Játra a jaterní poruchy

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle a podílí se na nejméně 500 tělesných funkcích.

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle a podílí se na nejméně 500 tělesných funkcích. Dnes jsou játra ze všech orgánů v lidském těle na prvním místě z hlediska zátěže a paradoxně od nás dostávají často ne zrovna nejlepší péči.

Pokusíme se Vám stručně popsat jak fungují játra, jaké jsou některé z nejčastějších onemocnění jater a jak se dá zlepšit činnost jater.

Potíže popisované v tomto článku zahrnují obecně hepatotoxicitu, akutní a chronickou hepatitidu, ztučnění jater, cirhózu (alkoholickou i nealkoholickou), žlučové kameny, parazity, jako např. Motolice jaterní (Opisthorhis Felineus), záněty jater a žlučových cest, poruchy produkce žluči a rakovinu jater.

Základní fyziologie jater

Játra obsahují naprosto úžasné buňky – hepatocyty, které vykonávají většinu ze stovek funkcí jater. Hepatocyty jsou nejdůležitějším typem jaterních buněk. Ostatní buňky mají spíše podpůrnou roli.

Čtěte také: játra - naše nálada

Vše, co se požije prostřednictvím zažívacího traktu jde nejprve do jater ke zpracování, předtím než se zpracované živiny pustí do hlavního krevního oběhu. Úkolem jater je pečlivě monitorovat a zkontrolovat vše, co pozřeme, zadržet vše, co je pro lidské tělo výživné a odmítnout co je špatné a ideálně detoxikovat a odstranit všechny toxiny z potravin, léků, alkoholu a cokoliv dalšího škodlivého.

Obzvláště dnes jde o zcela impozantní a téměř nemožnou práci, se kterou mají játra co dělat. Jídlo je často nekvalitní anebo často bývá k jeho výrobě použito mnoho syntetických přísad, jako jsou konzervační látky, barviva, příchutě a stovky jiných, které nemají vůbec žádnou výživnou hodnotu. Jen pochopení tohoto základního faktu nám dá poměrně solidní ponětí o tom, proč jsou dnes játra pod většiny lidí po neustálým tlakem.

Kromě toho, stovky toxinů jsou všude kolem nás – materiály kterých se dotkneme, ve vzduchu a ve vodě, v našem oblečení, v léčivech, ve vakcínách a všude jinde. Odfiltrovat všechny z našeho těla je velká práce.

Čtěte také: alveo - komplexní detoxikace

Játra jsou schopna metabolizovat nebo pozměnit mnoho toxinů, aby mohly být následně odstraněny z těla. Některé z nich jsou odsunuty do krevního oběhu a následně detoxikovány ledvinami. Jiné postoupí do žluči, která je sekrecí jater. Žluč teče do žlučníku pro skladování, možná další transformaci a odtud proudí žluč do tenkého střeva. Ve správném případě jsou toxiny vylučovány stolicí. I když je toto velmi stručné, pomůže nám to pochopit základní strukturu a funkční nastavení mechanismu jater.

Proč na játrech tolik záleží

Játra plní nejméně 500 důležitých tělesných funkcí. Mezi nimi jsou detoxikační funkce, odbourávání bílkovin a re-syntéza proteinů z aminokyselin, změna aminokyselin z jednoho typu na druhý, zpracování tuků, sacharidů, výroba trávicích enzymů jako jsou lipázy, produkci cholesterolu – důležitý surový materiál, ze kterého jsou všechny pohlavní hormony, steroidní hormony nebo hormony stresu tvořeny. Celý výčet pokračuje takto dále.

Játra jsou jedním z hlavních detoxikačních orgánů těla. Játra filtrují vše, co přijde do střev, a stejně tak filtrují krev. To je jejich jedinečná vlastnost, kterou žádný jiný orgán nemůže nahradit.

Jak játra filtrují krev a materiál ve střevech zatím neumíme dobře popsat, nicméně základem je, že jsou schopny rozlišit škodlivé části od životně důležitých živin, hormonů, enzymů a dalších složek. Řada toxinů se mění v játrech na méně toxické. To je například to, co se děje v játrech s alkoholem.

V mnoha jiných případech jsou škodlivé drogy nebo chemické látky jednoduše odstěhovány z těla odsunutím do žlučovodů a odstraněny. Předpokládáme, že játra dokáží rozlišit dobré od špatného pomocí složitých biochemických reakcí a dokonce rozpoznají i vibračně-informační hodnotu látky.

O funkcích jater by mohla být napsána celá dlouhá kniha.

Jaterní toxicita

Obecně vzato je jaterní toxicita dobré místo, kde můžeme začít diskutovat o jaterních dysfunkcích. Jaterní toxicita také přímo souvisí s příčinou všech ostatních jaterních potíží.

