Všechno, co chcete vědět o šišince a co Vám nechtěli říct..

šišinka

Ve 49. dnu života lidského plodu nově vytvořená šišinka vylučuje do mladého krevního řečiště substanci s názvem Dimethyltryptamin zkratka DMT, v tom okamžiku – jak říkají staré Védy – duše vstoupí do těla. Proniká k srdci a stoupá podél míchy a usadí se v malé žláze centra mozku – tzv. šišince (epifýze).

Epifýza,čili šišinka pineal ( latinsky corpus pineale) se nachází za III. mozkovou komorou ve střední linii (mezi oběma mozkovými hemisférami). Je orgánem citlivosti na světlo – „parietální oko“. Jeho název je odvozen od tvaru, který je podobný šišce ( lacina pinea) .U dospělých lidí je asi  0,8 cm ( 0,3 palce) dlouhá a váží okolo 0,1 g ( 0,004 unce). Její průměr je relativně velký u dětí a začíná se zmenšovat s přicházející pubertou. Mikroskopicky je žláza tvořena pinalocyty (typické endokrinní buňky) a podporujícími buňkami, které jsou podobné astrocytům v mozku. U osob dospělých se často objevují v šišince na rentgenových snímcích usazeniny vápníku.

A teď pravdivá filozofie o šišince na biomolekulární úrovni, která je opravdu velmi pečlivě skrývána před studenty medicíny. Během dne šišinka (i když Wikipedie to říká jinak) je hlavním zdrojem serotoninu – hormonu našeho vnitřního štěstí. Je to rovněž jeden z neurotransmiterů. Právě na serotoninu záleží, jestli nervový signál dorazí do všech částí těla. Příliš nízká hladina serotoninu byla pozorována u lidí s depresí a také u lidí velmi agresivních. Během noci serotonin v šišince podléhá dalším proměnám na melatonin – to je hormon našich biologických životních cyklů. Kromě toho melatonin ovlivňuje endokrinní systém, obzvláště gonadotropní hormony – nejdůležitější hormony menstruačního cyklu a tvorbu zárodečných buněk. Melatonin zabraňuje předčasnému dospívání a jeho vývoj je úzce spjat s podněty světla a probíhá v souladu s ročním obdobím.

Čtěte také: břicho - emoce

Další funkce melatoninu jsou bílá místa na mapách lekářské vědy. Ale je známo, že za 3 – 4 hodiny spánku se v epifýze nahromadí dostatečné množství – začíná další fáze vnitřní alchymistické proměny… v hluboké tmě je melatonin syntetizován na neuropeptyd 5-MeO-DMT( jako “akashon”), který následně podléhá rychlé enzymatické přeměně v DMT – dimethyltryptamin – specifická sloučenina označovaná jako molekula duše….

V noci pak nejčastěji dochází k spontánnímu snění a astrálním projekcím…ale to je špička ledovce….

mozek

TUNELY REALIT A DMT

Nejprve mi dovolte začít o jevu vnímání. Samozřejmě si uvědomte, že některé věci váš mozek přehlíží v okolní realitě. Ale uvědomujete si rozsah tohoto „přehlížení“ ? Víme, že ze všech přicházejících  podnětů jsme si vědomi z 0,0097% – a to je zatraceně málo.

To je naše každodenní realita  – nazývána jako tunelová realita a je tímto způsobem vnímána jako – tunel reality. Zbytek nevidíme, protože ve skutečnosti obsahují věci, kterým nevěříme, neuznáváme je jako pravděpodobné, nebo jednoduše můžeme říci, že se nám do hlavy nevejdou. Myslíte si, že vidíte jen  to, co vaše oči mohou vidět? Obraz obdržený očima je transmitovaný do kůry zrakové, několikrát převrácen a nakonec interpretován tak, aby zorné pole, které vyhovuje vaším vírám a  přesvědčení  – v psychologii nazývané  jako komfortní zóna. Komfortní zóna je nastavena tak, abyste se cítili dobře a bezpečně v dobře známém světě. To, co nezná je nepřeložitelné, nevysvětlitelné, šokující, neshodující se s pohledem – aktuálním emocionálním stavem – čili s více jak  99,9913%  vesmíru –  je již vyříznuté v průběhu synapse axonu.

