Játra a žlučník

Diagnostika poruchy jater a žlučníku

Diagnostická zóna jater a žlučníku se nachází mezi obočím nad kořenem nosu. najdete-li v této zóně vrásky (jejich počet, délka a hloubka rozhoduje), můžete diagnostikovat stažení nebo tvrdnutí jater

 

Játra a žlučník

Játra - další diagnostické prvky
• najdete-li v této zóně vrásky (jejich počet, délka a hloubka rozhoduje), můžete diagnostikovat stažení nebo tvrdnutí jater

 šedivění vlasů
 bílé skvrny v kombinaci s vráskami v jaterní zóně znamenají cysty na játrech nebo změny ve žlučníku
 začervenání bělma v oku - přetížená játra. Při dlouhodobém přetěžování přechází barva bělma postupně do šedé, včetně celkového mírného zešednutí kůže.
 bílé zatvrdlé kuličky na obličeji nebo kolem očí, popřípadě hrudkami v bělmu - zvýšená hladina cholesterolu

​Čtěte také: pelyněk na játra i žlučník

 stříbřité ochlupení po těle, tzv. miminkovské chloupky na čele - dlouhodobě zvýšený cholesterol
 zduření zóny jater - zvětšení jater
 pigmentové skvrny, tzv. stařecké skvrny na různých místech pokožky - přetížení jater
 suché vlasy - přetížení jater
 vypadávání vlasů v oblasti temene hlavy - přetížení jater
 bílé místní konečky prstů na rukou - hromadění tuků, vznik cyst a tumorů
• červený, hladký a lesklý jazyk - cirhóza jater
• vpadlé tváře a mírná žloutenka - ukazatel těžké jaterní choroby, především pokud se jedná o pravou tvář
 svislé rýhy na nehtech - oslabení činnosti jater a zvýšenou únavu.
 zežloutnutí, trudovitá pokožka, ekzémy i lupénka - přetížení jater
 problémy se zrakem - zrak je smysl přiřazený k játrům
 spánek - kdo nemůže usnout v noci mezi 1 - 3 hodinou ranní nebo se v této době budí, měl by rychle uvažovat o regeneraci jater
• problémy se zuby - špičáky
• problémy s kyčlemi
• bolest kolene zevnitř
 souvislost s čelistní dutinou
 souvislost s patrovou mandlí
• irisdiagnostika: poškození jater najdeme v pozici 7:40 - 7:45 na pravém oku

Játra ukazují náš vztah ke světu, to, jak dovedeme milovat, tolerovat, ustupovat, je-li třeba a zároveň jít za naplňováním potřebných úkolů, které před nás život staví. Vyjadřují míru a kvalitu naší komunikace s okolím a chápání přicházejících situací.
Příčinou onemocnění jater je neumírněnost - příliš mnoho jídla, sexu, přehnaná expanze, problémy při hodnocení a spotřebě.


Žlučník - další diagnostické prvky
 začervenání v centrální zóně žlučníku a jater - přetížení žlučníku, zablokované žlučovody

 krupička v centrální zóně jater - písek ve žlučníku
 červené vyrážky někdy se žlutým sekretem v této zóně - dlouhodobé přetížení žlučníku
 zelenavé cévky v této zóně - nedostatečná činnost žlučníku
• převislá horní oční víčka - přetížení žlučníku

 vyrážka se žlutým pupínkem v koutku úst - nadměrná funkce žlučníku, neboli nadměrná sekrece žluče
 nárůstek vedle palce nebo s ním rosteme od mládí, tzv. vdovské kosti - tuhnutí jater a žlučníku
• bolesti v pravé lopatce - onemocnění žlučníku
• výrazná nasolabiální vráska (probíhající od okraje nosního chřípí směrem k ústnímu koutku) - bolestivé přetížení žlučovodů
• irisdiagnostika: žlučník v duhovce najdeme také v pravém oku jako játra, jen blíže k zorničce. Malá černá tečka - degenerace žlučníku nebo jeho odstranění (pokud bylo oprávněné), bílá tečka - zánět žlučníku.

Žlučník vyjadřuje naší spokojenost se světem. Jeho stav ukazuje, zda dokážeme vnímat život s láskou a tolerancí, nebo jestli se často hněváme, rozčilujeme či sžíráme uvnitř.
Příčinou onemocnění žlučníku je vztek a nespokojenost.

