Detoxikace sleziny – bláznovství nebo cesta k očistě těla?

Detoxikace sleziny – bláznovství nebo cesta k očistě těla?

AUTOR  VENDULA VRABLOVÁ  NAPSÁNO 20.10.2014

Slezina je jeden z nejdůležitějších orgánů v našem lidském těle. Vykonává takové funkce, jako je například mechanická filtrace červených krvinek, výroba a skladování krevních buněk či zahajování imunitní odpovědi proti cizorodým organismům a jiným antigenům. Pokud nám tedy nebude dobře a správně fungovat, můžeme se potýkat s nejrůznějšími onemocněními spojenými s krví i se samotným imunitním systémem. Například taková detoxikační medicína tvrdí, že toxiny, jež se nachází v prostoru sleziny, ovlivňují řadu fyziologických procesů i psychických stavů organismu. Jenže jak tento orgán očišťovat?

Kde najdete slezinu?

Slezina se nachází na levé straně břicha, a to konkrétně blízko páteře, kde kopíruje průběh desátého žebra. Jelikož se nachází tento orgán tak hluboko v našem těle, nemůžete si jej prakticky nijak nahmatat. Pokud byste se na slezinu podívali, mohla by vám vzdáleně připomínat například i takovou ledvinu. Nejedná se však o nijak velký orgán, takže i proto se mnoho doktorů uchýlí k jejímu vyoperování.

Co jste o slezině určitě nevěděli!

Za pouhý jeden jediný den proteče slezinou značné množství krve, a to přibližně 250 až 300 litrů. To se vyrovná ažpadesáti násobku celého množství krve, které v sobě každý člověk má. Pokud je v těle nějaká infekce nebo má člověk nějakou krevní chorobu, jako například leukémii, či hemolytickou anemii, může dojít ke zvětšení sleziny, tzv. splenomegalii. Slezina se samozřejmě může také poškodit. V takovém případě se provádí její chirurgické odstranění, tzv. splenektomie. K jejímu poškození může dojít například úrazem, chorobami, nebo při některých hemolytických anemiích.

Jak poznáte, že nemáte slezinu úplně v pořádku?

Jak je tedy vidět, zdánlivé opomíjení sleziny nemusí být tak úplně správné. Jenže, jak vlastně poznáte, že s ní není všechno úplně v pořádku? V prvé řadě budete mít větší sklon k častým virovým onemocněním. Povětšinou budete mít vodnatou rýmu, bolesti žaludku, výsev oparů na rtech nebo na jiných částech těla, suché, úzké nebo praskající rty, praskající koutky úst, záněty dásní, paradentózu, časté záněty středního ucha, svalové slabosti, problémy s bříšky prstů, vybočené palce na nohou, hormonální nerovnováhu, problémy slinivky břišní, sklon k tloustnutí, obezitě, diabetes mellitus, žaludeční vředy, malou citlivost rozpoznávání chuti a další a další. Příznaků je skutečně celá řada. Ovšem teď vás trochu uklidníme – ne všechno musí hned znamenat problém se slezinou!

Když už se u vás některé problémy objeví…

Pokud už na sobě některé z problémů či příznaků zpozorujetea budete se s nimi chtít skutečně rychle vypořádat, můžete vyzkoušet detoxikaci sleziny. Jelikož je tato procedura naprosto bezpečná a bez jakýchkoliv vedlejších účinků, je pro vás vhodná tak či tak. Někteří odborníci dokonce tvrdí, žedetoxikace právě tohoto orgánu patří k základním pilířům detoxikačních procedur. Na detoxikaci můžete například použít výtažky z mořských řas, opuncii, bylinu Vilcacora, omega 3 nenasycené mastné kyseliny, nebo čaje. Dále se na trhu objevuje řada detoxikačních přípravků, které by vám měly s detoxikací také pomoc.

Jak se slezinu udržovat zdravou i bez chemie?

Vložte svůj e-mail pro zobrazení této části zabezpečeného obsahu. Dostanete e-book zdarma jako bonus.

Čemu se naopak vyhnout? Aneb co slezina nerada…

Jak existují potraviny, které slezině pomáhají, tak jsou samozřejmě i potraviny, které jí naopak velice škodí. Těmto byste se měli rozhodně obloukem vyhnout, nechcete-li se potýkat s výše zmíněnými zdravotními i psychickými problémy. Jedná se například o rafinované cukry a tučné potraviny, syrové ovoce a zeleninu, mléčné výrobky, které okyselují a zatěžují lymfatický systém, potraviny obsahující lepek, jež zamezuje vstřebávání vitamínů ve střevech, pšenici, droždí, pivo, kávu, studené nápoje, šťáva z rajčat a citrusů, které opět okyselují organismus.

