TENHLE CHLAP VÁM ZLOMÍ SRDCE ANEB 5 SIGNÁLŮ, NA KTERÉ POZOR!

Nějaký čas spolu randíte, ale stále je to vztah plný nejistot a neurčitostí. Je to on, nebo jen další chlap, který vám zlomí srdce? Vsaďte na svou intuici a všímejte si varovných signálů.

25. 07. 2016 LUCIE MÜLLEROVÁ


Zpočátku je to vždy o vzájemném oťukávání, poznávání, zjišťování, jestli spolu vydržíte déle než měsíc či dva. Jak ale včas poznat, že tenhle muž není ten, s nímž spojíte svůj život? Odborníci dali dohromady několik známek toho, že spíš než o vaši životní lásku jde o muže, který si s vámi jen tak pohrává. Tohle je 5 věcí, které nevěstí nic dobrého.

1. To je Jana

Kamkoli přijdete, ochotně vás představí, ale vždy jen velmi obecně – „to je Jana“. Žádné „ to je moje přítelkyně Jana“, prostě jen vaše jméno. „Pokud vás partner představuje neutrálně, věřte tomu, že o vás neutrálně i smýšlí,“ tvrdí koučka partnerských vztahů Hana Wolf ze Školy pro ženy.

Každý normální chlap si totiž „svoje území“ pečlivě střeží. „Muž, kterému na vás záleží, nedopustí, aby si byť jen podvědomě pustil jiného samce do svého rajonu. Dá tak každému znát, že právě vy tu jste s ním,“ vysvětluje Hana Wolf.FOTO: PROFIMEDIA

Po určité době by mělo přijít seznámení s rodiči

2. Jeho rodina je tabu

Pokaždé, když se koná nějaká sešlost jeho rodiny, mávne rukou a odbude vás větou typu: „To by tě stejně nebavilo, znáš ty nudný rodinný oslavy?“ Pokud jste spolu pár týdnů, je přirozené, že vás hned netahá mezi své nejbližší. Ale jestliže se scházíte třeba už půl roku, je to důvod, proč zpozornět.

Z nějakého důvodu vás nechce pustit do svého hlubšího světa. Možná je jeho rodina problematická a on vás tím nechce zatěžovat, ale také to může být reakce na to, že s vámi skutečně do budoucna moc nepočítá. Zavírat před tím oči se nevyplácí a koneckonců, i kdyby byla jeho rodina plná šílenců, máte-li být součástí jeho života, i s tím se budete muset vypořádat.

Čtěte také: jsem MATKA, jsem VÁŽENÁ..

3. Absence plánů

Nikdo po něm nechce, aby po pár měsících randění plánoval, jak si spolu pořídíte velký dům a ten zaplníte kupou dětí. Na tohle je opravdu potřeba čas, navíc muži zpravidla takhle dopředu neuvažují. Ale pokud se mu nechce mluvit ani o tom, kam vyrazíte za dva měsíce na dovolenou, nebo jestli s vámi půjde na kamarádčinu svatbu, která se koná za čtvrt roku, buďte ve střehu. I ve vztahu v začátcích by měla panovat jakási víra, že i za pár měsíců budete spolu.FOTO: PROFIMEDIA

Nezajímá ho, co budete dělat za týden, za měsíc nebo za rok? Možná s vámi svoji budoucnost nespojuje

4. Takové to bylo

„Stále mluví o svých bývalých láskách, stále srovnává, hledá zážitky v minulosti? Prostě není tady a teď s vámi. Možná nemá uzavřenou minulost, současný vztah má jen na oko nebo v něm prostě není ještě ukotvený. Nedovolte, aby byl vedle vás muž, co mluví jen o minulosti, a vy nikde. Může vás pak pěkně bolet srdce,“ varuje psychoterapeutka Lucie Mucalová.Zpozorněte také ve chvíli, kdy váš partner velmi často mluví o své minulosti. O tom, jaká byla jeho ex, v čem se váš vztah tomu předešlému podobá, v čem je naopak jiný. Jaká jste vy, jaká byla ona.

5. Můj dům, můj hrad

Už spolu nějaký čas chodíte, pravidelně spolu trávíte večery, přespáváte jeden u druhého. Ale vaše byty se vůbec neprolínají, nic si u sebe nenecháváte. On vám nenabídne, že vám uvolní foch ve skříni, abyste tam mohla mít alespoň pár kousků náhradního oblečení. A když odchází on od vás, odnáší si sebou i zubní kartáček.

Nemusí to ale být jen jeho chyba, možná máte oba podvědomý strach zakořenit. Ale pokud vy cítíte, že byste chtěla víc, mluvte o tom, dejte mu to najevo. Pokud o vás má opravdový zájem, nebude o vás chtít přijít kvůli jednomu šuplíku s vašimi věcmi a naopak. A jestli zájem nemá, alespoň se to mezi vámi včas vyjasní.

Zažily jste něco podobného? Jaké další varovné signály vás napadají?

Čtěte také: muž a žena - ledviny

----

Jak fungují babské rady, které mají ovlivnit pohlaví plánovaného dítěte

Strava, poloha, načasování. Existuje nějaký zaručený recept na to, jak ovlivnit pohlaví plánovaného miminka? Odborná lékařka po pravdě odpovídá na dva nejčastější doporučené způsoby, nebo spíše „finty“, které se o početí tradují již několik generací.

plánované dítě

Fungují babské rady, které zaručují, jak počnout potomka určitého pohlaví?

FOTO: Profimedia.cz

Dnes 8:42

Jedna z největších teorií, která podle babských rad ovlivňuje, jakého pohlaví bude narozený potomek, je načasování milostného aktu.

Podle některých tvrzení jsou ´mužské´ spermie (s chromozomem Y) rychlejší, zatímco ´ženské´ (s chromozomem X) o poznání pomalejší, ovšem na živu se udrží daleko déle. Dá se s tím pracovat?

V jaký den?

Podle doktora Shettlese, který se podílel na vzniku stejnojmenné metody početí, pokud pár souloží několik dnů před předpokládanou ovulací, velmi pravděpodobně počne dívku. V den ovulace je naopak podle zmiňované metody velice pravděpodobné, že se narodí chlapec.

Doktorka Deborah Batesonová z centra rodinného plánování se ale domnívá, že toto tvrzení není založeno na pravdě.

„Tato metoda spatřila světlo světa někdy před 50 lety, bohužel důkazy, že tvrzení jsou pravdivá, stále chybí,“ řekla pro Dailymail.

Záleží na jídle? 

Podle jiného tvrzení prý pohlaví miminka ovlivňuje, jak se budoucí matka stravuje. Ženy, které mají podle Trivers-Willardovy teorie vyšší příjem kalorií, jedí více nezdravých jídel, pravděpodobněji porodí holčičku.

Podle této teorie může žena i svou fyzickou aktivitou ovlivnit pohlaví potomka. Překvapivě ty ženy, které v těhotenství spíše polehávají, mohou mít chlapečka.

Žádná z pověr neplatí 

Nicméně doktorka Batesonová říká, že na takových tvrzeních není ani kousek pravdy.

„Opět to není nijak vědecky podloženo,“ tvrdí stručně. Podle ní neexistuje žádná spolehlivá studie, která by poukazovala na zaručenou metodu, jak počít chlapce nebo dívku.

„Většina lidí je spokojena s tím, že se jim půl na půl narodí buď jedno, nebo druhé pohlaví. Nejdůležitější je, aby bylo miminko zdravé, na tom mají všichni společný zájem.“

ema, Novinky

---

Čtěte také: po čem ženy touží

---

Sexuoložka Laura Janáčková: Proč se muž a žena někdy podobají

Po nějaké době vzájemného soužití se nám partner začne někdy fyzicky podobat. To může mít své důvody a logiku. V přírodě je v rámci přežití nesmírně důležité, aby zvíře rozpoznalo signály těla protivníka a odhadlo, jestli vůči němu zaujímá kladný, nebo záporný postoj.

                     muž a žena

Lidé, kteří jsou stejně naladění a prožívají stejné emoce, začnou po nějakém čase vzájemně odrážet i svá gesta a výrazy tváře.

