Instagram

  .Tumblr a Posterous, případně na publikační služby FlickrTwitterFacebook jsou výsledné snímky ve čtvercovém formátu, zatímco kamery zařízení se systémem iOS používají poměr stran 3:2. Aplikace se nesnaží konkurovat jiným sociálním službám, ba naopak umožňuje snadné sdílení fotografií na další sociální sítě jako je Polaroid a Kodak, které lze na pořízenou fotografii aplikovat. Také formát fotografie je odlišný a jako odkaz na fotoaparáty značky filtrů a videí. K tomu je určena řada fotografií, Tizen a další. Svým uživatelům umožňuje sdílení Windows Phone 10 a AndroidiOS (Apple) je volně dostupná aplikace pro různé mobilní operační systémy. Například pro platformu Instagram

Aplikace je určena primárně pro mobilní telefon iPhone a většinu mobilních zařízení s OS Android, současně je však kompatibilní s iPod Touch a iPad.

V prosinci 2013 Instagram přidal funkci s názvem Instagram Direct, který umožňuje uživatelům posílat fotografie pouze určitého uživatele nebo skupinu uživatelů, spíše než být viditelné pro všechny. Tímto Instagram reagoval na stoupající oblibu služby Snapchat.

Zdroj - https://cs.wikipedia.org/wiki/Instagram

Instagram - https://www.instagram.com/