Jak mít spokojenou slezinu?

Slezina je skutečně důležitý orgán, který mnozí lékaři zbytečně podceňují a přehlížejí. Její správnou činnost můžete tedy podpořit jak nárazovými detoxikačními procedurami, tak i správnou stravou. Navíc jsou výborné i některé byliny, jako například pampeliška, rournatec, zpododěr americký, jelení jazyk celolistý, dříšťal, či bílý dub. I těmi můžete slezině pomoct ke správné činnosti a i těmi si můžete změnit život. Kromě totiž zmíněných zdravotních problémů, můžete mít i řadu psychických neduhů, jako například přílišné přemítání, opakování si starých a už dávno zapomenutých křivd, přehnaná starost o druhé, nebo časté přemýšlení či dokonce sny o jídle. Takže cesta ke šťastnému životu vede skrz šťastnou slezinu!

---

Slezina a lymfatický systém

Očista krevní lymfy a podpora sleziny

Slezina je zodpovědná za kvalitu našeho imunitního systému, protože čistí lymfatický systém, odvádí z těla chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami a podílí se na krvetvorbě tím, že odstraňuje z krve staré červené krvinky.

Lymfatický systém je samostatný systém kanálků, jimiž proudí tekutina - lymfa. Součástí tohoto systému jsou lymfatické uzliny, které zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z těla. Lymfa odvádí z těla chemické látky, které naše tělo přijímá, filtruje např. i bílou barvu potravin.

Pokud často trpíte na angíny, vězte, že nemáte v pořádku vaši lymfu.

Mandle si střežte jako oko v hlavě, protože je to jediná naše kontrolka, která nám svítí při přetíženém lymfatickém systému a sleziny. V této situaci nepomohou antibiotika, ta pouze vyřeší bolest mandlí, ale příčinu neodstraní.

Pokud máte jakékoliv potíže s oblastí krku, třeba trpíte chrapotem, máte pocit staženého hrdla, nejste si jisti v komunikaci, i to je příčina v přetížené lymfě.

Čistota lymfatického systému se také projevuje na vaší štítné žláze a vůbec celém hormonálním systému, takže kdo má potíže se štítnou žlázou nebo jinými žlázami s vnitřní sekrecí, jistě se mu lymfa blokuje a to především v místě, kde ona žláza leží.

Pokud se vyholujete a to především v podpaží, také podporujete stagnaci lymfy a vytváříte si nejvhodnější podmínky pro vznik cyst, bulek a dalších útvarů v prsou. V podpaží by měla být hezká jamka. Zbavování se chloupků kdekoliv je příčinou stagnace lymfy, protože ta proudí těsně pod kůží a tudíž vytrhávání chloupků narušuje její tok. Také jakýkoliv chirurgický zásah do těla, zranění, které zanechává jizvy, způsobuje přerušení toku lymfy a následné otékání příslušné části těla.

Pokud užíváte jakékoliv hormony, ať na štítnou žlázu či antikoncepci nebo proti nepříjemným důsledkům menopauzy, proti revmatismu nebo lokálně jako mastičky či je dýcháte při astma, máte lymfu taktéž přetíženou. Umělé hormony totiž lymfu brzdí a plní, navíc vás hormony ovládají jako roboty (chcete to?), přemýšlejte o tom, že je hodíte do koše. Je to zhouba naší civilizace...

Kvalitní proudění lymfy nám pomáhá v rovině duchovní zbavovat se zloby, nešvarů, neodpuštění, křivd a bolestí, pomáhá nám čistit myšlení, pomáhá nám zbytečně neulpívat na zbytečnostech a zbytečně se v nich nepitvat, pomáhá nám zachovat si čistou hlavu, radost v životě a chuť jít dál.

Pomocné myšlenky hledejte v knížkách a kartách, ve kterých najdete jiný pohled na situace, které se vám dějí, abyste byli schopni převzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou, přestali být oběti a stali se tvůrci svých životů - a učinili je tak krásné a vy byli šťastní, o nic jiného nám totiž nejde, jen se radovat a být šťastní.
Moc vám to přejeme...

Nejvhodnější dobou k očistě lymfy je léto - období mezi 15.7. - 14.9.,

očista lymfy tedy navazuje na očistu srdce a tenkého střeva, pokud jste ji podstupovali. Není to však podmínkou. Je to samozřejmě výhodou, protože jak krev tak lymfa hospodaří s tekutinami a tudíž jedna druhou ve funkci podporují.