Příčiny jaterní toxicity jsou zejména:

  • Příliš mnoho potravinářských přídavných látek konzumovaných na denní bázi.
  • Nadužívání léků. Například pravidelné užívání Tylenolu a jiných volně prodejných léků je hlavní příčinou onemocnění jater.
  • Nadměrné pití alkoholu.
  • Environmentální toxiny, jako jsou antiperspiranty, zubní amalgamy, šampony, barvy na vlasy, dezinfekční chemikálie a další.
  • Kvašení a hniloba potravin v zažívacím traktu, které produkují alkohol, acetaldehyd, další toxiny a také plísně.
  • Infekce, které vylučují endotoxiny a exotoxiny, které jsou velmi škodlivé pro játra.
  • Deficity základních živin, jako jsou např. selen, chrom, zinek, vitamin C a další, které jsou potřebné k detoxikaci jater a dalších jaterních aktivit.

Příznaky jaterní toxicity:

Člověk nemusí jevit zrovna žádné vnější příznaky jaterní toxicity. Nicméně někteří lidé trpí zácpou, zápachem z úst, kožními problémy, bolestmi pravého horního kvadrantu břicha, poruchami srážlivosti krve, jinými zažívacími poruchami, jako je plynatost, nadýmání, syndrom podrážděného střeva, Crohnovou chorobou a dalšími potížemi. Mnoho lidí také trpí vážnějšími nemocemi, které skutečně pocházejí z jejich toxických jater, protože tyto již nemohou déle filtrovat jedy nebo vykonávat své stovky dalších důležitých funkcí správně.

Identifikace obecné hepatotoxicity je obtížná standardními lékařskými metodami. Jaterní testy z krevního séra jsou obvykle normální. I jaterní biopsie může vypadat normálně. Parazitální testy mohou být negativní. Testování na toxické chemické látky je nákladné takže se obvykle provádí jen pokud existuje vysoké podezření o přítomnosti určitého toxinu.

Metoda Doktor.cz doporučuje diagnostiku jaterní toxicity pomocí Biorezonance anebo vlasové analýzy, které obvykle odhalí přítomnost toxických kovů, které se vždy do určité míry hromadí v játrech. Jedná se zejména o měď, kadmium, rtuť a olovo.

Dokonce i většina dětí má toxická játra již od narození a jejich stav byl dále jen zhoršen vakcínami, léčivy, špatnou volbou potravin, antibiotickou léčbou a často byly také vystaveni mnoha dalším toxinům.

Čtěte také: detoxikace sleziny

Léčba jaterní toxicity není složitá a zahrnuje zejména správnou úpravu jídelníčku, životních návyků, dále také kávové klystýry, stejně jako Biologicky aktivní doplňky a Fytoterapii.

Léčení musí v první řadě být pomalé. Játra nejsou schopny odstranit velké množství toxinů rychle. Čím více člověk játra detoxikuje a napomáhá jejich regeneraci, tím je člověk zdravější a v játrech se výrazně umocňuje schopnost odbourávat toxické látky.

Tučná játra = Zanesená a přetížená játra

Zanesená a přetížená játra nemusí být odhalena na většině krevních testů nebo pomocí klasických laboratorně-lékařských rozborů. V každém případě je potřeba sledovat nevyrovnané hodnoty triglyceridů a poměry HDL a LDL.

U analýzy Biorezonanční metodou máme práci jednodušší. U ukazatelů při vlasové analýze jde obvykle o nízké poměry sodíku a draslíku (koeficienty o méně než 2), vyšší hladiny toxických kovů nebo nízké hodnoty zinku.

Zanesená a přetížená játra jsou častější u lidí:

  • S pomalejším trávením (v přímé souvislosti s hladinou anti-oxidantů v těle).
  • Dospělých spíše než u dětí, přirozeně s několika výjimkami neboť děti bývají často napadeny motolicemi a tím jsou jejich játra oslabená již od malička.
  • Více emocionálních ve srovnání s těmi, kteří emoce nedávají tolik najevo.
  • Podvyživených, což je běžný faktor, který přispívá k nemocem jater.
  • Těch, kteří používají často alopatické léky nebo uživatelé rekreačních drog.

Hepatitidy a další jaterní infekce

Hepatitidy jsou velmi časté. Hepatitida je virové onemocnění a dělí se na několik kmenů, které jsou označeny jako A, B, C , D, E a další. Všechny nebo téměř všechny případy hepatitidy zahrnují oportunistické organismy. To znamená, že pokud je člověk zdravý,  nenakazí se nebo pokud se infekce objeví, bude mít mírné a přechodné následky.

Dnes, bohužel většina lidí není zdravá. V důsledku toho je obtížné tyto oportunistické kmeny virů a jiných patogenních mikroorganismů zcela vymýtit. Systémem celostní medicíny Doktor.cz je možné napravit ztracenou rovnováhu organismu a to i těžších případů Hepatitidy C, který obvykle vymizí maximálně do jednoho roku nebo spíše dříve. Neřešíme toliko Hepatitidu jako spíše celkový stav organismu, posílení a vyvážení homeostáze těla, aby bylo možné odstranit infekci úspěšně, úplně a tudíž navždy. Proto nedoporučujeme alopatické léky a zaměřujeme se na celostní řešení tohoto problému.