FOTO: Profimedia.cz

sobota 19. září 2015, 17:05

Stejnou podvědomou pozorovací schopnost si zachovali lidé. Setkání mezi mužem a ženou je toho zářným důkazem. Při vzájemném setkávání pozorují, zda se jejich protějšek bude pohybovat nebo gestikulovat jako oni.

„Jsem stejný jako ty, nemusíš se mě bát.“ Jde o jakýsi signál, který má partnera uklidnit a pomoci mu v navazování hlubších kontaktů. Tento jev nazýváme zrcadlení.

Je pozůstatkem primitivní metody učení, která spočívá v napodobování. My ženy napodobujeme gestikulaci a mimiku mužů při hovoru daleko častěji než oni. Muži zrcadlí postoje a gesta žen spíš v době, kdy se jim dvoří.

Studie prokázaly, že lidé, kteří jsou stejně naladění a prožívají stejné emoce, začnou po nějakém čase vzájemně odrážet i svá gesta a výrazy tváře. V době zamilovanosti synchronizuje mladý pár nevědomky své pohyby jako důkaz toho, že se s druhým člověkem cítí dobře.

Pokud muž žije se ženou dlouho, často se začnou vzájemně podobat. Opakovaným zrcadlením výrazu tváře se totiž formou mikrovrásek zaznamenávají stopy i v jeho obličeji.

V restauraci se snažíme napodobit partnerův výběr otázkou: „Co si dáš?“ V další situaci se muž zahledí do očí ženy. Ona jeho pohled opětuje a poté, co řekne několik slov, automaticky dokončuje jeho myšlenku. Tak bychom mohli pokračovat ve výčtu příkladů.

Podvědomě si tímto způsobem sdělujeme, že si rozumíme a jsme si vzájemně blízcí. Díky tomu, že při opakování gest napodobujeme výrazy tváře, se nám pak v obličeji zrcadlí spokojenost. A jsme-li spokojení, krátkodobý vztah se mění na dlouhodobý.

Pokud muž žije se ženou dlouho, často se začnou vzájemně podobat. Opakovaným zrcadlením výrazu tváře se totiž formou mikrovrásek zaznamenávají stopy i v jeho obličeji. A ty pak ovlivňují jeho výraz, který se stává podobný tomu našemu.

Odraz gest, úšklebky, úsměvy atd. se zapisují také do našich pravidelných návyků. Díky tomu pak i páry, které si nejsou objektivně podobné, na fotografiích mohou vypadat stejně, protože nasazují podobný úsměv.

Lidé napodobují i některé verbální aspekty řeči

Můj syn chodil s dívkou z Moravy. Zrcadlil její hlas, přízvuk a intonaci, ale dokonce i modulaci nebo rychlost její řeči. Posiloval tím vzájemnou vazbu a prohluboval vztah. Nakonec mu to však nebylo moc platné. Rozešli se. Asi nezrcadlil dostatečně.

Washingtonský psycholog John Gottman zjistil, že partnerství končí rozchodem nebo rozvodem tehdy, když jeden z partnerů neodráží dostatečně spokojený výraz toho druhého.

A tak muži, kteří pokročili v zrcadlení tak daleko, že dostávají nezvladatelnou chuť na čokoládu v době ženina premenstruačního syndromu nebo vypouštějí větry v době, kdy je jen nadmutá, dělají opravdu, co mohou.

Alespoň podle odborníka na neverbální komunikaci Allana Pease. Vědecké výzkumy totiž dokazují, že muže, který zrcadlí, považuje žena za inteligentního, laskavého, zajímavého a přitažlivého člověka.

Laura Janáčková, Právo

---

Mužské tělesné partie, které ženy milují

Ženy milují mužské tělo. Oproti svým protějškům ale nejsou tak specificky vyhraněny a všímají si téměř všeho. Zatímco jedna nedá dopustit na vypracované svaly, jiná sleduje spíše nohy, ruce nebo zadek, další se zaměřuje na oči nebo ústa. Každá z partií totiž může být něčím specifická.

pátek 6. května 2016, 8:42

„Ženský obdiv není zaměřován výhradně jen na běžné sexy partie, i když i ty hrají svou roli. U žen jde spíše o pocity, které v nich daná místa vzbuzují,” uvádí k oblíbeným tělesným částem mužského těla vztahová odbornice Laurel Houseová.

Trup 

Trup všeobecně ženy velmi přitahuje, a to bez toho, zda má muž vypracovanou figuru či nikoli. „Může to být teplem, které tato mužská část těla vyzařuje, stejně tak jako intimita ve spojení s doteky, které jsou na tomto místě určeny výhradně partnerkám,” uvedla pro Askmen sexuoložka Jess O’Reillyová.

Oči 

Jsou dámy, které nedají dopustit na oči. „Zatímco bezostyšné zírání může být někomu nepříjemné, svůdné pohledy plné chtíče mohou být naopak velmi žádoucí,” uvedla v rámci průzkumu sedmadvacetiletá podnikatelka a vyznavačka tantry Makenzie Marzluffová.

„Upřímné romantické pohledy, například na schůzce, toho mnohdy vypoví o dost více, než by bylo možné vyjádřit slovy,” dodala.

Ruce 

„Já osobně mám naopak slabost pro mužská předloktí. I tato partie totiž dokáže o muži dost napovědět,” uvedla pro server Mary Jo Fayová, vztahová expertka a scenáristka.

A co může tato tělesná část o muži prozradit? Pokud je svalnatá, napovídá, že o sebe dotyčný pečuje. Tudíž je více než pravděpodobné, že i jiné tělesné partie budou 'udržované'. Stejně tak naopak.

Je mužovo předloktí chlupaté? Pravděpodobně bude mít zarostlý i hrudník.

Ústa

Velmi důležitou partií, na jejímž posouzení si dávají ženy velmi záležet, jsou mužská ústa. „Ženy se často zaměřují na tvar a velikost rtů, protože jim to napovídá, jak by mohl jejich budoucí partner líbat. A čím lépe bude líbat, o to lepší 'hodnocení' se mu od ženy dostane,” vysvětluje publicistka Lora Somozová.

Ve spojitosti se rty a líbáním je také důležitý úsměv. Čím vřelejší a srdečnější bude, o to více bude pro ženu muž přitažlivější, dodala k tématu vztahová poradkyně Andrea Syrtashová.

Záda 

I záda, jinak poměrně opomíjená tělesná část, mohou být určitým smyslným místem, a to hlavně v průběhu sexu. Nejedna žena se totiž v intimních chvilkách dotýká mužových zad, hladí je nebo dokonce škrábe, což někteří muži považují za velmi smyslné.

„Čím smyslnější a niternější budou ženské doteky na těchto místech, o to více to vyjadřuje ženinu touhu. Také to prohlubuje vzájemné spojení,” vysvětluje Mauro D'Andrea, zakladatel webových stránek Efficacious Seduction (Efektivní svádění).

Obličej 

Jak již bylo napsáno, ženy milují oči a mužský úsměv. I celkové vzezření mužova obličeje je pro ně ale důležité, protože vypráví příběh svého nositele.

„Jde jednoduše o příběh. Záměry, pocity i názory člověka poznáme z výrazu jeho obličeje, a samozřejmě také z očí,” potvrzuje vztahová poradkyně Cory Honickmanová.

