Sofía Vergara

Instagram - https://www.instagram.com/sofiavergara/

Sofía Vergara, celým jménem Sofía Margarita Vergara (* 10. července 1972BarranquillaAtlánticoKolumbie) je kolumbijsko-americká herečka, komička, televizní moderátorka a modelka.

Na konci devadesátých let se zapsala do širokého povědomí diváků, když spolu moderovala dva televizní pořady pro španělskýtelevizní kanál v USA s názvem Univisión. Její první známější film, ve kterém se objevila a kde si ji diváci pamatovali byl film z roku 2003 s názvem Všechny chtějí Papiho.

Následně se začala objevovat ve filmech, včetně dvou filmů od Tylera Perryho, Meet the Browns (2008) a Madea Goes to Jail (2009), za který získala podruhé nominaci na cenu ALMA. Její úspěch v televizi ji přinesl filmové role ve filmech Šmoulové (2011), Šťastný Nový rok (2011), Happy Feet 2 (2011) a Tři moulové (2012).

V současné době má jednu z hlavních rolí v úspěšném seriálu Taková moderní rodinka, kde hraje roli Glorie Delgado-Pritchett. Za svou roli byla čtyřikrát nominována na Zlatý glóbus, čtyřikrát na Cenu Emmy a sedmkrát na Screen Actors Guild Awards v kategorii nejlepší komediální herečka. Touto rolí se dostala do povědomí diváků na celém světě.

Zdroj - WIKIPEDIE