TEORIE MNOHA SVĚTŮ

          Obecná matematika popisuje 33 rozměrů modelu Vesmíru – podíváme se na toto – matematika předpokládá existenci 33 zároveň se překrývajících realit. Jak se vlastně vejdou na jedno místo? Projdou prizmatem slunečního světla – takže vidíme, že v jednom proudu bílého parsku jsou smíchány všechny barvy duhy. Nacházejí se v jednom místě díky rozdílným frekvencím vibrací energie. Stejně tak se to děje v celém vesmíru.

CO DĚLÁ DMT?

          Dimetylotryptamin syntetizovaný v epifýze z tryptofanu, jemně řečeno rozšiřuje naše vnímání. Zvýšená sekrece (vylučování) se děje ve chvíli, kdy se obrátíme do těla. Pak se samozřejmě setkáte s přesvědčením, že DMT je halucinogenní substance – silným psychedelikem,  a že probuzená šišinka produkuje halucinace. Proto lidé ve stavu smrti a šoku mívají podobné “halucinace”

Čtěte také: čakry a tantra

Říká se, že DMT rozšiřuje vnímání – mám na mysli, že celkově odstraní nervové blokády. Abych byl upřímný v této době, kdy endokrinní DMT má vliv na nervový systém, začínáme konečně vidět těch 99,9913% Vesmíru. Nejedná se o halucinace –  je to celý zbytek dosud neviditelného Vesmíru – Vesmíru s mnoha rozměry existencí najednou. Je to koncept, jak nakonec spatřit jiné inteligence, žijící v paralelních světech a navázat s nimi racionální komunikaci. V úzkém JÁ ( tedy střízlivém) je naše pozornost přivázána pouze na tuto úroveň reality.Vidíme pouze jen jeden tunel.

Abych to shrnul – šišinka se svým DMT uvolňuje percepci okovů vnímání tohoto světa, čili je naším interdimenzionálním spínačem vidění realit a skutečností v nich.

Být si vědom moha realit, znamená, že je můžete nejen sledovat, ale doslova skákat mezi nimi a to nejen mezi dimenzemi, ale i mezi různými verzemi těch samých vesmírů. To je mnohem více vyspělejší než astrální projekce. Ale endogenně vyskytující se DMT v našem mozku dokazuje, že jsme byli interdimenzionální bytostii s interdimenzionálními možnostmi vnímání od počátku.

Šišinka je orgán, který přijímá a zpracovává geometrické obrazy vesmíru. Všechny žlázy jsou připojeny k jemnému plánu s příslušnými geometrickými obrazci a šišinka, jak uvádí někteří mystici v sobě spojuje všechny původní formy. Přesně takto pracuje tato žláza s Akašou – záznamem všeho, co se děje ve vesmíru. Šišinka není jen orgánem, který přijímá a ukládá jemné informace a přechovává celý jejich záznam; je i tím, kde jsou zapsány individuální zkušenosti duše získané z mnoha životů.”

To jsou slova Drunvala Melchizedeka – autora knihy Pravdivé tajemství květu života.

 

dna

Na obrázku je kruh, který se objevil 23.července 2012 v obci Roundway a zobrazuje přesnou chemickou strukturu molekul DMT.

Temný pokoj      

 Ne , nemám na mysli klasický „ dark room“ a ty formy, které se s ním obvykle spojují. Jde mi o praktiku pravého tmavého pokoje – čili izolaci celkové smyslové deprimace – sedět sám v naprosté tmě bez zvuků.