Zadek  

Zapomínat rozhodně nelze ani na mužovo pozadí, které v celkovém hodnocení potenciálního partnera také sehrává výraznou roli.

„Není náhodné, že mnohé ženy při sexu směřují své doteky právě na zadek. Zvyšují tak vzájemný fyzický kontakt, dávají muži najevo své vzrušení. Správnými doteky také mohou usměrňovat rychlost milostného aktu, případně povzbuzovat partnera,” dodal D'Andrea.

Zdroj: https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/401420-muzske-telesne-partie-ktere-zeny-miluji.html

---

Kdy jsou ženy nejšťastnější

Jaké životní období je pro ženy nejradostnější? Nový výzkum ukázal, že nejvíce šťastné a spokojené jsou ty dámy, které jsou na mateřské dovolené nebo zůstávají s dětmi v domácnosti.

Včera 8:44

Podle odborníků ženy, které jsou s dětmi doma, v průzkumu vykazovaly daleko vyšší míru spokojenosti než ty, které chodily do zaměstnání. Dalo by se tedy říci, že mateřská dovolená je pro mnoho z nich tím nejšťastnějším obdobím jejich života.

Pokud by bylo toto období bráno jako práce, pravděpodobně by měla nejspokojenější pracovníky vůbec, zaznělo ve studii.

Pouze jeden ze sedmi rodičů, kteří zůstali na mateřské doma s dětmi, uvedl, že si přijde nespokojený. Což se dá považovat za velký úspěch, spokojenost uvedlo 87,2 % lidí na mateřské.

Spokojenost souvisí s profesí 

Průzkum, který provedla pojišťovna Liverpool Victoria, se dotázal více než 3000 lidí, zda jsou spokojeni se svým dosavadním životem, píše Daily Mail. Odborníci se poptali i na spokojenost v zaměstnání. I zde byli šťastní jedinci, rozhodoval především druh jejich profese.

Nejméně spokojených bylo v oblasti marketingu, reklamy a public relations (53,8 %). Dalších 59,4 % spokojených pracovalo u policie nebo bezpečnostních složek, 67,4 % tvořili lidé pracující jako prodejci, 70 % státní zaměstnanci a úředníci a 70,8 % spokojených lidí pracovalo v obchodní sféře.

Mezi top pět povolání s největším počtem spokojených zaměstnanců patřila práce v oblasti volnočasových aktivit, sportu a v cestovním ruchu (83,7 %), v charitativním sektoru (83,9 %), výtvarném umění a designu (84,4 %) a v pohostinství (86,3 %). První místo pak již obsadily zmiňované ženy (ale i otcové) v domácnosti (87,2 %).

Nejužitečnější poslání 

„Lidé v domácnosti jsou šťastnější než kdokoliv jiný v jakémkoli zaměstnání. Každopádně i práce v domácnosti je kolikrát mnohonásobně náročnější, než si většina lidí myslí,“ uvedli autoři studie.

Podle nich se také ženy v domácnosti domnívají, že jsou doma užitečnější než jejich protějšky v práci. Třetina matek chodících do práce uvedla, že by místo toho byly raději doma se svými dětmi.

Zmíněn byl také nápor ze strany britské vlády na matky, které jsou pod silným tlakem, aby si našly ve stanovené době práci a děti poslaly do školky.

Editorka stránek Conservative Woman uvedla, že tato studie ukázala, jak moc je pro ženy prospěšná rodičovská a mateřská dovolená. „Matky vědí, jak moc důležitý a zodpovědný úkol je vychovat své děti. Je škoda, že vláda takový názor nesdílí.“

ema, Novinky

---

Kdy jsou ženy nejšťastnější?! A muži?

Ženy jsou nejšťastnější v osmatřiceti, muži ve čtyřiceti. Tvrdí starší sedmdesáti let.

8. 1. 2015

Za peníze si štěstí nekoupíš. Ani to manželské. Přísloví potvrzuje průzkum z Velké Británie mezi tisícovkou těch, kterým už bylo sedmdesát a kteří se mohou ohlédnout za svým životem a zhodnotit nejproduktivnější léta. Podle jejich výpovědí nejvíce záleží skutečně na šťastném vztahu plném lásky. Předčí finanční zajištění a bohatství. A nejšťastnější jsou ženy v osmatřiceti, zatímco muži zhruba ve čtyřiceti letech.

Tehdy mají většinou dost peněz, kariéru, jsou stále fit a zdraví, mají přátele a většina také rodiny a vztahy. Jako nejlepší chvíle svých životů pak lidé starší sedmdesát let hodnotí narození dítěte, svatební den a narození vnoučat.

„Milující vztahy jsou důležitější než peníze a materiální úspěchy,“ tvrdí mluvčí pojišťovací společnosti Beagle Street, která průzkum provedla.

A čeho lidé nejvíce litují? Že nešli za svým životním snem a dělali v životě něco, co si přála rodina či okolí, nikoli to, co si přáli oni sami.

Výsledky průzkumu jsou shrnuty v krátkém filmu Happiest Moment, v němž osoby starší sedmdesát let dávají rady do života mladším generacím.

„Ohromujícím vzkazem těch, kteří mají nejvíce životních zkušeností, je, že klíčem ke štěstí je méně se trápit a více žít v přítomném okamžiku s lidmi, které máte nejraději… náš výzkum jasně dokazuje, že štěstí souvisí mnohem zásadněji se vztahy, přáteli a rodinou než se společenským a ekonomickým statusem,“ tvrdí Matthew Gledhill, šéf společnosti Beagle Street v rozhovoru pro Daily Mail.

Zdroj: http://www.odhaleno.cz/exkluzivne/clanky/15129/Kdy-jsou-zeny-nejstastnejsi-A-muzi

---

Ženy: nejšťastnější ve 28, nejkrásnější ve 32

30.6.2009 00:00   |   Styl

Všechno se dá zkoumat a mnohé se přitom vyzkoumá. Podívejme se na dva čerstvé pokusy, které měly zjistit, kdy se žena cítí nejšťastnější a kdy nejkrásnější.

 

Nedávný průzkum ukázal, že v osmadvaceti letech jsou ženy nejspokojenější se svým milostným životem a mají nejvíce sebedůvěry, co se týče vlastního těla. Tato sebedůvěra ale netrvá moc dlouho Po třicátých narozeninách si ženy začínají dělat starosti s vráskami a stárnutím. Společnost Clairol se na štěstí, sex a sebedůvěru vyptávala více než čtyř tisícovek žen.

V nejlepší formě

„Všechno v životě má nějaký vrchol a když tyhle aspekty kulminují ve skoro třiceti letech, není to špatné," řekl mluvčí Clairolu pro britský list Daily Telegraph.

„Ukázalo se, že v osmadvaceti letech si nejvíce žen připadá, že vypadají nejlépe, jejich tělo je v nejlepší formě a nejvíce si věří. V tomto věku nejčastěji mají stálou práci, pravidelný příjem, stálý vztah a hodně přátel. To všechno přispívá k obecnému pocitu štěstí. Už to není tak, že by ženy měly pocit, že od dvacátých narozenin jde život dolů," dodává.

Nejkrásnější? Ve dvaatřiceti!

Pravda, trochu s tím koliduje zjištění jiné skupiny britských vědců: z patnácti stovek oslovených Britek plných osmatřicet procent řeklo, že se cítily nejkrásnější mezi třiceti a pětatřiceti lety. Připisují to vyššímu sebevědomí i tomu, že v tomto věku už nasbíraly nějaké zkušenosti.

Krásné si ale připadají ženy, které se už mezi třicátnice počítat nedají. Pětina žen ve věku od čtyřiceti do šedesáti let uvedla, že se svým vzhledem byly nejspokojenější, když jim bylo čtyřiceti let. Tyto pocity odporují zažitému stereotypu mladičkých dívek, které si užívají nejvíce pozornosti.

