ji nejprve domluvit a nevštěpujte jí za každou cenu svůj vlastní názor a své přesvědčení. Vždy počkejte, až se vás na váš názor zeptá. V každém případě ji nikdy nepřesvědčujte o tom, že váš názor je lepší než ten její.

Když už ženu cokoliv rozhodí a bude z nějakého důvodu smutná, nešťastná, pak ji obejměte, dejte najevo svou lásku a snažte se ji jakýmkoliv způsobem rozptýlit a udělat jí radost. A je jedno, zda sami od sebe uklidíte koupelnu, uvaříte večeři, dojedete nakoupit, vyzvednete děti ve školce, uděláte s nimi úkoly či ji překvapíte romantickou nocí ...

2. Pomáhat s domácností

Vaření, mytí nádobí, uklízení, nakupování potravin, vynášení koše, praní, žehlení, ale i vození a vyzvedávání dětí ze školy, dělání úkolů apod. mnozí muži považují za činnosti, které jsou samozřejmostí pro ženy. Ve skutečnosti tomu tak není, zvlášť pokud žena také chodí do zaměstnání či je na mateřské dovolené. Na celou domácnost byste měli být vždy minimálně dva.

3. Být dobrým otcem

Být otcem je jedna věc, ale být dobrým otcem je mnohem více. Všichni chápou a respektují, že jste velmi zaměstnaní, ale jakmile už jste doma, pak zapomeňte na únavu a věnujte se svým dětem naplno. Nebraňte se vyměňování plenek, vylévání nočníků, ani koupání či krmení .... hrajte si s nimi a zajímejte se o ně.

Celá řada rodičů si myslí, že když dítěti koupí všechny nejmodernější hračky a vše, co si umane, bude je za to jejich potomek navždy milovat. Ve skutečnosti si s ním utvoří mnohem hezčí vztah, když s ním budou trávit aktivně volný čas, budou si s ním povídat a zajímat se o něj.

4. Nenechat se pohltit strachem a nejistotami

Pokud už vás začne cokoliv trápit, mluvte o tom. Nenechte svou mysl zcela zahltit svými strachy a nejistotami, bez toho, aby vám s tím druhý mohl pomoci. A je jedno, zda se jedná o finanční problémy, problémy v práci, zdravotní apod.

Čím dříve se se svými problémy svěříte, tím lépe. Ve dvou vše mnohem lépe zvládnete a je také mnohem větší pravděpodobnost, že nepodlehnete frustraci, která může být počátkem konce.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/421011-jak-se-pozna-skvely-partner-dela-urcite-veci-sam-od-sebe-bez-pozadani.html

---

...doporučené externí odkazy

tantra joga

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na