Tato praktika existuje v Tibetu, je to jedna z praktik Tao v buddhismu a je známá v mnoha kmenových kulturáchPo několika dnech strávených v absolutní tmě, obrazy uvnitř hlavy vycházejí ven a jsou tak reálné jako ve skutečnosti. Tato praktika poskytuje obrovskou expanzi vnímání. Pokud jde o biochemii mozku – tak dlouhé pobývání ve tmě způsobuje nahromadění melatoninu. V další fázi nastupuje pinolin – šišinka mozková vylučuje endogenní inhibitor ( beta-karbolin) enzym MAO – enzym, který rozkládá melatonin.Ve fázi pinolinu je MAO inhibován a z melatoninu v šišince začne syntetizovat pinolin,a následně z něj  5-MeO-DMT, který znovu nerozkládá MAO (protože je inaktivován), takže 5-MeO-DMT ( jako „akašon“) šišinka začíná syntetizovat DMT. To je,  když se obrazy z vaší hlavy začínají pohybovat doslova za hranicemi lebky – a to v přesném slova smyslu. To je místo, kde se plní sny – ihned…

--

čtěte také: -  Marie z Magdaly, všechno bylo jinak..

--

JAK TO VYPADÁ TECHNICKY

Den 1-3 – fáze melatoninová – Fáze snového bdění 

Den 3-5 – fáze pinolinu – První vize,astrální cestování

Den 6-8 – fáze 5 – MeO–DMT – Pomalu se otevírá vnitřní zrak, zvyšuje telepatie,intuice

Den 9-12 – fáze DMT – Vize zesilují, otevírá se vnímání alternativních světů a paralelních realit. Někteří mluví o ultrafialovém a infračerveném vidění v tomto stavu. Pokles potřeby spánku – spánek přichází jako jóga, čili meditace se zachováním neustálého vědomí.

DMT

DMT

         A nyní se dostáváme k otázce, která se tak, jako tak týká nás všech, absolutně nikoho to nepřeskočí, ani toho, kdo leží na gauči a sleduje televizi. Mayové celkem nedávno představili autentický obsah znalostí svých předků o předpovědi roku 2012. Jsou velmi rozzlobení nad šířením apokalyptických vizí o konci světa. Zdůrazňují, že jejich proroctví mluví pouze oTRANSFORMACI, ne o žádném konci. Ale k věci. Mayové tvrdí, že dojde k mimořádně silnému proudu nabitých částic, které mocně zdestabilizují chování našeho Slunce. V důsledku těchto změn dojde k přepólovaní Země. Na základě sopečné lávy na Havaji bylo zjištěno, že magnetické póly se mění po celou dobu a to po desítky tisíc až miliony let mění svůj směr, až dojde k přepólování. Průměrná doba mezi přepólováním vychází okolo 250 000 let, naposledy tomu došlo asi před 780 000 lety.

Není obecně známá teorie popisující přepólování. 

Mayové říkají – naši předkové to již zažili.Oni tvrdí že fenomén přepólování Země přináší vždy několik dní tmy. A pokud se ukáže, že je to pravda – čeká povinně  „temný pokoj“  celé lidstvo. To znamená, že u všech lidí nastane šišinková iniciace, protože, když je šišinka ve tmě , začne produkovat velké množství DMT – nic už nezůstane tak, jak bylo.  Potom, jak svět opět uvidí Slunce – se v nás změní celé vnímání reality. A co nás čeká na druhé straně šišinky? Nevím, ale přeji nám, aby … Králík, kterého budeme následovat na druhou stranu reality… byl opravdu k popukání…  : )))

Autor: Monika Burzyńska

Překlad: Lenka Sýkorová

Zdroj:  http://monikaczyrek.blogspot.cz/search/label/PRZEKMINKI%20BLONDYNKI

---

Je šišinka miniaturní solární elektrárnou?

15. listopad 2016

Sluneční energie urazila již poměrně dlouhou cestu. Během posledních pěti let se vyvinula z těžkopádných solárních panelů, kterých se musely na střechy instalovat desítky, aby dokázaly poskytnout dostatek kilowattů za hodinu k provozu i těch nejmenších domácností. Poté přišly tenké fólie, které byly mnohem lehčí, a nedávno dokonce i spreje, který jsou založeny na nanotechnologiích, takže si můžete nakreslit nějaké hezké graffiti a zároveň si nechat solárně napájet počítač, lednici i klimatizaci.