Přitažlivost se pojí se zkušeností

Aktivní milostný život a vyvážená strava, na kterou si starší ženy dávají větší pozor, také přispívají k tomu, že se dámy cítí přitažlivější, než když jim bylo kolem dvaceti.

Psycholožka Sandra Wheatly uvedla reportérům listu Daily Mail, že pocit přitažlivosti a krásy se pojí se sebevědomím a životní zkušeností. A jak léta běží, ženy se stávají moudřejšími a jejich vnitřní jistota se zřejmě projevuje i navenek.

A jak to vidíte vy?

jik, ŽenyproŽeny.cz

---

Sexuoložka Hanka Fifková: Partner jako afrodiziakum

„Sex mi vůbec nic neříká a soulož pro mne představuje jen takovou formu tělocviku,“ přiznává nešťastně moje nová klientka. „Je mi jasné, že intimní život ke vztahu patří. Muži navíc očekávají od žen žhavý sex. Tak se tvářím, že se mi líbí. Jenže po čase přestanu tohle předstírání zvládat. Skončil kvůli tomu každý můj vztah.“

sobota 11. června 2016, 18:02

Stejné nebo podobné příběhy slýchám v ordinaci často. Je s podivem, že i v současné době existuje stále mnoho žen, které mají o sexu v partnerském vztahu nereálné představy. Myslí si, že milování je jako autíčko na klíček. Natočíme ho a ono jede.

Pro ženskou sexualitu však platí pravý opak. Nejede na klíček ani na setrvačník. Natož na povel. Pro ženy je důležité, s kým se milují a jakým způsobem sex probíhá. Jestli jim partner připadá sexuálně atraktivní a zda si s ním mohou rozumět i po fyzické stránce.

V naší civilizaci začíná většina vztahů erotickým zamilováním. To je dobře. V tomto období, kterému se také říká erotická fascinace, si tělo vyrábí vysoké množství erotizujících látek, které vášeň a touhu udržují v maximálních otáčkách.

Z hlediska dlouhodobého vztahu jde ale o unikátní etapu. Nikdy v budoucnu už partneři nezažijí období, které by bylo sexu tak nakloněné. Je dobré toho využít a hned od začátku sexuálně experimentovat. Hledat, co se komu líbí a tyto informace sdílet.

Prožívání orgasmu přiživuje chuť na sex 

Některé ženy si neuvědomí, jak je důležité, aby prožívaly orgasmus. Ty ženy, které orgasmus pokaždé jenom sehrají, se totiž samy dostanou do pasti. Po pár letech hereckých výkonů je jim hloupé přiznávat, že vše jenom předstíraly, aby potěšily partnera. Jenže právě prožívání orgasmu u nich bývá jedním z účinných preventivních kroků proti tomu, aby v dlouhodobém vztahu neztratily chuť na sex.

Stejně tak je s podivem, jak přetrvávají některé mýty. I když o sexu neustále píšou všechny ženské časopisy i weby a nejen ony. Jedním z nejvytrvalejších mýtů se zdá být ten, který vyvolává dojem, že sex rovná se soulož.

Ženy potřebují k tomu, aby si sex opravdu užívaly, docela specifické podmínky.

Věrohodné výzkumy však dokládají, že většina žen nedosahuje orgasmu při samotné souloži. Mnohem důležitějším zdrojem vzrušujících pocitů než samotná pochva je pro ně klitoris. Bohužel stále ještě existuje mnoho žen, které se stydí svému partnerovi říct, co by měl dělat a co by se jim líbilo. Přitom cestu ke svému orgasmu znají a mají ji dobře vyšlapanou.

Ženy potřebují k tomu, aby si sex opravdu užívaly, docela specifické podmínky. Například partnera, který jim rozumí a dokáže přizpůsobit průběh milování jejich potřebám. Zároveň by je měl přitahovat i eroticky. Takový muž bývá pro spokojený sexuální život něžného pohlaví asi tím nejdůležitějším.

„Vždycky jsem hledala spíš kamaráda nebo dobrého tátu pro moje děti,“ řekla mi i moje klientka. Nic proti tomu. Jenže jak moc ji bude lákat plození dětí nebo jenom sex s mužem, který jí nevoní ani ji nevzrušuje? Pak to snadno může končit milováním se zaťatými zuby a s těmi si ho opravdu moc neužije.

Hanka Fifková, Právo

---

Vědci mají nová data: masturbace je prý cesta ke kráse!

MASTURBACE ZLEPŠUJE NEJEN NÁLADU, ALE I PLEŤ. NEVYHÝBEJTE SE JÍ!

„Do vlastního nitra vcházej bez klepání,“ kdysi pronesl polský básník a satirik Stanisław J. Lec. Trefně. Ti, kdo často masturbují, vypadají mladší a svěžejší. Že by byla onanie receptem proti stárnutí?

18. 06. 2016 LUCIE MAIXNEROVÁ

„Slovo onanie pochází od biblického Onana,“ popisuje sexuolog Zlatko Pastor s tím, že v první knize Mojžíšově Genesis vyzývá Bůh Onana, aby oplodnil ženu svého zabitého bratra, tak jak bývalo zvykem, aby bylo zajištěno pokračování rodu.

„Onanovi se do toho moc nechtělo, a tak ‚vypouštěl sémě na zem, aby nezplodil synů bratra svého‘. Hospodinovi se to nelíbilo a zabil ho. Onan se tak stal prvním průkopníkem metody přerušované soulože, neboť neonanoval pro své potěšení, ale proto, aby neoplodnil bratrovu ženu,“ objasňuje historii masturbace Zlatko Pastor. Ale to už je dávno. Současnost „mazlivým prstům“ a pomůckám jenom přeje.

Příjemné k příjemnému

Podle tohoto sexuologa muži masturbují celoživotně téměř všichni. Ženy sice méně, ale uvádí se, že minimálně 80 procent žen někdy ve svém životě masturbovalo – což je dobře. Onanie obohacuje, dotváří intimní život a přináší pozitivní zážitky. A co zdravotní benefity?

Před lety studie z Lékařské univerzity v americkém Springfieldu trochu smutně dokládala, že zatímco pohlavní styk má pro člověka celou řadu výhod (například úpravu krevního tlaku, zdravé srdce a podobně), masturbace takových účinků nedosahuje, i když uvolňuje jisté druhy takzvaných šťastných hormonů. Dneska už je ale zase všechno jinak. Věda jde dál, informace jsou hlubší. Teď se podržte. V následujících týdnech a měsících totiž výrazně ušetříte svoji peněženku. Odteď už nebudete potřebovat omlazující séra ani krémy!

FOTO: PROFIMEDIA

Dochází ke zrychlení tepu, a tudíž k prokrvení pokožky. A to je pro její mladistvý vzhled žádoucí

Lepší než přípravky proti vráskám?!

Britský deník Metro s odkazem na ženský magazín Refinery 29 se sídlem v New Yorku uveřejnil, že sólo sex může pro vaši pokožku doslova udělat zázraky, a to díky zvýšenému průtoku krve. Výsledky? Pokud budete masturbovat pravidelně, srazíte si pár let dolů, zredukujete vrásky, a dokonce se můžete zbavit i akné a dalších kožních neduhů.

Wisconsinská dermatoložka Elizabeth Tanzi pro výše zmíněný magazín uvedla, že se nejedná o žádnou vědu. „Je to opravdu jednoduché. Sex snižuje stres, čímž se logicky snižují i hladiny stresových hormonů v těle. A to přispívá ke snížení zánětů a léčbě kožních potíží,“ popsala odbornice s tím, že co se týče masturbace, v konečném součtu a v porovnání se sexem ve dvojici je její vliv na pokožku ještě větší a lepší, než se zdá.

