Tato zelenina opraví vše, co je ve vašem těle pokažené

od zdenka -  Leden 12, 2017

Existuje jedna extrémně zdravá zelenina s mocnými medicínskými vlastnostmi, která dokáže přinést úlevu a vyléčení pro mnoho onemocnění a zdravotních problémů. Za své účinky vděčí převážně vysokému obsahu látek známých pod názvem antokyany, které jí dodávají typické červené zbarvení.

Existuje jedna extrémně zdravá zelenina s mocnými medicínskými vlastnostmi, která dokáže přinést úlevu a vyléčení pro mnoho onemocnění a zdravotních problémů.

Za své účinky vděčí převážně vysokému obsahu látek známých pod názvem antokyany, které jí dodávají typické červené zbarvení.

Kromě jiných věcí mají i nesmírně silné protirakovinné účinky.

Antokyany však nejsou jedinými látkami, které dělají tuto potravinu tak výjimečnou.

Jaké další prospěšné látky obsahuje červená řepa 

V červené řepě najdeme i vysoký podíl betainu, který je mocným přírodním protizánětlivým prostředkem odpovědným za zdraví srdce.

Dále tato prospěšná zelenina obsahuje i mnohé důležité vitamíny, zejména však B1, B2, B12 a C.

Opomenout bychom neměli ani minerály jako měď, hořčík, železo, fosfor a jód.

Co všechno dokáže léčit červená řepa?

Červená řepa zlepšuje průtok krve a tím dopomáhá k důkladnějšímu okysličení a výživě orgánů.

Také reguluje hladinu cholesterolu, podporuje zdravou funkci jater, účinně potlačuje anémii a detoxikuje tělo.

Pomocí ní dokážete dokonce účinně zpomalit proces stárnutí a déle si uchovat mladistvý vzhled.

Neméně důležitá je její ochranná funkce na cévy, čímž předchází srdečním infarktům a mozkovým příhodám.

Vysoký podíl antioxidantů, celulózy a pektinu v červené řepě (speciální druh vlákniny) podporuje trávení.

Pokud máte náběh na ztučnění jater, červená řepa je právě ta potravina, která vás od něj téměř jistě ochrání.

Červená řepa a výkon

Červená řepa vám zajistí nejen extra přísun zdraví, ale i fyzické síly.

Zvyšuje totiž výkon, výdrž a vytrvalost během cvičení.

Z uvedeného důvodu je tato zelenina extrémně přínosnou potravinou pro atlety, sportovce či lidi, kteří těžce fyzicky pracují.

Jak konzumovat červenou řepu

Červenou řepu můžete konzumovat syrovou, odšťavněnou, uvařenou či pečenou.

Dokonce byste neměli vyhazovat ani její listy, ale uvařit je a zkonzumovat. Jsou totiž extrémně bohaté na draslík. V polovině sklenice listů ho je přes 600 mg.

Studie ukázaly, že konzumace potravin bohatých na draslík a současná redukce sodíku výrazně snižují riziko onemocnění srdce a mrtvice až o 21%.

Zdroj - http://prirodajelek.cz/tato-zelenina-opravi-vse-ve-vasem-tele-pokazene/2017/01/12/

---

Červená řepa - zdravá a chutná zelenina

Červená řepa je velmi zdravá plodina, která pochází ze Středomoří. Pěstovala se již za dob starých Římanů. Byla využívána nejen kvůli své charakteristické chuti, ale i kvůli léčebným účinkům. Ve Starověkém Římě jedli převážně její listy a kořen používali jen ke zdravotním účelům, dnes se jí kořen a listy ne. Červená řepa obsahuje mnoho vitamínů a minerálů, obsahuje spoustu železa, draslíku, vitamínu C, E a mnoho dalších významných látek.

Mezi hlavní léčivé účinky této zeleniny patří podpora imunitního systému, regenerace organismu, podpora růstu tkání, dále má pozitivní vliv na těhotenství a kardiovaskulární systém; používá se také jako prevence a při léčbě rakoviny. Červená řepa má však spoustu dalších účinků na lidské zdraví.

Mezi hlavní léčivé účinky této zeleniny patří podpora imunitního systému, regenerace organismu, podpora růstu tkání, dále má pozitivní vliv na těhotenství a kardiovaskulární systém; používá se také jako prevence a při léčbě rakoviny. Červená řepa má však spoustu dalších účinků na lidské zdraví.

Červenou řepu můžeme buď pěstovat doma, nebo ji můžeme koupit v obchodech nebo na trzích. V obchodě je dostupná jako sterilovaná řepa ve sklenici nebo jako nezpracovaná zelenina (bulvy). Také ji lze nalézt přimíchanou v některých směsích a salátech. Vždy je lepší koupit čerstvou červenou řepu, protože ji budete moct upravit přesně podle sebe.

Chutná červená řepa má velké využití v kuchyni; můžete ji použít při přípravě salátů, vaření polévek, boršče nebo k přípravě pomazánek, slaných buchet a koláčů nebo ji můžete sterilovat. Možnosti využití řepy při vaření jsou doopravdy rozsáhlé, stačí se jen podívat na množství receptů z červené řepy, které najdete na těchto stránkách nebo ji můžete použít všude dle své fantazie... Mezi nejznámější klasiku patří salát z řepy a boršč, ale existují i jiné recepty, které jsou velmi chutné. Vyzkoušejte lahodné carpaccio, bábovku nebo bramborový salát s touto červenou zeleninou. Prostě, červená řepa a recepty jsou velmi dobré.

Chutná červená řepa má velké využití v kuchyni; můžete ji použít při přípravě salátů, vaření polévek, boršče nebo k přípravě pomazánek, slaných buchet a koláčů nebo ji můžete sterilovat. Možnosti využití řepy při vaření jsou doopravdy rozsáhlé, stačí se jen podívat na množství receptů z červené řepy, které najdete na těchto stránkách nebo ji můžete použít všude dle své fantazie... Mezi nejznámější klasiku patří salát z řepy a boršč, ale existují i jiné recepty, které jsou velmi chutné. Vyzkoušejte lahodné carpaccio, bábovku nebo bramborový salát s touto červenou zeleninou. Prostě, červená řepa a recepty jsou velmi dobré.

Možná máte červenou řepu znechucenou z období dětství, kdy ji dělali ne příliš chutnou ve školních jídelnách. S recepty, které zde naleznete, si ji určitě zamilujete. K její sladké chuti se budete chtít neustále vracet, protože je opravdu lahodná.
Červená řepa se jí buď syrová, nebo zpracovaná. Zpracovaná může být vařená, pečená nebo jakkoliv jinak upravená, vše záleží na daném receptu. Kromě toho, že si opravdu pochutnáte, tak také uděláte mnoho pro své zdraví.

Při zpracovávání této zeleniny pamatujte na jednu věc, pokud chcete z ní vytěžit co nejvíce cenných látek, konzumujte ji syrovou. Působením tepla se totiž jejich obsah snižuje. Ze syrové červené řepy se dají připravit různé saláty, které jsou chutné a velmi zdravé. Nejlepší je střídavě konzumovat syrovou a vařenou nebo pečenou řepu, ať si jí co nejvíce vychutnáte.

Zdroj - https://cervena-repa.cz/

---

...doporučené externí odkazy

červena řepa - wiki

recepty

vařme zdravě

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio