Ženy touží po humoru, muži po pochvalách. Co ve vztahu chcete vy?

28. 10. 2016 | Autor: Jana LeBlanc 

Navzájem toho od sebe očekáváme spoustu, v tom mezi muži a ženami příliš rozdíl není. Naše konkrétní přání však někdy nemohou být odlišnější. Naštěstí psychologové dobře vědí, jak druhého potěšit a budovat vztah, v němž budete spokojení oba.

po čem ženy touží | žena - muž | vztah

Ženy chtějí oddanost vážnému vztahu

Autorka tohoto textu má kolem sebe spoustu žen stěžujících si, že „muži došli“. Přesněji že spolehliví muži došli. Když si ženy, toužící usadit se, mají udělat jakýsi „list přání“, které by měl splňovat jejich partner, je v něm ochota sdílet svůj život a závazky z něj vyplývající na prvním místě. Bohužel, muži jsou už od přírody extrémně nezávislí a slovo závazek – včetně toho sexuálního – je pro ně synonymem nudy a největším strašákem.

Muži chtějí svobodu

Muži rádi rozhodují sami o tom, co dělat, kdy dělat a jak dělat. A když do jejich života vstoupí žena, mají pocit, že všechny své koníčky a hračky budou muset odsunout. Nedávno jsem slyšela názor, že muži by si na jednu stranu přáli, aby s nimi ženy sdílely některé jejich vášně jako třeba fotbal, zároveň jim však tak úplně nevadí, když se to neděje a mají možnost žít si alespoň chvíli po svém a vyrazit si na stadion s kamarády.

Ženy chtějí duševní porozumění

Od mužů se čeká, že budou silní a budou ženám oporou. Přijde-li žena domů po náročném dni, v němž se jí nepovedlo vůbec nic, čeká, že si on všimne, jak špatně se ona cítí. „Moudrý muž by ji měl vzít okolo ramen a něco útěšného mumlat. Jenže muž má – bohužel – sebezničující potřebu řešit a „pomáhat“. Když zjistí, že si žena nestýskala na něj, ale na šéfovou, na zakoupený, leč prošlý jogurt a hned poté na policistu, který jí dal botičku, vysvětlí jí, že tu botičku dostala vlastně oprávněně, upozorní na zbytky zraku a výhodu dioptrických brýlí a vše korunuje konstatováním, že to s ní opravdu není lehké a zda ta šéfová neměla náhodou pravdu,“ říká Petr Šmolka.

Čtěte také: žena | orgasmus

Muži chtějí věrnost

V každé chvíli, kdy muž myslí na sex, mu sice nepřijde na mysl stálá partnerka, většinou ale ano. Koneckonců, proto ji také má. A vyžaduje od ní, aby byla stoprocentně věrná. „Jestli se v mužských přáních za posledních několik let něco změnilo, je to právě důraz na ženinu věrnost,“ tvrdí Petr Šmolka. Soužití s nevěrnou ženou znamená hrozbu investice zdrojů do výchovy cizího dítěte. A to je pro muže potupa nejvyšší. Ruku v ruce s věrností pak od žen očekávají schopnost odpuštění, pokud v téhle otázce sami selžou.

Ženy chtějí smysl pro humor

Jedním z nejčastějších ženských požadavků směrem k mužům je smysl pro humor. Ačkoli řada mužů smysl pro humor má, ženy jim často vyčítají, že je až příliš „přízemní“. Psychiatr ze Stanfordovy univerzity Allan L. Reiss zjistil, že smysl pro humor je složitější požadavek. Ženy nečekají, že se automaticky zasmějí, když uvidí kreslený vtip, proto chtějí od mužů, aby jim smích „zajistili“ oni, ideálně vtipem v dostatečně inteligentním podání.

Muži chtějí hodně pochval

Dnešním mužům nevadí žena s kariérou, rozvíjející se ve sto padesáti nejrůznějších kurzech a zdokonalující se ve fitness centru. Ovšem pod podmínkou, že ho také dokáže ocenit a pochválit. A čím víc důvodů si pro pochvalu najde, tím lépe. Muž chce partnerku, která mu v příjemné atmosféře domova vytváří jakýsi přístav. Když k tomu po cestě do přístavu ucítí ještě vůni večeře, je pravděpodobné, že se bude pravidelně a s radostí vracet.