 

---

Játra a žlučník

 

Očista jater a žlučníku

Játra jsou biochemická továrna s největší regenerační schopností v těle a žlučník je často nazýván dirigentem všech ostatních orgánů, protože ovlivňuje celý trávicí trakt. Stav našich jater je přímo úměrný našemu pohledu na svět a stav žlučníku ukazuje na naši spokojenost.

Úžasné orgány, ale...

...ale každá mince má dvě strany.

Díky svým úžasným schopnostem si játra nechají líbit neuvěřitelné věci.

A pořád a pořád a pořád se nám přesto snaží vyhovět. Když půjdete na jaterní testy, výsledek pude uspokojivý i když játra budou pracovat na pouhých 20-30% !

A právě v tom tkví to nebezpečí. Když už i testy jsou špatné nebo se projeví nějaká zjevná nemoc jater, je to už opravdu na pováženou.. Je už skutečně za pět minut dvanáct.

Přesto i z takového stavu je možné játra dostat - právě díky svým, až zázračným, regeneračním schopnostem. Takže nezoufejme, když víme jak, nic není ztraceno.

To žlučník nám dá vědět mnohem dříve, že mu dáváme na frak. A tak běžíme k doktoru (kam jinam?) a "...doktore, pomoz!" A hlavně rychle a ať pro to nemusím nic dělat a ať mě to nebolí a ať to nic nestojí a... ať můžu dál dělat to, co předtím.

"No tak co s tebou? Ty ošklivý, zlobivý a hlavně zbytečný žlučníku. Pryč s tebou! Co sis myslel? Že nás budeš obtěžovat? Cho chóóó. Na nás si nepřijdeš!" Praví moudrý odborník a - fik fik. "Vyřizeno k dennímu pořadku, mily paciente. Jsi zdrav!"
A všichni jsou spokojeni... Opravdu?

Naštěstí i tohle jde jinak - což sice alespoň někteří Hypokratovi následovníci (ten se asi obrací v hrobě..) i přiznají, jenže už vám neřeknou jak. Do koho by pak šťourali? Že?

Recept je jednoduchý - PREVENCE.

Ale chceme my to vůbec slyšet? To jako že pro to máme něco dělat? Nebo dokonce něco platit? No to jsme to dopracovali... :-(((((

Pokud přece jen chcete ošetřít svá játra, pročistit žlučník a zregenerovat žlučové cesty, tak to udělejte teď.

Nastupuje doba jater, kdy se ještě zesiluje jejich schopnost samoregenerace.

A když jim ještě pomůžeme vhodnými bylinkami, přírodními potravními doplňky, vhodnou stravou atd., pak se nám odvděčí. Ani si to neuvědomíte, ale budete plni životního elánu, zbavíte se únavy, budete spokojeni, přestanou vás bolet kyčle, zmizí vyrážky, nebudete zlostní a výbušní, budete mít pocit, že život je ráj. On skutečně rájem je, ale my to vidět nechceme - mimochodem si také zregenerujeme náš zrak.

Očista jater a žlučníku

Játra jsou jedním z klíčových orgánů naší látkové výměny. V první řadě produkují žluč. Ta z jater odtéká do žlučníku, kde se schraňuje a postupně je vypouštěna žlučovody do dvanácterníku. Žluč je nepostradatelná pro trávení tuků a proto bolesti žlučníku se objevují nejčastěji poté, co jsme se přejedli tučnými jídly.

Dále nás játra zbavují jedů a škodlivin, vyrábějí enzymy, hormony a důležitá rozpouštědla (ketolátky), podílejí se na tvorbě krve, tvoří močovinu, skladují sacharidy a mají ještě mnoho dalších funkcí. Jinými slovy, pokud vám dobře fungují játra, máte napůl vyhráno.

Játra jsou větší než mozek, váží v průměru 1,5 kg. Jsou největší a nejtěžší žlázou v lidském těle. Pokud jsou v pořádku, výrazně zvyšují sílu našeho obranného systému a zabraňují např. vzniku rakoviny a aterosklerózy. Játra také ovlivňují kvalitu zraku. Budete-li je pravidelně čistit, začnete číst bez brýlí.