Parazitární infekce jater

Játra jsou nejčastějším místem parazitárních infekcí. Z nichž zdaleka nejčastější jsou Motolice jaterní (Opisthorhis Felineus). Mnoho lidí v sobě nosí tuto parazitální zátěž, ale obvykle se symptomatické příznaky neřeší nebo se připisují něčemu úplně jinému. Je to přeci logické, parazité jsou závislí na tom, že je neodhalíme. Mohou i ovlivňovat naše myšlení, aby nás zmátli. Přitom zrovna Motolice jaterní (Opisthorhis Felineus) patří k nejčastějším příčinám cirhóz jater anebo rakoviny jater. V Asii jde až o 10% způsobených vážných zdravotních potíží a to se bavíme jen o zaznamenaných případech. Reálná čísla jsou mnohem vyšší.

Další parazité, kteří si snadno najdou cestu do jater a usídlí se zde zahrnují některé druhy améb (Entamoeba histolytica), bičíkaté prvoky (protozoidy jako třeba Lamblia Intestinalis), červa jménem Svalovec stočený (Trichinella spiralis), Tasemnice (Taenia saginata) a mnoho dalších. Játra jsou poměrně odolná vůči parazitům a mají úžasnou regenerační schopnost, ale těla jsou dnes už tak toxická a mimo homeostatickou rovnováhu těla, že parazité a další infekce jater mají dveře doslova otevřené.

Typickým příznakem parazitární zátěže jater je nespavost v nočních hodinách (např. jste velice unavení v 10-11 hodin večer, ale pokud neusnete hned, pak už do 2 – 3 ráno neusnete vůbec). Orgánové hodiny pro žlučník jsou od 11 v noci do 1 ráno, jaterní od 1 do 3 ráno.

Emoce, životní styl a játra

Některé negativní emoce, zejména hněv, dráždí játra. Toto je známé již mnoho let a znal to již i Shakespeare (věřil, že játra jsou sídlem emocí). To je do značné míry pravda, tedy v určitém smyslu. V játrech jsou uloženy některé minerály jako je např. měď a železo. Játra jsou také vstupním bodem éterické energie, a když jsou blokovány vede to k citovým výlevům a disharmonii. Toto téma je každopádně poněkud složitější a na hlubší rozbor. Nicméně játra jsou důležitou oblastí duševního a duchovního rozvoje, protože se jedná o jedno z několika míst, díky kterému pokročilejší životní energie, tzv. éterická energie může vstupovat do lidského těla. Když existuje příliš mnoho hněvu, energeticky se játra blokují a výše uvedené se nestane. Tím se zkracuje i lidský život. To je důvod, proč si mnoho moudrých lidí uvědomí, že člověk by se v žádném případě neměl hněvat. Tuto informaci koneckonců obsahují i biblická přikázání.

Vliv jater na emoce se odráží i v realitě v běžném jazyce, ve výrazech jako “Je žlučovitý” nebo “Hnout někomu žlučí”.

Mluvíme-li o žluči, je vhodné ještě připomenout slova jako např. cholerik. Toto označení je odvozeno z řeckého slova cholḗ „žluč, hněv, vztek“; antičtí lékaři totiž věřili, že hněv je způsoben rozlitím žluči v těle.

Zajímavé je, že ženy mívají často více toxická játra než muži, protože ženy mají větší potíže s hněvem. To může mít co do činění s jejich vyšší hladinou mědi, vyšší hladinou estrogenů a dalšími faktory.

Zdroj: http://www.tradicnimedicina.cz/diagnozy/jatra-jaterni-poruchy/

---

Jaké jsou vhodné další potraviny na očistu jater?


Česnek
Česnek obsahuje sloučeniny síry, která slouží jako aktivátory jaterních enzymů odpovědných za vylučování toxinů z těla. Česnek také obsahuje allicin a selen, dvě důležité živiny chránící játra před poškozením toxiny a pomáhají při detoxikaci.

Grapefruit
Grapefruit je bohatý zdroj vitamínu C a antioxidantů, oboje čistí játra. Podobně jako česnek, obsahuje i grapefruit sloučeniny podporující výrobu jaterních detoxikačních enzymů. také obsahuje flavonoid známý jako naringenin, který způsobuje, že játra tuky spíše spalují než ukládají.

Zelený čaj
Zelený čaj obsahuje katechiny, druh rostlinných antioxidantů, které prokazatelně odstraňují tuk z jater a podporují správnou funkci jater. Tento mocný bylinný nápoj chrání játra před kumulací toxinů, která je může poškodit.