FOTO: PROFIMEDIAZbavíte se stresu a budete mít zase radost ze života!

S ní souhlasí i klinický a soudní sexuolog Eric Marlow Garrison z americké Virginie. Ten zastává názor, že lidé mají tendenci být uvolněnější, když masturbují, takže se protizánětlivý přínos pro pokožku násobí.Důležitá je hlavně pravidelnost

„Mohu říci, zda moji klienti pravidelně masturbují, či nikoli, a to na základě jejich vzhledu. Pokud je jejich pokožka zářivá a vypadá mladistvě, oni se pravděpodobně oddávají onanii víc než dvakrát za měsíc,“ uvádí odborník s tím, že na tohle „má oko“. Ale i kdyby ho neměl, jeho klienti mu říkají, že i když to dělají ve sprše nebo ve vaně, pociťují zvýšenou relaxaci, což má na vzhled pokožky taktéž vliv.

A z toho plyne ponaučení, že až si příště budete chtít dát pleťovou masku, můžete ušetřit, a ještě se u toho pobavit. Stačí si střihnout pár minut relaxační sebelásky a za pár dní vám každý bude hádat o pár let méně!

Zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/vse-o-sexu/44498-masturbace-zlepsuje-nejen-naladu-ale-i-plet-nevyhybejte-se-ji

---

Manuál pro muže: Kdy má žena největší chuť na sex?

 

Nicol Králová

Inspirací pro články jsou jí kamarádky, pro které je chápavou vrbou. Miluje krásné botky a kabelky, ulítá na kosmetice. Už se těší na první mimčo.

15. 6. 2016 

Výlety, dovolené, trampy, festivaly, víkendové pobyty. Když se jede ve dvou, sex je mnohdy na programu večera. Nebo ne? Kolísá vaše sexuální touha a partner se domů vrací naštvaný, protože „zase nic nebylo“? Příště se řiďte podle menstruace. Proč zrovna ta ovlivňuje vaši intimní chuť - nejen „venku“?

„Dost často se mi stává, že přítel naplánuje nějaký romantický víkend kdesi v Tramtárii. Maluje si, jak spolu povečeříme a budeme se milovat celé dva dny. Jako nic proti, mám docela ráda ty jeho nápady, ale teď to nějak není ono,“ krčí rameny sedmatřicetiletá čtenářka Jana, která se na místě činu, ať už je to v hotelu nebo kdekoli jinde, nemůže sexuálně uvolnit.

Změna prostředí pro znuděné páry? Jak kdy

​„Nakonec z toho nic moc nemám. Nějak výrazně mě to nebaví a už jsem si kolikrát i říkala, že bych radši byla někde jinde. Tuhle jsme dorazili domů ze Šumavy a já druhý den ráno dostala strašnou chuť na sex. Tam nebylo nic. Je to normální? Vadí mi změna prostředí, nebo co? Sama v sobě se moc nevyznám, ale když porovnám dobu před lety a teď, nikdy mi nedělalo problém užívat si sexu mimo byt. Tak v čem to může být?“ ptá se. Možností je několik.

 

Mohla vyprchat nebo zevšednět sexuální touha, nebo je chybou, že termíny (intimních) výletů plánuje pouze mužská polovička. Když totiž žena vezme věci do vlastních rukou a podle svojí menstruace odhadne, kdy bude mít na milování tu největší chuť, zvyšuje se pravděpodobnost kvalitně prožitých chvilek. Jak to? Za vším stojí hormony!

Ta správná hladinka. Alkoholová to není!

Totiž právě vliv pohlavních hormonů na ženu je obrovský. To, jestli zrovna milování odmítáte, nebo po něm už od rána prahnete a o polední pauze přetlak uvolňujete aspoň masturbací, záleží především na mužském hormonu testosteronu.

Uprostřed menstruačního cyklu, v době uvolnění vajíčka a vzestupu pohlavní aktivity byl prokázán nárůst celkového množství testosteronu v krvi, ale hlavně nárůst celkového množství takzvaného volného testosteronu, který není vázán na bílkovinu.

Nesmysl, ohradíte se. Vždyť žena jako taková je „tvořena“ ryze ženskými hormony, tedy estrogeny a progesterony. Na ničem jiném přece nezáleží… Nějaké malé procento testosteronu přece nikoho nemůže rozházet, natož rozhodovat o jeho milostných chutích. Tak to je trochu mýtus.

Základní esence ženské vzrušivosti

Známý český psychiatr Jan Raboch uvedl, že asi 5-25 % mužských pohlavních hormonů v těle ženy produkuje kůra nadledvinek, dalších 5-25 % uvolňují do krevního oběhu vaječníky. Většina tvorby testosteronu (50 až 70 %) probíhá na periferii orgasmu ženy přeměnou jiných steroidních hormonů. Tak to vidíte, „mužská část“ docela slušně ovládá tu ženskou. Tak proč ženy nemají častěji chuť na sex – respektive v době, kdy chtějí jejich milenci? To aby to nikdo neměl tak jednoduché…

Výše zmíněný lékař potvrdil, že řada žen před příchodem menstruace mívá různé potíže jako zvýšenou dráždivost, kolísání nálad, deprese, pocity na zvracení, tlak v prsou, zavodnění a tak dále. (Hovoří se o premenstruačním syndromu.)

Co je psáno, to je dáno

„Tyto ženy mají vrchol sexuální aktivity uprostřed cyklu. Naproti tomu u žen bez uvedených potíží byl zjištěn největší zájem o sexuální styky před příchodem menstruace,“ vysvětlil ve své publikaci O sexualitě a partnerských vztazích.

 

Všechno je to taková alchymie, hra hormonů, dozrávání vajíčka a kolísání hormonálních hladin. Každopádně, i když se věda musí ještě dost snažit, aby detailněji pronikla do této komplikované oblasti, vy už víte, kdy s největší pravděpodobností chcete sex – hodně sexu!

Teorii si nejlépe ověříte tak, že si budete vést menstruační kalendář a zaznamenávat si nejen plodné a neplodné dny či krvácení, ale i sexuální touhu. Za dva cykly už budete o dost moudřejší. A s tímhle materiálem se nejen letní intimní víkendy a výlety plánují o dost lépe. (Mimochodem, zvýšení hladiny testosteronu a tím pádem i touhy prý lze docílit delším pobytem mezi muži. Aspoň tohle tvrdí vědci z americké Royal College of Psychiatrists.) Takže kam a kdy vyrážíte?

Zdroj: http://www.bety.cz/sex-a-vztahy/clanky/19295/Manual-pro-muze-Kdy-ma-zena-nejvetsi-chut-na-sex

---

Oko jako okno do duše: Lze z něj vyčíst i sexuální orientaci

18.7.2016 - Martin Reichman

Říká se, že oči jsou oknem do duše. Patrně na tom něco pravdy bude, podle vědců z nich lze vyčíst i sexuální orientaci jejich majitele

Co o nás prozradí oči?

Nový způsob vyšetření sexuální orientace by mohl nahradit méně spolehlivé metody pomocí mužského pletysmografu a ženského vulvopletismografu.

Profesor Ritch Savin-Williams z Cornellovy University provedl zajímavý experiment. Na vzorku více než 300 homosexuálních, heterosexuálních a bisexuálních mužů a žen zkoumal reakci jejich zornic během sexuálního vzrušení. Testovaným subjektům profesor pouštěl videa se sexuální tématikou a kontroloval, jak na obrazy reagují jejich zorničky.

Co o nás prozradí oči?

