Bylinky na odvodnění organismu
Jak poznáte, že vaše tělo zadržuje vodu? Pokud si připadáte oteklí, víc se potíte, otékají vám nohy a váha ukazuje najednou o něco víc, ukládá se ve vašem organismu víc vody, než je prospěšné. Než navštívíte lékaře, je možné se nadbytečně zadržované vody zbavit úpravou životosprávy a vhodnými bylinkami.
Zkuste víc pít a dejte si meloun
První a hlavní pomoc při nadměrném zavodnění je kontrola vašeho pitného režimu. Pokud totiž málo pijete, může si vaše tělo dělat zásoby. Zkuste tedy pít více čisté vody bez bublinek. Dalším krokem je snížení příjmu soli a výrobků, ve kterých je obsažena ve velkém množství, což jsou zejména uzeniny a různé instantní směsi.
Dalším krokem, který můžete podniknout pro odvodnění je, zařadit do svého jídelníčku potraviny, které samy o sobě dokážou odvodnit. Je to například okurka, jablka, vodní meloun, celer, petržel nebo pastyňák.
Pokud úprava životosprávy nepomůže, povolejte na pomoc bylinky. Užívají se v různých formách – jako čaje, extrakty nebo kapky. Pokud si chcete bylinky sami sbírat a sušit, je pro vás nejlepší čaj.
Bylinky na odvodnění organismu:
- Přeslička rolní
- Pýr plazivý
- Březové listy
- Jalovec
- Libeček
- Řebříček
- Brusinka
- Černý rybíz
- Černý bez
- Kopřiva
- Zlatobýl
- Smetanka lékařská
- Prvosenka jarní
Jak si připravit čaje na odvodnění
Březový čaj připravíte z hrstky listů břízy, které zalijete 250 ml vařící vody a necháte 10 min louhovat. Pak čaj scedíte. Denně pijte 2-3 šálky tohoto neslazeného čaje.
Jalovcový čaj uvaříte ze dvou lžiček nadrcených jalovcových plodů, které zalijete 250 ml studené vody a necháte několik hodin louhovat. Tohoto čaje byste měli denně vypít dva šálky.
Čaj z petržele si připravte buď z půlky čajové lžičky semene petržele, polévkové lžíce nati, nebo z nastrouhaného kořene. Zalijte 250 ml studené vody a nechte 8 hodin louhovat. Pak sceďte. Tento odvodňovací čaj je dobrý při potížích s močovým měchýřem nebo při bolestivé menstruaci.
Odvar z prvosenky jarní si můžete připravit jak z květů, tak z natě. Dvě lžičky zalijte 250 ml vařící vody a nechte 15 min louhovat. Denně byste měli vypít šálek tohoto čaje, který kromě odvodnění působí pozitivně na pleť.
Čaj ze zlatobýlu si připravíte ze lžíce nařezané natě, kterou zalijete 500 ml vařící vody. Nechte zchladnout, sceďte a pijte tři šálky denně. Tento čaj kromě odvodňování také tlumí zánětlivé zažívací procesy a tlumí bolesti.
Zkuste přírodní přípravky, které vás odvodní spolehlivě
Pokud babské rady a čaje nepomáhají, zkuste trochu silnější prostředky - přírodu k vůli tomu opouštět nemusíte. Pomůže vám výtažek bylin na odvodnění organismu 3 bylinky na odvodnění.
Pokud potřebujete ještě něco účinnějšího, H2Out je také preparát z bylinných výtažků, je však obohacený o kofein, který působí jako diuretikum a tímto způsobem odvodňuje.
Oba tyto prověřené preparátu koupíte v uživateli velmi dobře hodnoceném e-shopu prozdravi.cz
Zdroj: http://tajemstvizdravi.cz/bylinky-na-odvodneni-organismu/#
---
Jak na zavodněný organismus?
Máte zavodněný organismus?
Zadržování vody v organismu a následný efekt kil navíc není ničím výjimečným. Nepříjemnými doprovodnými příznaky často bývají i oteklé nohy či oči, což se projevuje zejména ráno po probuzení. Proč se to ve vašem těle děje a jak se nechtěného zavodnění zbavit?
Neukazuje ručička na váze večer a ráno to samé?