Listová zelenina
Listová zelenina, jako je rukola, špenát, pampeliška, hořčice a čekanka obsahuje velké množství čistících složek, která neutralizují těžké kovy poškozující játra. Také odstraňuje pesticidy a herbicidy z těla a podporuje tvorbu a proudění žluči.

Avokádo
Avokádo je bohaté na sloučeniny produkující glutathion a tím chrání játra, protože zabraňuje jejich zaplavení toxiny a zesiluje čistící schopnost. Výzkumy ukázaly, že 1-2 avokáda týdně dokáží za měsíc opravit poškození jater.

Vlašské ořechy
Ořechy obsahují hodně l-argininu, aminokyselin, glutathionu a ω-3-mastných kyselin, které pomáhají čištění jater od nebezpečného amoniaku. Jsou také dobré pro lepší okysličování krve a z jejich slupek se často vyrábí přípravky na jaterní očistu.

Kurkuma
Kurkuma je jedním z nejsilnějších přírodních prostředků pro udržení zdravých jater. Bylo prokázáno, že aktivně chrání játra před poškozením toxiny a také napomáhá regeneraci poškozených jaterních buněk. Dále napomáhá produkci žluči, zmenšuje přeplněné jaterní kanálky a zlepšuje funkci žlučníku, orgánu, který také napomáhá čištění těla.

---

Další druhy očisty

 

Diskuze na toto téma se nachází Zde

Jaterní čistící kůra

 

Játra jsou nejdůležitějším orgánem pro detoxikaci organismu a především na jaře je hodně znát oslabení jater a žlučníku. Mají přímý vliv na velké množství zdravotních problémů, mimo jiné na nádorová onemocnění, cévní problematiku a alergie. Toxická zátěž v játrech vyvolává permanentní únavu a jakékoliv toxiny, které zhoršují činnost jater, mají dopad na celkové zdraví. Játra produkují okolo 1-1,5 l žluči denně a je to naše dokonalá chemická továrna, která nám zajišťuje obrovské množství enzymů, důležitých pro trávení potravy. V jaterních buňkách se tvoří žlučové kyseliny, které ovlivňují trávení, zejména tuků. Játra jsou také bankou vitamínů skupiny B, vytváří se v nich glykogen a cholesterol. Žluč je tedy velmi složitý roztok, který obsahuje hlavně žlučové kyseliny a cholesterol. Pokud se vlivem špatné životosprávy žluč příliš zahustí, začnou vznikat úsady, zátky a kaménky různého složení. Tyto nánosy značně zhoršují, až zabraňují dobrému trávení, ale i detoxikační funkci jater. Uvnitř těchto nánosů také mohou žít patogenní mikroorganismy a různí parazité. Nánosy uvnitř jater zabraňují správnému metabolismu cholesterolu a toxické zatížení jater stojí za naprostou většinou vážných zdravotních problémů. Špatná funkce jater má navíc přímý vliv na periferní nervy, které ovládají naše motorické i pocitové funkce a játra také ovládají kůru nadledvinek, které produkují stresové hormony. Zdravá fungující játra tedy znamenají vysokou odolnost vůči stresu. Zanesená játra vyvolávají agresi, takže toxická ložiska v tomto orgánu mění lidi v žárlivé, nepružné, zaťaté a nenávistné. Ne nadarmo se používá výraz „je to žlučovitý člověk“.

Naštěstí jsou játra orgánem, který lze velmi dobře regenerovat a pro zdravou funkci organismu je třeba játra a žlučovody pravidelně čistit. Pro ty, co se obávají, což je celkem přirozené, doporučuji si předem nechat provést sonografii břicha, aby se ujistili, že se jim při očistě ve žlučovodu nezasekne velký kámen a neskončí s bolestmi ve špitále. Epsomská sůl sice žlučovody dobře znecitliví a roztáhne, takže může projít i kámen velikosti švestky, ale jistota je jistota. Při jaterní očistě se tělo zbavuje hlavně mazlavé cholesterolové hmoty, různých kaménků i střevních koprolitů.

Před čistěním jater, je velmi vhodné jist par dní hodně jablka a věnovat tak dva dny vyprázdnění střev klystýry, to je proto, aby obsah jater mohl snadno opustit střeva. Jakmile totiž vypijete olej se šťávou, veškerá nahromaděná žluč ze žlučníku a žlučovodů doslova vystřelí z jater, sebere s sebou vše, co ji překáží v cestě a vytlačí to do střeva.

Co budete potřebovat:

  • 60 ml Epsomské soli - Magnesium Sulfate Heptahydrate - MgSO4 + 7H2O - koupíte v lékárně
  • 120 ml olivového oleje - olivový olej extra panenský za studena lisovaný, nešetřete!!!
  • 180 ml čerstvé grapefruitové, nebo citrónové šťávy, 1 - 2 grapefruity, nebo 2 - 4 citróny
  • 1 sklenka Valeriánských kapek (na uklidněni a uspáni) - není podmínkou
  • 1 láhev o obsahu 500 ml se zavíracím víčkem – stačí PET láhev
  • 1 nádobu obsahu 1 litr bez víčka a schopnou být několik hodin v ledničce.