Zatímco heterosexuálním mužům se vzrušením rozšiřovaly zornice u videí se ženami, homosexuálové reagovali takto na muže. Podle profesora Williamse jde o zcela nepodmíněnou a nekontrolovatelnou reakci s vyšší mírou přesnosti než u běžných vyšetření.

U skupiny žen byly výsledky testů méně jednoznačné – zatímco u homosexuálních žen byly výsledky obdobné jako u heterosexuálních mužů (jejich zornice reagovaly na erotické obrazy žen), heterosexuální ženy reagovaly obdobně na ženské i mužské podměty. Podle profesora Williamse ale nelze výsledky interpretovat tak, že by ženy byly přirozeně bisexuální. Ženské subjektivní vzrušení se jen nemusí shodovat se vzrušením těla. Proč tomu tak je sexuologové netuší. Jedna z teorií hovoří o tom, že jde o ženský automatický obranný mechanismus v obavě před znásilněním.

Zdroj: http://www.stoplusjednicka.cz/oko-jako-okno-do-duse-lze-z-nej-vycist-i-sexualni-orientaci

---

SEXUÁLNÍ RESTART: Jak ve vztahu udržet sex

16. 7. 2016 

Spíme spolu málo? Nebo je to dost? Musí sexu s přibývajícími léty vztahu ubývat? Můžeme si za to sami? To je jen zlomek toho, co se nám honí hlavou, když se přestaneme jeden druhého dotýkat. Když ztrácíme tolik důležitou blízkost. Máme ještě šanci sex do manželství vrátit?

 

Pokud chcete mít jistotu, že sex v manželství nebude problém, vyberte si muže se základním vzděláním, motorkáře, který bude trvat na tom, že ženská patří do kuchyně a chlap do hospody. V manželstvích, v nichž se partneři nesnaží o rovnoprávné dělení povinností a svých rolí, se problémy s nedostatkem sexu prakticky nevyskytují. Ovšem vzhledem k tomu, že jste začala číst tento článek, manžel nejspíš není zahradník, který vás večer nenechá ani si v klidu vyčistit zuby. A nejste v tom sama. Například v Británii se frekvence sexu mezi lety 2000 a 2010 snížila o dvacet procent. Američani zase zjistili, že nejméně 15 % párů loni nemělo sex vůbec.

Gary Lineker, někdejší fotbalová hvězda, později anglický televizní komentátor, loni šokoval své příznivce rozvodem svého druhého, ukázkového manželství. Oznámil, že nechce další děti (dvě už má z prvního manželství), zatímco partnerka chce další (má jedno z předcházejícího vztahu).

Lineker vždycky přesahoval i ty nejinteligentnější fotbalové hráče. Ale teprve po přečtení několika průzkumů zkoumajících nedostatek sexu v moderním manželství a článků na stejné téma od Caitlin Flanaganové mi konečně došlo, jak je Gary chytrý. Flanaganová je americkými publicistkami popisována jako antifeministka, ale píše tak přesvědčivě a zajímavě, že ji do své redakce přijal legendární New Yorker. Ale zpět k bystrému Linekerovi. Řada mužů se v pozdějším věku ochotně stává otci, zvláště mezi celebritami, které mají k ruce armádu posluhovačů. Proto se jeho důvod nemít další děti nezdál přesvědčivý. Lineker ale na vlastní kůži zažil to, o čem Flanaganová píše: jakmile se páru jedenadvacátého století narodí dítě, přestanou být milenci a mentálně se (aspoň ti ze střední třídy) posunou do role „tvořitelů“ vysněných jedinců. VŠECHNO se začne neúprosně točit kolem tvora, který je sice malý, ale má obrovskou moc změnit všechno, včetně milostného života rodičů. Lineker se podruhé oženil s modelkou, která už dítě měla. Proč by se měl v pětapadesáti, poté co okusil ráj dlouhodobého vzájemně uspokojivého milostného vztahu, vrátit k bezesným nocím? Proč nastupovat na start dalšího nekonečného závodního okruhu: Dýchá, nedýchá? Chodí, nechodí? Tahle, nebo tamta škola? Moderní rodičovství je jako drak, který požírá všechny ostatní vztahy a světy, a spolehlivě válcuje milostný život rodičů. Na ten pak nezbývá ani energie, ani nálada.

MUŽ NECHCE? NENÍ TO VAŠE VINA

Otázky týkající se nedostatku sexu jsou i na Googlu mnohem častější než témata jako nešťastné manželství nebo vztah bez lásky. Psycholožka Samantha Rodmanová svým klientkám vysvětluje, že manželky mají větší chuť na sex než jejich partneři naprosto běžně. To, že ve filmu je muž zpravidla portrétován jako neúnavný samec, je podle ní otřepaný blud, který nemá nic společného s realitou. I kolegyně a kamarádky, které se jinak o sexu baví velmi otevřeně, jeho nedostatek diskutují jen vzácně. Nejčastější příčiny nedostatku intimity v manželství jsou následující: jeden z partnerů se cítí uražený poté, co byl opakovaně odmítnut, jeden z partnerů je příliš zaneprázdněný nebo nedostatečně ohleduplný. Nebo staví na přední místo výlučně něco jiného: děti, stavbu domu, kariéru… Často mají manželé problém v komunikaci a nejsou si toho vědomi, natož aby se snažili problém rozlousknout. Nedostatek sexu můžou navíc způsobit tak různorodé problémy, jako jsou nedůvěra, nedorozumění, stavy úzkosti, finanční starosti, problémy s dětmi…

Přestaňte se zabývat tím, jestli jste v posteli dost dobrá. Váš partner může být vystresovaný, může mít potíže s erekcí a stydí se vám to říct. Než aby riskoval selhání, raději se sexu vyhne. Sexuologové v takovém případě radí, že je dobré muže uklidnit a přesvědčit ho, že se můžete jen mazlit, že nutně nemusí dojít k vyvrcholení. Pokud potíže s erekcí pokračují, mohl by za tím být problém s prostatou. Pak je zapotřebí partnera přesvědčit, aby šel na vyšetření. Je také namístě zamyslet se, do jaké míry vašeho partnera ničí stres z práce, z nekonečných složenek… Teprve potom má smysl zabývat se tím, jestli se jedná o emocionální problém vašeho vztahu. Sex je v manželství zároveň sbližující pojivo a zdroj uvolnění hromadícího se napětí. Když přestane fungovat jako zdravý ventil, vztah se dostane do cyklu – kde problémy hatí štěstí v posteli a nedostatek sexu pak násobí problémy…

CHUŤ NA SEX SE MĚNÍ A POMÍJÍ

Dnešní pojetí rodičovství, nekončící práce, péče o domácnost – to vše dohromady chuť na fyzickou intimitu spíše utlumuje, než stimuluje. Pokud váš vztah jinak funguje dobře, sexuoložka Suzi Godsonová radí pokusit se o drobné změny typu: chodit spát ve stejnou dobu jako ten druhý, nemít v ložnici iPady ani telefony, sprchovat se na noc, spát nazí, mít zamykatelnou ložnici, čistě povlečené postele… Pokud je váš vztah bez sexu už několik měsíců, odborníci radí začít problém řešit dříve, než si oba zvyknete. Zpočátku stresující situace, kdy máte postel jenom na spaní, se může rychle proměnit v normu, a než se nadějete, měsíce se promění v roky. Pak bude řešení mnohem složitější, protože vztah bude zatížen betonovým nánosem hořkosti, zklamání, frustrace z odmítání a nechuti. Někdy je problém jenom v komunikaci, a ani v tomto případě nepomůže zlostně se otočit na druhou stranu. Vytáhněte manžela na večeři, vytvořte atmosféru, abyste se oba cítili dobře a byli schopni mluvit spolu otevřeně, aniž byste se museli bát, že na vás váš protějšek zaútočí nebo že vás shodí. Je pozoruhodné poznat pohled někoho, kdo se na stejnou situaci dívá objektivem obyvatele Marsu… Tvrdším oříškem je situace, kdy je za problémem nedostatek fyzické přitažlivosti. A kupodivu jen málokdy vadí vašemu partnerovi kila navíc. Spíš jde o to, že jste se ve vztahu dostali do fáze, kdy se mu nelíbí vaše chování, váš přístup. Pak potřebujete někoho nezaujatého, nejlépe odborníka, terapeuta, který vám oběma může pomoci vymotat se ze zaběhnutých a pro váš vztah destruktivních vzorců chování.