Ženy chtějí cítit lásku

„Muž má mít ženu rád a ona to má vycítit z jeho chování,“ uvádí Stanislav Kratochvíl. „Nemá to být nárazové, například v souvislosti s vyhrocenou situací, ale má to být trvalé, stálé,“ dodává. Ženy touží nejen po tom, aby se jich muži dotýkali, ale i po tom, aby jim lásku dokázali vyjádřit také slovy.

Muži chtějí sex, sex, sex

Ženy prahnou především po citových investicích a jejich požadavky na partnera včetně sexuálních mají výhradně emocionální charakter, muži jsou přímější: sex. „Žena by ráda, kdyby se podařilo udržet romantiku (kdyby ji tak byl ochoten láskyplně dobývat – po okapové rouře a s růží v ústech), muž chce svoje ,maso‘,“ říká Petr Šmolka. Sex nemusí trvat dlouho. A muži jsou prý schopní pochopit, i když občas odmítneme. Co ale neodpustí, je podle Petra Šmolky zásluhový přístup k sexu: až umyješ nádobí, uklidíš...

Zdroj: http://www.dama.cz/laska-a-vztahy/zeny-touzi-po-humoru-muzi-po-pochvalach-co-ve-vztahu-chcete-vy-28369

---

TOHLE JE 30 VĚCÍ, KTERÉ ŽENY CHTĚJÍ OD MUŽŮ!

Se ženami je to složité. Přestože žijí ve spokojeném vztahu, přiznávají, že jim partner neposkytuje vše, po čem jejich srdce touží. A co tedy potřebují k naprostému štěstí? Těchto 30 věcí!

18. 11. 2016 LUCIE MÜLLEROVÁ

NOHAMA NA ZEMI
I muži jsou jen lidi, takže některé požadavky prostě nemohou splnit. Přesto řada žen očekává, že život stráví s princem z pohádek. Buďte trochu realistické, pomůže vám k tomu článek O čem ženy sní, ale marně? 4 věci, které vám normální chlap nemůže dát.

Deník Daily Mail zveřejnil výsledky zajímavého průzkumu, který zorganizovala cestovní agentura Carnival Line specializující se na plavby lodí. Do něj se zapojily dva tisíce Britů žijících v dlouhodobém vztahu, přičemž 94 procent z nich (bez rozdílu pohlaví) uvedlo, že je jejich soužití spokojené.

 

Náročné ženy

Zajímavé ovšem je, že i tak více než polovina dotazovaných žen (57 procent) uvedla, že jim jejich protějšek neposkytuje vše, co od vztahu potřebují. Zdá se tedy, že dámy jsou mnohem náročnější. Zajímá vás, co potřebují k naprostému štěstí? Tohle je 30 nejzásadnějších věcí:

 • Aby jim muž zajistil pocit bezpečí (66 procent)
 • Aby v něj mohly mít plnou důvěru (62 procent)
 • Aby ocenil vše, co dělají (59 procent)
 • Aby se s nimi uměl smát (51 procent)
 • Aby říkal „miluji tě“, když to cítí (50 procent)
 • Aby svou ženu ve všem pokládal za rovnocenného partnera (47 procent)
 • Aby ji čas od času překvapil (43 procent)
 • Aby partnerce dával dostatek volnosti a prostoru (40 procent)
 • Aby říkal, že je krásná (39 procent)
 • Aby nikdy nezapomněl na ženiny narozeniny nebo na společné výročí (38 procent)
 • Aby nebyl příliš nejistý a nesebevědomý (33 procent)
 • Aby dával přednost partnerčině společnosti před společností jeho kamarádů (32 procent)
 • Aby po sobě vždy uklidil (32 procent)
 • Aby respektoval ženino soukromí (31 procent)
 • Aby se poctivě dělil o péči o děti (31 procent)
 • Aby byl rád, že trávíte čas s kamarádkami (29 procent)
 • Aby se zajímal a těšil se na dovolené jako žena (28 procent)

Dostatek obdivu, lásky, sladkých slovíček i sexu

 

FOTO: Aby vynášel odpadky (28 procent)

 • Aby partnerce nikdy nekontroloval mobil či e-mail (27 procent)
 • Aby si myslel, že je jeho partnerka sladká a skvělá (26 procent)
 • Aby měl rád ženiny přátele (25 procent)
 • Aby se smál jejím vtipům (24 procent)
 • Aby s partnerkou sledoval „pokleslou televizní zábavu“ (24 procent)
 • Aby neokukoval jiné ženy (23 procent)
 • Aby partnerce ráno uvařil kávu (22 procent)
 • Aby chtěl sex častěji než jednou týdně (22 procent)
 • Aby mu od partnerky chutnalo víc než od maminky (17 procent)
 • Aby miloval svou tchyni (14 procent)
 • Aby na sociálních sítích „nelajkoval“ fotky cizích sexy žen (14 procent)
 • Aby ženě nikdy nepředal auto bez benzinu (12 procent)

Snídaně do postele? I tu by nám pánové měli dělat, alespoň občas


Další číslaFOTO: PROFI

V průzkumu se ale muži i ženy v mnohém shodli. Obě pohlaví (73 procent žen a 75 procent mužů) uvedla, že by ve vztahu uvítala více romantiky. Za velmi důležité pokládají téměř všechny páry alespoň jednu společnou dovolenou ročně, přičemž 88 procent žen řeklo, že pokud by vyhrály luxusní cestu kolem světa, vzaly by s sebou právě svůj protějšek.

A celých 95 procent dotazovaných uvedlo, že klíčem ke spokojenému partnerství je společně trávený čas. „Je vidět, že drobné projevy zájmu a lásky se hodně počítají. Stejně důležité ale je čas od času vybočit ze zajetých kolejí každodennosti, vymanit se ze stereotypu a kvalitně spolu trávit čas,“ dodává k tomu britská sexpertka Tracey Cox.

A jak to máte vy? Dává vám partner vše, co od vztahu potřebujete?

Dostatek obdivu, lásky, sladkých slovíček i sexu | Lucie Mullerová

Zdroj: http://www.prozeny.cz/magazin/sex-a-vztahy/laska-a-vztahy/49596-tohle-je-30-veci-ktere-zeny-chteji-od-muzu

---

Zajímavosti o sexu a vztazích

Partnerské vztahy samy o sobě nebývají jednoduché. Když se k tomu přidá fakt, že neexistuje žádná příručka, která by poradila, jak v nich uspět, může to pro někoho znamenat velký problém. Juliet Graysonová je poradkyně, která lidem se vztahy pomáhá. Její postupy, ale také samotné názory, jak to se vztahy, sexem nebo věrností doopravdy je, mohou ale partnerům přidělat spíš vrásky na čele.

žena | Aby vztah fungoval a přetrval co nejdéle, je třeba na něm neustále pracovat.

Aby vztah fungoval a přetrval co nejdéle, je třeba na něm neustále pracovat.

FOTO: Profimedia.cz

sobota 19. listopadu 2016, 18:02

Jednotlivé požadavky na partnera či partnerku se sice v rámci pohlaví liší, ale i tak by se dalo vysledovat pár věcí, které jsou společné. Pod pojmem ideální partner (partnerka) by se měl ukrývat především člověk věrný, alespoň trochu pohledný, se smyslem pro humor, většinou sportovec, se smyslem pro rodinu, který nežárlí, alespoň trochu movitý, citlivý atd.

Když takového najdete, je pravděpodobné, že vám vztah s ním vyjde. Ale opravdu je to tak? Pokud byste se do podobné debaty pustili s poradkyní Juliet Graysonovou, nejspíš by vás podobný optimismus brzy přešel.

Dle jejích tvrzení a zkušeností, které posbírala za 25 let praxe, nejsou vztahy takové, jak se o nich často mluví. Pod zažitými názory o vztazích, o kterých se všude píše, se prý ukrývají ještě další zajímavosti. Některé jsou úsměvné, jiné už tolik ne. Přehled některých z nich přinesl server Askmen.

Člověk se ve vztahu buď trochu nudí, nebo žárlí

„Nemyslím si, že monogamie je přirozená,” uvádí hned na začátek Graysonová ve své knize Srdeční krajina: Pracovní svět vztahové a sexuální poradkyně.

Dle jejích slov existuje mnoho lidí, kteří jednoduše neumějí mít jen jeden hlavní vztah. Proto si k němu přidávají ještě 'vedlejší', čistě sexuální, a mnohdy s tím, že o sobě všichni partneři vědí. A kupodivu to ve velké většině případů funguje.