 

Co a jak:
Pro jaterní kúru zvolte nejlépe noc z pátku na sobotu, abyste v sobotu, případně i v neděli mohli odpočívat.

V našich podmínkách je tedy ideální následující harmonogram.

Čtvrtek:
Den před vlastní kúrou nejíst nic mastného a hlavně hodně ovoce, kdo vydrží jen na ovoci, tím lépe. Kdo ne, dejte si jídlo, které neobsahuje tuky a mléko. Např: krupičnou, či kroupovou kaši z vody a s medem, chleba s medem, pečené brambory, nebo brambory a zeleninu vařené pouze ve vodě, ale nejlepší je jen ovoce. Pít hodně vody, domácí džusy z ovoce či zeleniny, případně slabý neslazený čaj. Tyto potraviny umožní nastřádání žluče v játrech. Zvýšený tlak nastřádané žluče vytlačí více kamenů.

Časováni procedury – je velice důležité!
Pátek:
do 14:00

Pijte pouze jablečnou šťávu v jakémkoliv množství, alespoň však jeden litr. Dobré je použít jen doma vylisovanou jablečnou čerstvou šťávu.

14:00
Od druhé odpoledne nejezte a nepijte nic víc než vodu, ale tou nešetřete, čím více vypijete, tím lépe. Budete-li jíst po druhé hodině odpoledne, můžete se cítit velmi špatně a nemocní.

Připravte si Epsomskou sůl na rozpuštění. Do 1 litrové nádoby nalijte 720 ml vody, přidejte 60 ml Epsomské soli, zamíchejte a nádobu dejte do ledničky. Po chvilkách, cca 30 minut, promíchávejte slaný roztok, aby došlo k plnému rozpuštění Epsomské soli. Nádobu uchovávejte v ledničce, protože studená slaná voda se snadněji pije, ale není to podmínkou.

18:00
Od šesté odpoledne přestaňte pít i vodu, pokud ji nutně nepotřebujete třeba na opláchnutí úst po vypití Epsomské soli, nebo z jiného důvodu, ale i v takovém případě pijte minimálně.

Odlijte si z rozpuštěné Epsomské soli, co máte v lednici, 180 ml a vypijte ji najednou. To je první dávka. Je vhodné ji vypít naráz, protože je dost hořká, nebo ji pit pomocí brčka, které vsunete až na za konec jazyka, tak zamezíte nepříjemné chuti Epsomské soli. Není-li to pro vás chuťově příjemné, pomůže po vypití Epsomské soli sníst lžíci javorového sirupu, čímž se chuť Epsomské soli vytratí.

20:00
Vypijte druhou dávku 180 ml Epsomské soli. Počítejte s projímavým účinkem a pohybujte se nedaleko záchodu.

21:30
Vymačkejte si šťávu z grapefruitu, nebo šťávu z citronu, je potřeba získat 180 ml čerstvé šťávy. Na toto množství šťávy vám bohatě stačí ruční mačkátko na šťávu z citrónu.

21:45
Nalijte do 500 ml lahve s víčkem 120 ml olivového oleje a přidejte 180 ml šťávy z grapefruitu, nebo citronu. Uzavřete víčko a několik minut silně, až zuřivě třeste s lahví. Smysl věci je, aby se ty dvě rozdílné tekutiny staly jednou tekutinou. Získáte tak zlato-oranžovou emulzi, relativně dobré chuti.

22:00
Vypijte tuto směs oleje a šťávy, při pití pokud možno stůjte a dávku vypijte nejdéle do 5 minut, ideálně naráz. Hned si jděte lehnout, pokud si nelehnete, narušíte celou čistící kúru. Čím dříve si lehnete, tím více kaménků opustí vaše tělo. Pod sebe si dejte kus igelitu a ručník, pro případ, že by vám to trochu nevyšlo, nebo lépe řečeno, že by z vás náhodou trochu něco vyšlo. Pro vyloučení kamenů jsou možné dvě polohy ležení, tak si jednu vyberte, protože po ulehnutí již se nesmíte 20 min ani hnout.

 

1 variana:
Položte se na postel svoji pravou stranou, pravou nohu v koleni skrčte a přitáhněte k játrům, levou nechte nataženou, přiložte termoláhev, elektrickou dečku, nebo jen PET láhev s teplou vodou pod pravé spodní žebro na játra. Po ulehnutí se nepohybujte 20 minut a zůstaňte v absolutním klidu. Důležité!!! Zkuste usnout a spát.