Podle nejnovějších zpráv z MIT inženýr biomedicíny Šu-kuang Čang nastiňuje možnost odesílání solární energie do odlehlých vesnic pomocí solárních článků vyráběných ze zemědělského odpadu, které fungují na principu fotosyntézy zvaném fotosystém I (PS-I). Ty se podobně jako běžné solární panely položí na substrát a při vystavení světlu produkují elektrický proud. Protože nesmýšlím jako běžný člověk a ani jsme neabsolvoval MIT, začal jsem  tak přemýšlet.

"Buď je to snadné nebo nemožné". Salvador Dalí

Pokud dokážeme vytvořit energii z největšího zdroje volné energie ve vesmíru (odhaduje se, že pouhých 8 minut slunečního záření dokáže zásobovat energií celé město po dobu jednoho roku) a přidáme trochy organické hmoty, co nám brání napájet se světlem, které se odráží v našem malém, osobním slunci – šišince. Konec konců tato fascinující žláza má tyčinky a čípky a světlo podobně jako naše oči zpracovává. Bývá zmiňováno "osvětlení", ke kterému dochází po otevření šišinky, a i když se jedná o metaforu poněkud esoteričtější, proč se na ni nepodívat i z fyzické stránky?

Síly obecně máme více než síly vůle, a často se sami sobě vymlouváme a říkáme si, že něco nejde.  Francois Duc De la Rochefoucauld

Jehličnatý strom, který produkuje borové šišky, je jedním z nejstarších biologických rodů na zemi. Existuje již třikrát delší dobu než všechny druhy kvetoucích rostlin. Opravte mě, pokud se mýlím, ale už v páté třídě se vyučuje, že květiny a listy fotosyntézu vyžadují, aby mohly kvést, respektive zůstat zelené. Jestli mohou získat svou energii přímo od slunce rostliny, proč ne my? Šišince se říká sídlo duše, tisícilistý lotus, epicentrum osvícení, vedžat neboli Horovo oko, a před chvílí jsme je nazvali také borovými šiškami, ale možná to pravé osvícení tkví duchovně v tom, že můžeme aktivací této malé žlázy uprostřed mozku začít spalovat svůj vlastní zdroj energie.

Konec konců existují mýty a příběhy o jogínech s nadpřirozenými silami žijících v Himalájích, kteří byli týdny schopni fungovat bez jídla a vody. Legendy říkají, že existovali ze světla. Tyto schopnosti nejsou ve starověkých jogínských textech žádným vtipem. Siddhi jsou nadpřirozené síly, kterými prý dokáží vládnou probuzení a osvícení. Dokonce mají v sakskrtu zvláštní jména, například Anima, Mahima, Garima, Prapti.

"Alternativní fyzika je fyzika světla. Světlo se skládá z fotonů, které nemají žádné antičástice. To znamená, že ve světě světla neexistuje žádný dualismus." Terence McKenna

 

Vlastní energii už dokážeme vytvářet i prostším způsobem – pomocí kinetické energie. Kola, která šlapáním vyrábějí energii, je možné dnes najít na mnoha místech. Zpracování světelné energie už pak není tak přitažené za vlasy. Starověké texty dokonce hovoří o aktivaci těla světlem. To vyžaduje přesun na vyšší frekvence, ideálně tak, že vaše hrubé nebo hmotné tělo se stane dostatečně lehkým na to, aby mohlo spolupracovat s jinými prvky v naší galaxii – větrem, vzduchem, vodou i slunečními paprsky.