PŘESVĚDČTE MANŽELA, AŤ SE TAKÉ NAMÁHÁ

Sexuologové vědí, jak těžké bývá přesvědčit partnera k návštěvě poradny. Přesto se shodují v tom, že pokud váš partner není ochoten problém v poradně řešit, měla byste se vážně zamyslet. Dovedete si představit, že tento stav bude trvat dalších mnoho let? Chcete v takovém vztahu pokračovat? Nikde není psáno, že bez sexu to nejde. Existují páry, které spolu žijí, vypadají velmi spokojeně a nikoho v okolí by ani nenapadlo, že drží celibát. Takový pár ale může být spokojený jenom v případě, že to takto vyhovuje oběma a že si jeden z nich nepřipadá ve společné posteli zoufale sám.

UDĚLEJTE SI NA INTIMITU ČAS

Jakmile jste spolu ovšem zajedno v tom, že chcete sex do svého manželství vrátit, měli byste si udělat čas a prostor na vytvoření intimity, která byla vlastní začátkům vašeho vztahu. To ale nepůjde, když na sebe u ledničky vřískáte, čí je vina, že v ní už zase není ani mlíko. Jakmile se vám podaří vrátit do vašeho uhoněného týdne intimní situace, můžete si začít hrát. Sexuologové doporučují zkoušet čím dál tím vkusnější a rafi novanější hračky, vytáhnout z partnera, o čem sní. Ale to už jsou detaily, které mohou fungovat teprve tehdy, když budete mít příležitost vidět jeden druhého zase v láskyplném světle. Kdy opět začnete jeden druhého přitahovat.

Znamená to podlézat půl roku tchyni? Třeba proto, aby jednou o víkendu pohlídala děti, protože se spolu budete moci tak jako kdysi vydat na sachr do Vídně a rozpustile se pak blížit k hotelu, který si už nemůžete dovolit? Stojí to za to! Zaplatit za šest hodin hlídání, abyste si beze spěchu užili večeři a pak ještě drink v baru? Určitě, skoro všechno – s výjimkou vražd a krádeží – stojí totiž za to, vrátit sex zpátky do vašeho manželství.

Z POHLEDU MUŽE

Protože rozvod v neuspokojivém manželství dnes nejčastěji iniciují ženy, stojí za to, podívat se na příběh muže, který (ochotně) souhlasil s rozvodem, protože si od něj sliboval, že tím skončí jeho problém s nedostatkem sexu v manželství: „Začali jsme s manželkou chodit na terapii a výsledkem bylo, že jsme expertce uvěřili, že pro nás dva bude rozvod nejlepší řešení. Nabádala nás, ať jsme věcní a konstruktivní a pak to ani nemusí bolet. Manželka mi pak řekla, že potřebuju někoho, kdo taky pořád myslí na sex. Já opáčil, že ona zase potřebuje někoho, kdo jí bude obstarávat děti bez toho, že by s ním musela mít sex. Odstěhoval jsem se do nedalekého bytu a večer chodil děti koupat a večeřet s nimi. Starší dcera se zeptala: „Takže jste jako kamarádi, co se už nelíbají?“ Souhlasili jsme a vypadalo to, že všechno proběhne civilizovaně a hladce, jak slibovala terapeutka. Jenomže pak jsem opravdu potkal ženu, kterou sex bavil stejně jako mě. Představil jsem ji dětem. Když si jednou večer exmanželka všimla cucfleku na krku, do příštího dne vyměnila zámky a poslala mi textovku, že nedovolí, aby se její děti stýkaly s takovým haj… Když o tom přemýšlím zpětně, je mi líto, že jsem ve vkusně vybavené kanceláři terapeutky jen seděl, nejapně přikyvoval jako osel a poslušně srkal heřmánkový čaj. Nikdy jsem neřekl, co jsem si ve skutečnosti myslel. Že mám na manželku příšerný vztek. Že mě štve, že když přijdu z práce, nemluvíme dennodenně o ničem jiném než o starostech ohledně dětí. Když to nebyla rýma, tak kráva ze školky, co děti nenaučí ani zpívat, nebo že potřebují novou vzdělávací hru. Připadalo mi, že život skončil; jsem dobrý jen na to, abych vydělával. O tom, kam peníze půjdou, rozhodovala žena. Mrzelo mě, že jsem nemrsknul tím hezkým designovým hrnkem a že jsem jim to tam nenasázel. Možná že kdybych se z toho vyřval, manželství se ještě dalo zachránit. Místo toho jsem to vzdal. A připouštím, že jsem se tajně těšil, že zase konečně budu mít normální sex. Časem mě děti začaly chodit navštěvovat. Jednou v noci se můj čtyřletý probudil, vzlykal: „Když budu hodný, vrátíš se k mamince?“ Když se trápí vaše dítě, připadáte si jako nejhorší lúzr a zrádce. Mám-li být upřímný, nikdy jsem nebral manželství příliš vážně. Doufal jsem, že rozvod mi přinese svobodu, místo toho jsem cítil strach. Nebyl jsem ochotný poprat se s těžkostmi, čekal jsem, že vztah a pak rozvod bude stejně snadný a bezbolestný, jako když si jeden na internetu objednává televizi. Když něco nefungovalo, vyhnul jsem se těžkému řešení, jednoduše jsem se posunul jinam.“

Zdroj: http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/sexualni-restart-jak-ve-vztahu-udrzet-sex-27989

---

O znásilnění fantazíruje až 57 % žen. 84 % mužů touží po více partnerkách najednou

Není úspěch erotického románu Padesát odstínů šedi nakonec jen odrazem fantazií, které jsou mezi lidmi značně rozšířené? Ukazuje na to kanadská studie, která byla zveřejněna na serveru Journal of Sexual Medicine a opírá se o svědectví 799 mužů a 717 žen dotazovaných na internetu.

Upřesněme však nejprve, že většina sexuologů jasně rozlišuje mezi tím, co se odehrává ve fantazii, a aktem samotným. Člověk si může představovat scény, aby zvýšil svou sexuální touhu, ale nemusí mít v úmyslu je realizovat. Neboť fantazie je dokonale kontrolovaný a řízený produkt mysli, píše francouzský deník Le Figaro.

Již v roce 2008 psychologové Joseph Critelli a Jenny Bivonaová z Texaské univerzity zdůrazňovali tento zásadní rozdíl. Například 31 až 57 procent žen si představuje znásilnění a u devíti až 17 procent z nich jde o fantazii číslo jedna, ale v reálném životě žádná z nich nemá chuť být znásilněna. Je to i známka toho, že se fantazie jen málo ohlíží na společenské konvence nebo racionální uvažování.

Při kanadské studii vědci vyzvali její účastníky, aby oznámkovali čísly od jedné do sedmi intenzitu svého zájmu o 55 sexuálních fantazií. Jednička znamenala žádný zájem, sedmička velmi silný zájem. Mezi muži jsou nejrozšířenější fantazie tyto: pocit lásky při pohlavním styku (88 procent), orální sex (87 procent) a milování se dvěma ženami (84 procent). První dvě představy jsou rovněž hojné u žen: první fantazie vzbuzuje zájem 92 procent žen a druhá 78 procent. O milování mezi jedním mužem a dvěma ženami sní jen 36 procent žen a sex se dvěma muži si představuje jen 30 procent žen. Studie překvapivě ukázala, že fantazie o podřízenosti, které bývají s oblibou přisuzovány ženám, jsou ve skutečnosti časté i u mužů.