 

2 variana:
Lehněte si na záda s hlavou mírně zvednutou na polštáři, nohy u sebe a natažené, přiložte termoláhev, elektrickou dečku, nebo jen PET láhev s teplou vodou pod pravé spodní žebro na játra. Po ulehnutí se nepohybujte 20 minut a zůstaňte v absolutním klidu. Důležité!!! Zkuste usnout a spát.
Snažte si představit, jak se vaše játra zbavují kamenů a co se vlastně ve vašich játrech děje. Pravděpodobně celkem dobře ucítíte žlučové kaménky, jak se posunují ve žlučovodech a vycházejí z vašich jater do střev. Díky hořké soli to nepůsobí žádnou bolest a není to ani nijak nepříjemné.

Sobota:
ráno kolem 6:00

Vypijte třetí dávku 180ml Epsomské soli. Pokud vám není nejlépe a cítíte se slabí, tak si klidně znovu lehněte. Počítejte s projímavým účinkem a pohybujte se nedaleko záchodu.

8:00
Vypijte čtvrtou dávku 180ml Epsomské soli. Vhodné je, cca 30 minut po vypití Epsomské soli, vypít větší množství vody, pro lepší vyplavení kamínků a toxických odpadů z tlustého střeva. Počítejte s projímavým účinkem a pohybujte se nedaleko záchodu.

10:00
Start stravování začněte čerstvými ovocnými šťávami, doma dělanými, ne z prodejen. Stále se pohybujte nedaleko záchodu. Za půl hodiny již můžete jíst ovoce a za další hodinu můžete sníst běžné, ale lehké jídlo. Například můžete jist krupičnou, či kroupovou kaši z vody a s medem. Odpoledne již můžete jíst normální, ale lehkou stravu. Kolem večeře se už budete cítit mnohem lépe, téměř normálně, prakticky byste se již měli cítit zase zdraví.

Tak jak se vám to zdařilo?
Ráno pochopitelně začíná průjmem a ve stolici, která je již téměř čistá voda, vyhledávejte žlučové kameny, které jsou hráškově-šedo-zelené, až hráškově zelené, což potvrzuje, že se nejedná pouze o zbytky jídla. Jedině žluč má tuto barvu. Navíc nepatrné zbytky stolice většinou klesnou ke dnu, ale kaménky většinou plavou na povrchu, neboť obsahují cholesterol. Vhodné je připravit si síto do záchodu, pak větší žlučové kameny budou v sítě, malé a maličké budou plavat v záchodě. Snažte se je spočítat všechny, jak hráškově-šedo-zelené, hráškově zelené, i pískově zbarvené. Důvod počítání je, že u dospělého člověka se játra kompletně vyčistí až napočítáte nejméně 2000 kaménků a kamenů. U hodně zanesených jater, může toto číslo být značně vyšší a není problém napočítat i 5000 kusů kamenů z nichž některé mohou mít velikost lískového ořechu, případně až velikost švestky. Někdy žlučovody obsahují pouze krystalky cholesterolu, které nevytvořily kameny a vypadají jako hnědé vláknité smetí, které také plave na povrchu vody v záchodové míse. Odstranění těchto krystalků je naprosto stejně důležité, jako odstranění kamenů.

 

Zde máte k nahlédnutí mou skromnou soukromou sbírku drahých kamenů, kterou jsem pořídil při jedné očistné kůře. Nejde o nic unikátního a celkový objem kaménků je cca pouhé 2 kávové lžičky, ale u pořádně zanesených jater lze vyloučit i stovky kusů na jednu proceduru a největší můžou být až velikosti švestky.

Nutné je pravidelné opakování !!!
Tato první kúra vám pomůže pouze na nějakou dobu, ale jak se další nevyloučené kaménky budou postupně posouvat ve žlučovodech dopředu, symptomy vašich zdravotních problémů se budou vracet zpět. Proto je velice vhodné kůru pravidelně opakovat a o tom, že se to pravděpodobně vyplatí, svědčí následující informace. Máte-li játra čistá, krev je čistá, slinivka pak funguje naplno a zažívání také, pšoukání a nadýmání tedy prakticky neexistuje. Historicky je doloženo, cca od roku 1800, že ti lidé, co si čistili pravidelně měsíčně játra, se dožili věku až přes 100 let, což v těch letech bylo naprosto úžasné. Musíte si ovšem uvědomit, že průměrný věk v té době býval kolem 40 let, čili se jim povedlo docílit 2,5 násobek a to rozhodně stojí za pokus, zvláště proto, že se tohoto věku dožili v plné síle duševní i fyzické.

Jaterní kúru tedy zopakujte nejdéle po 6 týdnech, ale čištění jater je možno zpočátku provádět s dvojtýdenním intervalem, tedy po 14 dnech. Jinak lze běžně doporučit následující frekvenci, jde ovšem o minimální frekvenci a vyšší frekvence rozhodně není na škodu.