U lidí, kteří mají jen jeden vztah, je pak více než pravděpodobné, že se buď budou nudit, nebo žárlit. Dokonalosti a ideálu v sexu a vztahu s jedním člověkem po řadu let nejde podle ní jednoduše dosáhnout.

Nuda jako impulz ke změně sexuálních pravidel 

Nuda je důvodem k mnoha změnám, i v sexu. Pokud dva lidé chtějí vztah udržet, ale neklape jim to v sexu, je více než pravděpodobné, že jeden či oba z nich podle poradkyně časem přistoupí i na jemnější formu praktik, které dříve striktně odmítali.

Je možné milovat dva lidi současně 

Téměř každý člověk v sobě ukrývá řadu protikladů. Ve vztahu pak většinou upřednostní tu věc, která je pro něj schůdnější, přijatelnější a zaručuje větší úspěch. Již delší dobu je prokázáno, že existuje mnoho způsobů lásky. Poradkyně k tomu dodává, že všechny nelze v jednom vztahu uplatnit. A tak zatímco žena oddaně až pokorně miluje svého manžela, od kterého by nikdy neodešla, romantickou a možná trochu i chlípnou lásku může zároveň sdílet s jiným mužem. Lze tak opravdu milovat dva lidi současně.

Spokojenost ve vztahu nesouvisí s četností sexu

Jak často se milují partneři, kteří jsou ve vztahu zcela spokojeni? Takových a podobných dotazů je plný internet. Odborníci se předhánějí, aby zjistili, jaké číslo by to mělo vyjadřovat. Ať už jim vyjde cokoli, nebude to ani tak podle vztahové poradkyně příliš určující.

Skutečný problém není v četnosti jako takové, ale v potřebě jednotlivých partnerů. Zatímco jednomu stačí sex jednou za týden či 14 dní, druhý ho vyžaduje dvakrát denně. To je to jediné místo, kde by se mělo něco řešit. Pokud v tom najdou oba shodu, nebude už žádné průměrné číslo potřeba. A navíc, kvalitní sex se na spokojenosti ve vztahu podílí podle zjištění jen 10 procenty. Je tak třeba pracovat i na dalších faktorech.

Ženský sexuální vrchol mezi 50. a 60. rokem 

Přestože se udává, že vrchol sexuální aktivity nastává u mužů kolem 19. roku a u žen kolem třicítky, není to podle Graysonové tak docela pravda. Ve skutečnosti u žen takové období nastává až kolem padesátky nebo šedesátky. Teprve tehdy jsou ženy schopny vnímat samy sebe takové, jaké jsou, a stejně tak pohlížejí i na partnery.

Nejzdravější vztah je takový, kdy se nebojí ukázat samy sebe, a tehdy je nejlepší i sex.

Kdo jednou podvedl, pravděpodobně to zopakuje 

V nejednom více či méně odborném vztahovém článku se lze dočíst, že nevěra, kromě toho, že ubližuje, může i pomoci. V některých případech si totiž jeden nebo oba partneři uvědomí, že jim nezávazná aférka jednoho z nich obrazně řečeno prospěla, a jejich vztah stmelí. A člověk, který podvedl, už to ve většině případů nikdy víc neudělá.

Juliet Graysonová to ale vidí jinak. Ten, kdo jednou podvedl, aktuálně podvádí nebo měl například jen zkušenost s tím, že jeden z jeho rodičů toho druhého podvedl, je mnohem náchylnější k tomu, aby takový vzor nejen převzal, ale dokonce i opakoval.

Stres je běžným podnětem k nevěře

Přechodné úzkosti a stresové situace, se kterými se člověk během života musí vypořádat, jsou běžným a také velmi častým popudem k nevěře. Je jedno, jestli zrovna řeší, zda mít nebo nemít děti, zařizuje nový byt, děti se chtějí odstěhovat, někdo zemřel nebo ztratil práci.

Všechno to jsou situace, kdy člověk prochází zásadnější transformací. V tu chvíli je nejvíc potřebné cítit podporu a pozornost partnera. Pokud se tak nestane, je velmi reálné, že se najde někdo jiný, kdo vlastní podporu a pozornost nabídne.

bok, Novinky

---

...doporučené externí odkazy

žena.cz

vztahy

---

...tip na stránku 

muži, ženy a sex - doporučuji

chyby, které dělají muži

Co by každá žena měla vědět o mužích a milování

muži chtějí sex, ženy lásku

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

 

 

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na