Dále ze studie vyplynulo, že se mnohem častěji, než se předpokládalo, objevují sexuální fantazie považované za vzácné či nezvyklé, a to jak u mužů, tak i u žen. Například to je močení na partnera, nošení šatů opačného pohlaví při milování či sex s prostitutkou nebo s prostitutem. Z 55 fantazií, které vědci pokusným osobám předestřeli, se nakonec ukázaly jako vzácné jen dvě: pedofilie a zoofilie, jimž se oddávalo méně než 2,3 procenta dotázaných.

Studie není tak docela reprezentativní, poněvadž byla realizována přes internet. Její autoři zejména konstatují, že se jí účastnilo málo lidí ve věku přes pětapadesát let. Odpovědi na otázky, které byly anonymní, jsou však považovány za platné za té podmínky, že nebudou automaticky převáděny na celou populaci.

Autor ČTK

---

JAK TO VIDÍ CHLAP: PROČ NECHCE TRÁVIT ČAS JEN SE MNOU?

Čtenářka Alice by ráda trávila se svým přítelem víc času v soukromí. On ale prosazuje nabitý program ve společnosti přátel. Chce tím zabránit vzájemným hádkám? Dozvíte se, co si myslí Josef Hausmann.

21. 07. 2016JOSEF HAUSMANN

Čtenářka Alice je nešťastná z toho, že s ní partner už nechce trávit tolik času o samotě. A tak napsala Josefu Hausmannovi dopis, jak má tuhle situaci pochopit.

„S přítelem jsem necelé 3 roky a poslední dobou mám pocit, že se mnou nechce být nikdy sám – oba jsme přes týden dost zaneprázdnění a na víkendy mimo město zve vždy i své kamarády, do kina chodíme zásadně alespoň ve 4 lidech, a teď dokonce navrhl společnou dovolenou s dalšími páry. Mám jeho přátele ráda (také máme hodně společných kamarádů), ale neznamená to, že se se mnou už nudí? Jestli to půjde takhle dál, další na programu bude společné bydlení! Občas se hádáme kvůli maličkostem, takže je možné, že se tomu snaží vyhnout právě pomocí přítomnosti dalších lidí?“

Vážená Alice, to, co vám napíšu níže, rezonuje – jak jsem si ověřil z prodejnosti mých knih a odezvy na mé názory – v myslích velké spousty mužů. Proto se nad tím prosím zamyslete a neodkopněte to jako osamělý názor jednoho ujetého blázna, jak vám budou přispěvatelky do diskuse radit pod článkem.

Muži (chtě nechtě) musejí přijmout s ženiným tělem, o které jim jde především, i veškerý přívažek okolo – s trochou eufemizmu to nazvěme ženina osobnost. Zatímco ženino tělo muži na jeho pokrytí tělesných potřeb postačí, ženina osobnost (a s ní spojený mnohokrát zde diskutovaný ženský neprogram) nestačí na pokrytí mužových „osobnostních“ potřeb. Už vůbec pak ne takovému, který v družné mužské společnosti vyrostl a na její programem přetékající zábavu si zvykl.

Takový muž o víkendech a na výletech s kamarády muzicíroval, sportoval, popíjel, pošťuchoval se a dělal si naschvály, hrál šachy i karty, smál se „blbým“ nápadům, vyprávěním historek ze života a zažíval tisíc dalších věcí. A teď má najednou jet na dovolenou nebo na výlet s jednou ženou, se kterou se zná již několik let. S ní má teď (jako nějaký důchodce) sedět u kafíčka, procházet se po nábřeží, očumovat na tržištích a v obchodních domech, ležet (a zívat) na dece u moře a vést nasládlé kecy – zkrátka nuda na nudu. Nedivte se, že si do svého nového světa po boku ženy, kam byl biologicky dotlačen, snaží vzít kus svého světa starého, plného kamarádství, družnosti a legrace.

Snažte se ho v tom pochopit – vždyť vás to nic nestojí. Naopak – není dovolená ve více párech zábavnější než dovolená ve dvou? Jestliže potřebujete mít pocit, že váš chlap patří jen vám, čehož důkazem má být, že budete spolu jen ve dvou, brzy ho umoříte nudou a zmizí. I když budete mít společné bydlení, tolerujte mu jeho úniky za kamarády na „zdravý vzduch“.

A najděte si také vlastní program – kromě obohacení vlastního života i snáze pochopíte myšlení těch, kteří ten program mají.

Pokud je vaším jediným programem oprašování vlastního chlapíčka (a posléze jeho hrobu), je to hodně málo. Spoustě ženám to k životu stačí, nechtějte ale po chlapovi, aby takovou životní břečku popíjel s vámi.

 

Zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/jak-to-vidi-chlap/44729-jak-to-vidi-chlap-proc-nechce-travit-cas-jen-se-mnou

---

Svatba v Klatovech skončila šokem. Ženich řekl: „Ne!”

Vážený pane ženichu, vstupujete dobrovolně do manželství se zde přítomnou...?“ „Ne!“ Ve filmových komediích to tak někdy končí. Anebo začíná. Ale v reálném životě takový šok zažil málokdo. A k smíchu to určitě není.

svatba

 

FOTO: Profimedia.cz

Dnes 16:10

Své o tom ví nevěsta, která se v sobotu v polovině července vdávala na radnici v Klatovech. Obřad už dospěl k závěrečné formulce, když snoubenec zcela nečekaně zařadil zpátečku.

Samozřejmě jsem byl překvapený. Je to velmi nepříjemné pro všechny zúčastněnéOddávající„Nic takového se mi ještě nestalo,“ řekl Právu klatovský starosta Rudolf Salvetr (ODS), který byl v tu chvíli v roli oddávajícího.

„V podobných situacích je ještě šance věc napravit. Někdy některý ze snoubenců řekne ‚Ne‘ z hecu nebo v hloupém žertu. To ale nebyl ten případ, takže sňatek je pochopitelně neplatný,“ konstatoval Salvetr.

„Samozřejmě jsem byl překvapený. Je to velmi nepříjemné pro všechny zúčastněné. Dělají přípravy, proběhne téměř celý obřad a pak to tahle dopadne,“ dodal starosta.

Totožnost snoubenců neprozradil, podle informací Práva se jednalo o mladý pár. „Byla to taková uměřená svatba, všichni účastníci byli velice slušní,“ dodal Salvetr.

Když si nedají pusu, je to jejich věc.Jitka Kunstová

Podobných případů je jako šafránu. „Snoubenci třeba chvilku váhají, ale že by svatba dopadla takhle, to nepamatuji “ sdělila Jitka Kunstová, která má více než třicetiletou praxi na plzeňské matrice.

Jasná pravidla

Obřad má svá pevně stanovená pravidla. „Pokud někdo ze snoubenců řekne ‚Ne‘, zeptá se ho oddávající znovu. Teprve když je odpověď opět negativní, musí být manželství prohlášeno za neuzavřené,“ vysvětlila Kunstová. Další svatební rituály, jako je třeba výměna prstýnků nebo první manželské políbení, povinné nejsou.

„Když si nedají pusu, je to jejich věc. Překážka k uzavření manželství to rozhodně není,“ uzavřela Jitka Kunstová.

Ivan Blažek, Právo

---

...doporučené externí odkazy

muž a žena - film

Osho - rozdíl muž a žena

6 věcí, které probuzený muž chce od ženy

pixabay

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

 

 

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na