Játra jsou považována za orgán zodpovědný za duševní a nervovou činnost. Člověk s dobře fungujícími játry bývá vytrvalý a odvážný. Naopak poruchy jater a žlučníku vedou k tvrdohlavosti, puntičkářství, zbrklosti a ztřeštěnosti.

Nejvhodnější dobou k očistě jater a žlučníku je jaro - období mezi 15.2. - 15.5.,

očista jater tedy navazuje na očistu ledvin a močových cest, pokud jste ji podstupovali, není to však podmínkou. 

Tak a jak tedy na to?

Od té doby, co máme k dispozici jedinečný filtr a aktivátor vody Aquarion, každou očistu těla začínáme doporučením na to nejzákladnější, co můžeme pro naše tělo udělat - začít pít čistou, zdravou, zásaditou, "živou" vodu, která je mj. jedinečným antioxidantem.. Důležitost tohoto kroku jistě pochopíte po přečtení stránek www.aquarion.empatia.cz. Jsme ze 72% voda. Každá buňka potřebuje vodu. Zdravou vodu. Voda je tou nejzákladnější součástí naší "stravy". Tak kde jinde bychom měli začít?!? To snad dává smysl, ne? Čtěte pozorně...

A nyní co dál...

Podle orgánových hodin budeme játra čistit ideálně v 1 hodinu v noci a ve 13 hodin odpoledne.

Většinou nás totiž stejně naše oslabená játra mezi 1-3 hodinou ranní probudí... Pokud ovšem bychom špatně znovu usínali, dáme si noční dávku prostě těsně před spaním. Lepší takto než mít stresy :-)

  • Jaterní buňky čistí a regenerují aminokyseliny a odvod zplodin podporují antioxidanty, zejména selen. Vyzkoušeným a již léty ověřeným je jedinečný produkt CaliVity na našem trhu - Silymarin Plus (v 1,00 hod 2 kapsle a ve 13,00 hod 1 kapsli). Obsahuje právě ony aminokyseliny - arginin, ornithin, karnitin, cystein, cholin, methionin a další a právě onen selen.
     
  • Pokud jsme prodělali jakékoliv jaterní onemocnění, máme játra ztukovatělá nebo cirhózu, pak doporučujeme přidat navíc Arginine Plus (1-0-1). Podporuje totiž odstraňování amoniaku a tuků z těla.
     
  • Vždy současně s Liver Aid doporučujeme Lecithin (2-0-2), obsahuje totiž cholin a inozitol, což jsou látky nezbytné pro využití a odbourání tuků, navíc změkčuje stolici a umožňuje tak bezproblémový průběh detoxikace jater.

K očistě jater zpravidla nepřidáváme byliny Herba Vitalis, protože jsou to výtažky rozpuštěné v lihovém roztoku, a protože destiláty játra oslabují, i toto nedoporučujeme.

  • Nezbytnou bylinou je ale Ostropestřec mariánský (jeho rozdrcené semeno), který působí jako významný antioxidant a dále podporuje růst nových jaterních buněk. Ideální je rozemletý a smíchaný v suchou směs s glukopurem (hroznovým cukrem). Ten je totiž velmi rychle vstřebatelný, okamžitě se dostává do buněk jako energetická podpora a nese s sebou i všechny účinné složky produktů a bylin, které spolknete současně s ním (vždy s výše uvedeným 1 polévkovou lžíci suché směsi).
     
  • Ideální je vše zapít čajem Jaterni-Ungolen nebo Hepatik, a to pouze 1/4 litrem. Je však velmi nutné podpořit současně vylučování škodlivin ledvinami a je třeba pomoci i jim - mezi 15 - 18 hodinou 1 litrem  čaje Ledviny a Pro ženy či Pro pány střídat. Také je důležité v tuto dobu dbát na pravidelnou stolici, aby nedošlo k zácpě.
     
  • Je třeba nejen hodně pít (dostat se minimálně na 2,5 litru denně), ale je důležité také podpořit peristaltiku střeva mletým Jitrocelem indickým = psylliem (1 čajová lžička se rozmíchá ve 1/4 liru vlažné vody a rychle se vypije - bobtná a rosolovatí, proto rychle! - a to nejlépe ráno).