Příčinou zřejmě nebude rapidní přírůstek tukových zásob. Prudké změny váhy, jakými jsou například byť kilový rozdíl na váze ráno ve srovnání s večerem, má na svědomí právě zadržovaná voda. Rovnováha mezi vylučováním a zavodňováním se tak naruší a vy můžete mít nepříjemný pocit nafouknutí či otoku. Proč se tak ve vašem těle děje? Souvisí to zejména se stravou, kterou jste snědli, resp. s jejím deficitem.
Prsty v tom má sodík i cukry
Právě nadměrný příjem sodíku je nejčastějším důvodem, proč dochází ke nadměrnému zadržování tekutin v těle. Příliš mnoho sodíku konzumuje většina z nás zejména v pochutinách, jako jsou slané oříšky, chipsy, krekry, ale zdrojem je i přesolené jídlo, polotovary, či zpracované jídla. Podobně to však v těle funguje také s nadměrným příjmem cukru a škrobu. Pozor proto i na přejídání těstovinami, bílou rýží nebo slazenými nápoji a zákusky.
Viníky mohou být i nemoc a léky
Pokud jste se právě dozvěděli, že jste zavodnění i když nekonzumujete hodně slaného či sladkého, můžete mít pravdu. Příčinou zavodnění totiž může být i nemoc, zejména nesprávně fungující ledviny. Kromě toho se mohou na zadržování vody v těle podílet i léky, které berete – například hormonální antikoncepce. Pokud si myslíte, že je tento problém způsoben právě nevhodnou léčbou, poraďte se se svým lékařem o jiné alternativě. Kolísání váhy spojené s tímto problémem může také u žen souviset i s menstruačním cyklem.
Co platí proti zavodnění?
Pokud jste přesvědčeni o tom, že nadbytek vody ve vašem těle má stravovací základ, pak je klíč k jeho odstranění poměrně jednoduchý – změnit jídelníček. Jak?
- příjem soli omezte na minimum – vzdejte se všeho slaného či prosoleného, co vám přijde do cesty, přestaňte používat slánku k při stolování pokrmů v restauraci, vyhněte se rychlému občerstvení a zpracovaným jídlům a polotovarům, které obsahují množství sodíku. Nevhodné jsou i slané sýry a uzeniny.
- odpusťte si i cukr – pokud to myslíte vážně, měli byste se vzdát i cukrovinek, sladkostí, zákusků, ale i bílého chleba, pečiva, bílé mouky, těstovin a bílé rýže. Množství cukru se skrývá v slazených a energetických nápojích, proto pozor i na ně.
- doplňte draslík – tento minerál je velmi důležitý pro udržení rovnováhy tělesných tekutin. Neváhejte proto jíst více ovoce a zeleniny, které ho obsahují. Bohatými zdroji draslíku jsou například: banány, meruňky, pomeranče, brambory, drůbež, či mléčné výrobky.
- pijte, pijte, pijte – zní to sice jako nesmysl na druhou, ale co se zpočátku může zdát jako ještě větší zlo, je právě naopak pomocí. Dostatek čerstvé vody dokáže vyplavit z těla nahromaděný sodík a s ním společně i nadměrně zadrženou tekutinu.
- obiloviny, luštěniny i mořské řasy – vaše strava by se měla skládat ze zeleniny, vhodná je například chřest, kořenová zelenina, například mrkev, petržel, celer. Dbejte na dostatek luštěnin (zejména sója a mungo), z obilovin byste měli upřednostnit zejména oves a ječmen. Doplňte si i vitaminy A a C a vhodný je i příjem mořských řas, zejména druhu kombu.
Pomáhá také lymfodrenáž
Lymfatický systém hraje při tématice nadměrného zadržování tekutin v těle důležitou roli. Pokud je přetížen, nesplňuje svou funkci na 100% a tím pádem také přispívá ke zavodnění.Efektivně působí lymfodrenážo v kategorii: , která se provádí přístrojově a pocitově připomíná příjemnou masáž nohou. Ještě o něco účinnější je však ruční lymfomasáž, kterou můžete podstoupit u maséra. Bez úpravy životního stylu však ani ona nepřinese zázraky. Lymfodrenáž má kromě odvodnění i jiné přednosti – pomáhá například snižovat hmotnost, zmírňuje celulitidu a je i prevencí křečových žil.
Zdroj: http://www.rehabilitace.info/zdravotni/jak-na-zavodneny-organismus/
---
...doporučené externí odkazy