1. rok alespoň 6x, ale klidně 12x
2. rok alespoň 4x
3. rok alespoň 2x
4. a každý následující rok alespoň 1x.

Kůru neprovádějte, pokud jste zrovna nemocní!

Až budete mít za sebou 4-5 očist, můžete si dávky látek z návodu po malých krůčkách zvyšovat až na 1,5 násobek uvedených hodnot. Tedy Epsomskou sůl na 90 ml, olej na 180 ml a čerstvou šťávu na 270 ml, jinak časování je stejné.

Očista jater - složení vyloučených kamenů.

 

Nejde náhodou o šarlatánství? 
Pro skalní pochybovače přidám ještě pár zajímavých informací. 
Pokusím se o malé a snad i logické vysvětlení, ovšem hned na začátku zcela na rovinu přiznám, že přesné chemické, laboratorně a vědecky určené složení těchto kamenů dosud neznám. Nikdy jsem nikde nenašel solidní a komplexní chemický rozbor těchto vyloučených kamenů, ani nějaké opravdu důvěryhodné vysvětlení jejich vzniku a nedovedu tedy říci, jaké přesně je jejich složení. Konkrétní složení se navíc bude zřejmě i dost lišit u jednotlivých klientů, protože odcházející kameny jsou jak různé barvy, tak struktury. Podle všeho tedy ani nejde o nějaký jasně definovatelný produkt jednoznačně vědecky definovatelného chemického složení. Celkový podrobný chemický rozbor bohužel není zrovna levná záležitost a jak vidno ani oponentní „vědci“ nemají peněz nazbyt, jinak by ten rozbor předpokládám již dávno byl vyhotoven, šlo by jej zveřejnit a letitý spor by se tak snadno vyřešil.

O to zajímavější pak je, že se na internetu objevují i vědecky se tvářící články, které tuto kůru prohlašují a vysvětlují jako šarlatánství. Autoři těchto „vědeckých“ článků tvrdí, že kameny vyplavené při této kůře jsou zmýdelněné mastné kyseliny z oleje, který pacient vypil. Tvrzení zakládají na tom, že použitý olej se trávicím enzymem pro tuky – lipázou rozkládá na glycerol a mastné kyseliny, které vyvazují přítomné ionty například hořčíku z Epsomské soli, nebo draslíku a sodíku z ovocné šťávy. Podle jejich tvrzení to dokazuje i analýza kamenů, kde uvádějí celkem směšné argumenty, že na rozdíl od opravdových kamenů nemají krystalickou strukturu a neobsahují cholesterol, bilirubin a pod., ale skládají se hlavně z mastných kyselin a při teplotě 40°C se navíc rozpouštějí na mazlavou hmotu. To je sice pravda, ale již jsem nikdy nikde nenašel jejich „vědecké“ vysvětlení, proč se z jater vylučují ty samé kameny například po dobře udělaném kávovém klystýru, při kterém se používá pouze voda s kofeinem a to ještě aplikovaná pochopitelně do konečníku. Co se tam tedy dokáže zmýdelnit na vodě s kofeinem, která navíc vůbec neprochází horní částí trávicího traktu, je mě stále záhadou. Ještě zajímavější a nevysvětlitelnější je, že tyto kameny se vyloučí prakticky vždy při silné zátěži jater, jako třeba občas při šankaprašaláně, kde se pije pouze voda se solí, nebo i při dalších postupech, které donutí játra zabrat naplno.

Podle mého názoru není ani tak cílem těchto lidí objektivně informovat laickou veřejnost, ale jde jim o principielní zpochybňování velice dobrého, staletími prověřeného a plně funkčního postupu, který vám může pomoci při potížích s játry a žlučníkem, navíc ještě bez lékaře a zdarma, což se v dnešní době opravdu moc nenosí. Také je možná vhodné se podívat, kdo se vlastně skrývá za výrazem šarlatán. Wiki slovník uvádí například šejdíř, tlachal, podvodník, nedůvěryhodný léčitel, či lékař používající neuznávané praktiky. Pokud se nad tím trochu zamyslím, tak tedy někdo, kdo cíleně uvádí důvěřivce do omylu, což mě zde bohužel, za daných okolností, vychází v neprospěch těch samozvaných internetových „vědců“, kteří vlastně provozují v pravém slova smyslu šarlatánství a snaží se z něho cíleně nařknout alternativce. Jak vidíte, nic lehkého k přemýšlení to tedy není, ale jak říká jeden můj známý, „Tož MUDruj synku“. Každý ať si svůj závěr udělá nejlépe sám a ideálně objektivní, založený na základě vyzkoušení této kůry a vlastních výsledcích a zkušenostech. To je totiž vždy lepší, než vycházet z nějaké dojmologie a nepodložených tvrzení, nicméně nepochybně zajímavou diskuzi na téma složení jaterních kamenů si určitě můžete přečíst předem.