A co se stravou?

Ze stravy je v tuto dobu třeba vyloučit potraviny živočišného původu, pokrmy připravované na tuku, alkohol, kávu, černý čaj, všechny průmyslově připravené polotovary, které obsahují chemické stabilizátory a jiné konzervanty. Jakmile vyraší první lístky pampelišek, kopřiv a dalších jarních bylinek, zpracovat je do salátů.

Detoxikaci podpoříme koupelemi v heřmánku a kopřivách. Koupel si dopřejeme 1x týdně a postačí 10 minut.

Celou kůru podpoříme modrou barvou, třeba nosíme modré tričko.

Jedním z nejlepších prostředků pro zklidnění a regeneraci jater je turistika.

Ta nás totiž zastaví v životním tempu a poskytne nám možnost zklidnění myšlenek, dopřeje nám pocit sounáležitosti s přírodou a my jsme schopni vnímat, jak je život krásný, jednoduchý a jak úžasné je ho žít.

Jinou metodou, náročnější na čas i naši disciplínu je očista jater a žlučníku pomocí olivového oleje a citrónové šťávy:

1. Střevo musí být čisté, bez zácpy a kalových kamenů. Tři dny předem ráno i večer provést klystýr.

2. Před procedurou 3 dny je nutno pečlivě připravit játra vegetariánskou stravou. Pít čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, především čerstvou jablečnou šťávu v neomezeném množství.

3. S procedurou začít ve správnou dobu - na jaře po 15.2. s ustupujícím měsícem vždy od 19 do 20 hodin.

4. K očistě přistupovat beze strachu a v pevné víře v mimořádné tvůrčí i rekonstrukční schopnosti vašeho těla. Těšit se na to, co všechno z vás bude vycházet a tudíž čeho všeho se zbavíte.

5. Očistu je dobré provádět několikrát za sebou, až do té doby, než přestanou vycházet zelené kameny, lupínky, zátky, atd. Doporučuje se mezi jednotlivými procedurami udělat pauzu 3 - 5 - 7 dnů, neopakovat více než 7x.

A teď k samotné proceduře:

Připravíte si 2 dcl olivového oleje (nejlépe panenský, za studena lisovaný Virgin oil) a 2 dcl čerstvé citrónové šťávy. Také budete potřebovat ohřívací láhev nebo podušku. Tou začnete ohřívat oblast jater (vpravo pod posledním žebrem) asi od 17. hodiny. Počínaje 19. hodinou každých 15 minut pijete 3 lžíce oleje a hned nato 3 lžíce citrónové šťávy. Snažíte se to stihnout do 20. hodiny. Pak zůstanete ležet a nahříváte oblast jater stále až do rána, nejlépe celý druhý den. Vylučování škodlivin začíná individuálně, nejdříve kolem 1. hodiny ranní, spíše však déle. Po třetím odchodu kalů a usazenin (přibližně druhý den v poledne) si uděláte klystýr. Prakticky z vás s vodou vycházejí už jen kousky bilirubinu a žlučových kamenů. Jejich velikost vám ukáže, jak byla játra zanesena, a jak ještě jsou, tudíž, zda ještě pokračovat příště. Snažte se vydržet do další procedury v ony odpočinkové dny jíst pouze vegetariánskou stravu.

POZOR !!!
Pokud nejste schopni si k této proceduře vytvořit správné podmínky především psychické, raději na ni zapomeňte !

Máte-li vlivem stresu a neklidu (a to už si v běžném životě často ani neuvědomujeme) stažené žlučovody, můžete si způsobit ucpání žlučovodu vycházejícími kameny nebo třeba i žlučníkovou koliku!

Je možné, že tuto očistnou proceduru nezvládnete. Netrapte se tím. Za produkty v první variantě sice zaplatíte víc peněz než za olivový olej a citróny, ale je to forma nejen příjemnější, ale v dnešních podmínkách i snadněji realizovatelná.

Zdroj: http://empatia.cz/pro-zdrave-telo/ocista-tela-redukce-vahy/jatra-zlucnik

---

...doporučené externí odkazy

empatia

doktorka - játra a žlučník

výběr článků