"K dosažení nemožného se člověk musí pokusit o absurdní."  Miguel de Cervantes

Vědci již poukázali na to, že ve vesmíru je pravděpodobně více dimenzí. Říká to i teorie strun. Tato potenciální teorie všeho by znamenala, že tyto starodávné metafory nejsou jen vylepšenou verzí Hvězdných válek, epizody 30027. Pokud existuje více rozměrů, pak by holografický princip a další návrhy "sjednoceného pole" umožňovaly doslova žít ze světla. Problém je, že siddhi, neboli "zvláštní" schopnosti, jsou ve starověkých textech zmíněny pouze letmo, neboť panovala domněnka, že by tyto síly mohly zkorumpovat nečistou mysl.

Znovu to uvedeme na příkladu z Hvězdných válek. Pokud není mysl očištěna, mohl by se člověk změnit v Darth Maula nebo Darth Vadera, a místo použití svých sil ke konání dobra by mohlo dojít k nafouknutí ega a konání zla. Mám podezření, že jak by se stali světlejšími a jasnějšími díky intuitivním postřehům získaným na duchovní cestě, mohlo by mnoho lidí mít přemrštěné ego, neboť i mnoho duchovních "guru" se nedokázalo zbavit svých přirozených lidských přání a tužeb.

Existují vtipy o zendó čili meditačních budovách, že jsou plné opilých mnichů a patolízalů, kteří mnichy i přesto následují. Není však nepravděpodobné, že bychom si dokázali vypěstovat určité nadlidské rysy. Zvažte tyto zázračné výkony. V děloze děti "dýchají" vodu z dělohy své matky přes pupeční šňůru. Je známo, že když organismus zaplaví dostatek adrenalinu, matky dokázaly nadzvednou auto, aby osvobodily pod nimi uvězněné děti.

 

Odvážlivý Holanďan Wim Hof, který běžel arktický maraton, přežil bez košile 30 stupňů pod nulou. Dvoumetrový muž jménem John Evans dokáže na hlavě udržet celý automobil. To jsou jen příklady obyčejných lidí, kteří dokáží neobyčejné věci. Kromě toho dokáží mistři šaolinského kungfu tlačit auta s mečem proti krku a provádět gravitačně nemožné kousky ve vzduchu. Tibetští mniši již dokázali, že mohou prostřednictvím meditace výrazně měnit vlastní tělesnou teplotu.

"Je docela zábava dokázat nemožné." Walt Disney

“… Duchovní molekula musí s rozumnou spolehlivostí vyvolat určité psychické stavy, které považujeme za "duchovní". Jde o pocity mimořádné radosti, nadčasovosti a jistoty, že to, co zažíváme, je skutečnější než skutečnost. Takové podstata nás může vést k přijetí koexistence protikladů, života a smrti, dobra a zla; vědomí, že vědomí pokračuje po smrti; hluboká znalost základní jednoty všech jevů; a pocit moudrosti či lásky prostupující celou existencí." Rick Strassman, Duchovní molekula

Pokryti chladnými, vlhkými listy, byli schopni změnit svou teplotu natolik, že z listů začala stoupat pára. Díky meditaci je šišinka stále otevřenější a zaplavuje mozek a tělo od serotoninu odvozeným melatoninem neboli DMT (dimethyltryptaminem). Tyto výkony jsou zřejmě jen špičkou ledovce. Pokud otevřením šišinky a osvícením své mysli dokážeme pouze otevřít svou mysl k alternativním světům, je dost dobře možné, že nakonec na své cestě najdeme způsob, jak přijímat světlo očima a kůží a využít ho k pohonu svého těla.

I pokud přizpůsobení neproběhně biologickou cestou, tak přemýšlet nad využitím solární energie a biologického odpadu jako vědci z MIT je tou správnou cestou. Pokud se esoterické příběhy z minulosti dokáží spojit s nejmodernějším technologickým vývojem současnosti, možná budeme schopni pohánět horské dráhy v Disneylandu odpoledním poležením si na slunci.

 

zdrojwww.bodymindsoulspirit.com

 

Čtěte také:  -   nový systém čaker, starý těmto časům nestačí..

---

...doporučené externí odkazy

šišinka wiki

intuitívní vidění

thalamus a hypothalamus

jak odvápnit Vaší šišinku

---

...tip na stránku 

soustředujeme mysl

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na