Takže jak na to:

Od té doby, co máme k dispozici jedinečný filtr a aktivátor vody Aquarion, každou očistu těla začínáme doporučením na to nejzákladnější, co můžeme pro naše tělo udělat - začít pít čistou, zdravou, zásaditou, "živou" vodu, která je mj. jedinečným antioxidantem.. Důležitost tohoto kroku jistě pochopíte po přečtení stránek www.aquarion.empatia.cz. Jsme ze 72% voda. Každá buňka potřebuje vodu. Zdravou vodu. Voda je tou nejzákladnější součástí naší "stravy". Tak kde jinde bychom měli začít?!? To snad dává smysl, ne? Čtěte pozorně...

Ocean 21 - tekutý produkt obsahující Aloe vera a výtažky z osmi mořských řas, o kterých je známo, že stahují nečistoty z těla, navíc podporují sníženou funkci štítné žlázy (takže pokud máte zvýšenou funkci, neužívat!) a tudíž celý hormonální systém. Užívá se 3 polévkové lžíce denně, dlouho povalovat v ústech.

Spirulina Chlorela - dvě řasy s účinky alkalizujícími, stejně jako Ocean stahují z těla nečistoty, především z lymfy, podporují činnost štítné žlázy, stahují nečistoty z mateřského mléka, tudíž je velmi vhodná pro kojící ženy, které neví, jak se zdravě čistit. Dávkování 1-1-1 před každým jídlem, hodně zapít, ideálně zásaditou vodou z Aquarionu.

Nebo Slim Formula můžete použít na rozhýbání lymfy tento produkt a to tehdy, když potřebujete navíc spravit zažívání a shodit nějaké to kilo. Obsahuje totiž kromě termogenní složky, která rozprouďuje lymfu, také výtažek z kaktusu Nopálu, který léčí a harmonizuje zažívání. Dávkování před každým jídlem 1 tbl.

ImmunAid = Vilcacora = Kočičí dráp - sušená rostlina, podporující aktivitu a množství bílých krvinek, cíleně tak podporuje imunitní systém a slezinu. Dávkování 2-0-2.

Omega 3 patří mezi nenasycené mastné kyseliny, které prokazatelně snižují viskozitu lymfy, přispívají k jejímu lepšímu proudění. Užíváme 3x1 tbl. po jídle.

Detox Patch náplasti - obsahuje nejen mnoho vzácných bylin, ale také jihoamerické houby, dřevný ocet a dokonce rozemletý polodrahokam turmalín. Celkové složení podporuje nejen detoxikaci, ale hlavně rozvolnění, prostupnost tkání a proudění tekutin v těle. Dokáže tedy velmi dobře napomoci vstřebání se jizev a rychle tělo znovu postavit na nohy v případě operačních zásahů. Náplasti se přikládají zpravidla po dobu 10 dnů a poté se dává pauza 3 dny, v případě potřeby se pokračuje.

Z čajů je výborný čaj Vilcacora (již je o této rostlince zmíněno výše) a čaj Lapacho, především pro jeho schopnost neutralizovat kyselé prostředí těla. Pijte zelené a speciální čaje. Nezapomeňte na podporu ledvin a močových cest - detoxikujete, takže odpoledne po 15. hodině vypít 1 litr čaje Ledviny střídat s čajem Pro ženy či Pro pány. A večer před spaním určitě podpora jater v podobě čtvrtlitráčku jaterního čajíčku Hepatik nebo Ungolen.

Pokud jste si již pořídili naprosto unikátní a všechny biorezonanční přístroje nahrazující Bioharmonex, pak si nastavte na dobu očisty sleziny mezi 9. - 11. hodinou program Imunita a během dne střídejte programy Detoxikace, Oběhový systém a Stále mladý.

A co se stravou?

Alespoň dopoledne pít ovocné nebo zeleninové šťávy, jíst zeleninu a ovoce a jíst lehké jídlo dle zásad dělené stravy a krevních skupin. Ze stravy vynechat mléko a mléčné výrobky, cukr a sladkosti, vyvarovat se chemii v potravě. Zvýšit podíl ryb a mořské zeleniny, mořských řas.

Ideální barva v této době je oranžová a žlutá.

Cvičte, hýbejte se, dopřejte si masáže!

---

...doporučené externí odkazy

detoxikace sleziny

očista lymfatického systému a podpora sleziny

okruh sleziny

---

...tip na stránku 

 

---

Pokud se Vám líbi tento web, můžeme Vám podobné stránky také zhotovit.. SEO Bohaccio

Web
   
Vlastní vyhledávání
provozováno na