Ženy si zachovají a přenášejí živou DNA od každého muže, se kterým mají pohlavní styk, uvádí studie

Neděle v 0:54 | Alue K. Loskotová 

Ženy si zachovají a přenášejí živou DNA od každého muže, se kterým mají pohlavní styk, uvádí studie, kterou provedla Univerzita v Seattlu a výzkumné centrum pro výzkum rakoviny Freda Hutchinsona. Informuje portál Thinking Humanity.


Studie, která zjistila výše uvedené informace v podstatě náhodou, se původně snažila zjistit, zda ženy, které byly těhotné se synem, by mohly být více náchylné na specifické neurologické onemocnění, které se vyskytují častěji u mužů.


Nicméně, poté, co vědci začali detailněji zkoumat ženský mozek, studie začala vybočovat ze svého původního záměru.

Jak se ukázalo, ženský mozek často nese mužský mikrochimérismus, jinými slovy existuje zde přítomnost DNA muže, která pochází od jiného jedince, a je geneticky odlišná od ostatních buněk ženy.

Podle studie se mužský mikrochimérismus vyskytl v mozku až 63% žen, přičemž byl přítomen v mnoha oblastech mozku.

Po zjištění, že 63% žen nese mužské buňky DNA ve svém mozku, výzkumníci chtěli zjistit, odkud pochází DNA mužů.


Jak výzkumníci studie předpokládali, nejpravděpodobnější odpovědí bylo, že veškerá mužská DNA, která se objevila v ženském mozku, pochází z těhotenství. Nicméně když studovali mozek žen, které nikdy nebyly těhotné, k jejich překvapení opět objevili mužské DNA buňky v ženském mozku.


Překvapení vědci potřebovali poté provést další výzkum, aby dospěli k závěru, zda možné zdroje mužské (samčí) DNA v ženském mozku jsou důsledkem:


- potratu, o kterém žena nevěděla

- dvojčete

- staršího bratra transformovaného mateřským oběhem

- sexuálního styku


Jelikož 63% žen má mužské DNA buňky, které se nacházejí ve výběžcích mozku, a protože první tři možnosti platí pouze pro velmi malé procento situací, nejběžnějším zdrojem objevených samčích buněk DNA je očividně pohlavní styk.


Co dále vědci zjistili, je skutečně velmi zajímavé. Ženy, které byly ve studii zkoumány, a které byly starší, nesly ve více případech živé mužské buňky uvnitř mozku více než 50 let.


Teprve teď začínáme chápat sílu a důsledky sexuálního styku.

zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/podla-studie-sa-u-zeny-moze-zachovat-prenasat-dna-od-kazdeho-muza-s-ktorym-mala-pohlavny-styk/1238562

Zdroj - http://karolinaloskotova.blog.cz/1712/zeny-si-zachovaji-a-prenaseji-zivou-dna-od-kazdeho-muze-se-kterym-maji-pohlavni-styk-uvadi-studie