Zdroj: http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty00.php​

---

Očista jater

Největší vnitřní orgán

Při detoxikaci organismu sehrávají životně důležitou roli játra. Mezi stovkami funkcí vykonávají játra i tyto role: třídí výživné látky, produkují žluč potřebnou na trávení, filtrují krev, zpracovávají potenciální toxické látky na neškodné, které lidský organismus buď využívá anebo je vylučuje. Játra jsou vlastně největším vnitřním orgánem v lidském těle a nacházejí se v pravé části břicha.

Navzdory tomu, že játra sehrávají zásadní roli, co se týče našeho celkového zdravotního stavu a pocitu pohody, jen málo lidí při každodenním rozhodování o jídle, pití a životním stylu bere na tento orgán zřetel. Bohužel však poškodit játra je mnohem jednodušší, než bychom se domnívali. Toxiny se do lidského těla dostávají prostřednictvím vzduchu, který dýcháme, potravin, které konzumujeme, ale i kosmetických produktů, které nanášíme na svou pokožku.

Stres jater

Protože játra vykonávají velkou část detoxikace lidského těla, činí tím opravdu zázračnou práci! V důsledku toho, že játra vykonávají tak náročnou funkci, není neobvyklým jevem, že časem se tento orgán sám stává zamořeným toxiny. Pokud se to stane, játra pak mají sníženou schopnost plnit životně důležité funkce a stávají se zranitelnými.

Pokud se chcete dočíst víc o daném tématu, prosím klikněte na téma: Očista střeva | Detoxikace

Proč očista jater anebo tzv. Flush?

Jedním ze způsobů, jak lze zjistit, že játra jsou v ohrožení, jsou krevní testy. Játra obsahují tisíce enzymů, a pokud se během krevního testu objeví zvýšená hladina enzymů, znamená to, že játra utrpěla poškození. Některé z nejběžnějších enzymů, které se vyhodnocují při určování stavu jater, obsahují alkalickou fosfatázu, alaninaminotransferázu, aspartátaminotransferázu, gama-glutamyl transpeptidázu, laktátdehydrogenázu a další.

Liver Flush kontra očista jater

Naštěstí je dnes lehce možné podstoupit očistu jater, přičemž existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout. Jednou z nejpopulárnějších metod je tzv. „liver flush“, při které je potřebné vypít nepřirozené množství olivového oleje a Epsomovy soli. Tento přístup je organismem nepochybně velmi těžce snášen.

Druhý – mnohem přirozenější způsob – využívá vrozené detoxikační schopnosti organismu, které jsou podporované vitamíny, bylinkami a dalšími doplňky stravy. To je očista jater. Zdraví posilující efekty na játra prokázaly napříkladmastné kyseliny omega-3, extrakt z ostropestřce mariánského (nazývaný také Silymarina vitamíny B6, C a E.

Zdravá játra, zdravé tělo

Absolvování očisty jater anebo tlustého střeva může být pozitivním a omlazujícím zážitkem. Pokud budete podporovat a zlepšovat stav svých jater, efektivněji zvyšujete schopnost organismu, aby vylučoval toxické zplodiny metabolismu, což vede ke zvýšení pohody. Doktor Bruce Fife je autorem známé publikace The Detox Book (Kniha očisty), ve které napsal, že očista jater může vést k řadě pozitivních výsledků.

Stručně: žijeme v toxickém světě a naše játra musí snášet obrovské nároky na detoxikaci. Je proto nezbytné, abychom našli a správně používali složky pro očistu jater a postup, což je důležitým krokem k dosažení a udržení optimálního zdraví. Pokud pátráte po produktech, které Vám pomohou očistit játra, ujistěte se, že jsou kompletně přírodní, harmonické pro organismus, a zvyšující přirozené čistící a detoxikační systémy Vašeho organismu.

Očista jater pomocí produktu ToxiClean

Doplněk výživy s detoxikačním účinkem ToxiClean byl sestaven tak, aby zajistil dokonalou očistu jater, detoxikaci dalších orgánů a krve.

ToxiClean obsahuje aminokyseliny, které pomáhají vázat a odstraňovat těžké kovy z organismu. Těžké kovy jsou pro játra jednou z největších hrozeb. Jsou to látky, kterým se bohužel v každodenním životě nelze vyhnout.

ToxiClean obsahuje i speciální antioxidanty, které po očištění jater pomáhají při zlepšení jejich činnosti, takže játra mohou znova řádně fungovat. Je to důležité také z toho důvodu, že regenerace je stejně důležitá k tomu, aby tento životně důležitý orgán dokázal stoprocentně plnit svou roli.

ToxiClean byl vyvinutý tak, aby mohl procesy detoxikace a regenerace plně podporovat.

Zdroj: http://www.detoxikace-organismu.info/ocista-jater/

---

...doporučené externí odkazy

detoxikace jater a žlučníku

játra a jejich detoxikace

detoxikace jater